norm fazlası lütfen yardımcı olun

-ecrin-

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Büyük şehire bağlı bir ilçe okulunda kadrolu sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım.okulumda sınıf birleştirmesi yapıldı ve ben norm fazlası oldum.nereye başvuru yapmam gerekiyor başka bi okula atama yapabilmek için.ilmilli eğitime dilekçemi vermeliyim.istediğim okulları yazabilirmiyim.istemediğim okullara verebilirler mi?lütfen bana yardimcı olun bu konuda hiç bi bilgim yok

Benzer konular

F

feyza05

Ziyaretçi
Ben de bu sene sınıfım kapatıldı ve norm fazlası durumuna düştüm, ilçe mem'den sordular hangi okulu istiyorsun diye istediğim okula görevlendirilme verildim, il içi tayin döneminde de ilçede boş kadrosu olan bir okula tayinimi istemeyi düşünüyorum...
Ben sizin yerinizde olsam gider ilçe mem ile konuşurdum...

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
şu an için yapılması gereken sızi istegınızde dıkkate alınara baska bır okula gorevlendırılme yapılmalıdır.yarıyıl ve yaz tatıllerınde normal tayinlerde mecburen atama isteyecsınız ve basvuru formunda "norm fazlasıyım" dıye işaretleyecek ve bundan 12 puan ilave alacaksınız.

secıl388

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Bende 2 Öğretmenli Bir Okulda Sın If Öğretmeniyim. Bulunduğum Yerde Çok Zorluk Yaşadığım İçin Okulun Mevcudunun 30 Un Altına Düşmesi Beni Sevindirdi. Çünkü Ben Fazla Olacaktım Ancak Duyduğum Kadarıyla Müdür Yetkili Öğretmen Norm Fazlası Olamıyormuş. Böyle Bişey Varmı?  Çünkü Ben Müd.yetkiliyim.nolur Beni Aydınlatın.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Hocam Siz Sınıf Öğrt Kadrosunda Değerlendrilmenız Gerekmete.çünkü Siz Derse Girmektesınız.puanı Az Olan Norm Fazlası Olur Hocam.sakın Kanmayın.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Http://mevzuat.meb.gov.tr/html/92.html
hocam Bu Linkte Bakıız Ne Dıyor.

"c) 1-5 İnci Sınıflarında Öğrenci Sayısı 149 Ve Daha Az Olan İlköğretim Okullarında Müdür Yetkili Öğretmenler, O Okulun Öğretmenleri İçin Belirlenecek Norm Kadro Sayısı İçerisinde Gösterilecektir."

bu Cumle Bıle Yeter Sanırım Sorunuzun Cevabına

secıl388

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Mehmet Hocam Çoook  Teşekkür Ederim Şu Yazıyı Okurken İnanın Hala Ağlıyodum. Çok Rahatlattınız Beni.çünkü Diğer Hocada Gitmek İçin Can Atıyor İmkansız Benden Müdür Yetkisini Almazdı. Size Güveniyorum.bu Olayı Yine Burdaki Forumdan Okumuştum Bi Hocamız Valilik Onaylı Olduğu İçin Olmaz Sizden Sonraki Öğretmen Norm Fazlası Olur Demişti.yalnız Bu Linkte Norm İçinde Gösterilir Diyo Hocam Fazla Olması Durumundan Bahsetmiyo...korkuyorum.

secıl388

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Mehmet Hocam Nsk İsimli Üyenin "norm Kadro Hakkında Bi Sorum Olacak" Adlı Forumda Hocam Sormuş : Müdür Yetkili Öğretmenin Kıdemi Az  O Gidermi Diye Siz De Cevaplamışsınız "müd. Yetk. Öğretmen C Tipi Yönetici Olur Valilik Onaylar O Yüzden Norm Fazlası Olamaz Ondan Sonraki En Az Kıdemli Gider"???
yardım!!!

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Değerli Hocam Bu İş Kıdemle Alakalı Bır Durumdur.açık İbare.küçük Okullarda Müdür Yet. Dahil Edilir Denilmektedir.ama Sizin İçin Bir Araştırma Daha Yapacağm Söz Verıyorum.

sizden Tek İsteğim Var Sorunuzu Çözülünce Siteden Kaçmak Yok.genelde Böyle Oluyorda:=)

secıl388

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Siz Yeterki Sorunuma İşime Yarar Bişekilde Çözüm Bulun Hocam.burdayım Kaçmak Yok:)
ozaman Sizden Haber Bekliyorumen Kısa Zamanda  Hocam . Şimdiden Teşekkürler.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Hocam Öğencı Sayınız Su Ankı Öğretmen Sayınız Ve Derslık Sayınız Şu Anda Nedır?

secıl388

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Hocam Öğrenci Sayısı 24, Kadrolu Öğretmen Sayısı 2, Derslik Sayısı Kullanılan 2 Ama Boşları Syarsak 5.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
evet Hocam Kesınlıkle Norm Düşecek Sizin.bu Durumda En Son Satırdakı Durum Gecerlı Olacak Yanı Norm Belırlebırken Sizi De Yanı Müdür Yet.öğrt Dusunmek Zorundalar.kısacası Siz De Dahil Olmak Üzere Puanı En Az Olan Gidecek

. Birleştirilmiş Sınıf Uygulaması Yapılan İlköğretim Okullarında,

a) Bir Derslikli İlköğretim Okullarında Öğrenci Sayısı;

- 10-40 Olanlara Bir,

- 41 Ve Daha Fazla Olanlara İki,

b) İki Ve Daha Fazla Derslikli İlköğretim Okullarında Öğrenci Sayısı;

- 10-30 Olanlara Bir,

- 31-60 Olanlara İki,

- 61-80 Olanlara Üç,

- 81 Ve Daha Fazla Olanlara Dört

sınıf Öğretmeni Norm Kadrosu Belirlenecektir.

c) 1-5 İnci Sınıflarında Öğrenci Sayısı 149 Ve Daha Az Olan İlköğretim Okullarında Müdür Yetkili Öğretmenler, O Okulun Öğretmenleri İçin Belirlenecek Norm Kadro Sayısı İçerisinde Gösterilecektir.

secıl388

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Okudum Bende Hocam İnş. Dedğiniz Gibi Olur Hocam Yoksa 1 Yıl Daha O Köye Gitmek Çok Zor Olacak Benim İçin. Hiç Bir Yerde Böyle Bişey Karşıma Çıkmadı Umarım Yoktur. Tekrar Teşekkürler...yine  De Farklı Bişey Duyar Yada Öğrenirseniz, Benide Haberdar Ederseniz Çok İi Olur Hocam:) Kolay Gelsin

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Tabıkı Hocam Yalnız Siz De Sözünüzü Tutunuz Lütfen:=)sitemize Özellikle Döküman Konusunda Katkılarınızı Beklıyoruz

Alphani

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Merhabalar Sayın Meslektaşım. Ben Sözleşmeli Olarak Çalışmaktayım. Şubat Ayında Eşim Eş Durumuyla Yanıma Gelecek. Bulunduğum İlçe De Norm Kadro Yok. O Yüzden Onun Ataması Başka İlçeye Olacak. Bizim Okulumuzda Da Şuan Bir Sınıf Birleştirildi Ve 1 Kişi Norm Fazlası Durumunda Oluyor Ama İlk Dönem 1 Öğretmen Askerde Olduğu İçin Sorun Olmayacak . Benim Sorum Şu Olacak Eşim Eş Durumuyla Bulunduğum İl E Geldikten Sonra Ben Kendimi Onun Bulunduğu İlçeye Aldırabilir Miyim? Şubat Ayında Okulumuzda Zaten Bir Kişi Norm Fazlası Olacak Ben Bundan Yararlanarak Eşimin Yanına Gidebilir Miyim? Şimdiden Teşekkür Ederim.

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Hocam Bir Öğrt.bir Atama Döneminde Bir Kez Eş Durumu İsteyebılır.sonucta Sızde Bır Kez İsteyeceksınız.ve Bu Nedenle İsteyebılırsınız.

Alphani

Kayıtlı Üye
Tepki
0
İlginizden Dolayı Teşekkür Ederim Mehmet Bey. Şunu Da Belirtmek İstiyorum Eşim Eş Durumu Tayin İsteyerek Benim Bulunduğum İl E Gelecek. İlçemizde Norm Kadro Dolu Buyüzden Başka İlçeye Ataması Olacak. O Geldikten Sonra Ben Norm Kadro Fazlalığını Da Belirterek Onun Bulunduğu İlçeye Gidebilir Miyim Acaba?

secıl388

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Slmlar Hocam Yine Ben Norm Kadro Maduresi. Hocam Şimdide Şöyle Bir Sorunum Var. Norm Kadro Çizelgesini Verdim Sadece Fazla Olduğum Haberini Bekliyorum Ama Diğer Sınıf Öğretmeni Geçici Görevlendirme İle Gideceği İçin Muhtar Bana Takmış Durumda. İl İle Görüşüp Araya Adamlar Koyuyo Seni Burdan Göndermiycem Göreceksin Diyo. Böyle Bişey Mümkün Mü?

Üst Alt