Günün Duası

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
b-279207-dua.jpg

Benzer konular

C

cendere

Ziyaretçi
b-279654-dua.jpg

elmakurdu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Kalbin mühürlenmesine sebep olacak tamahtan sana sığınırım.

Allâh'ım, bana kazâya rıza, öldükten sonra rahat hayat, kerîm vechine bakma lezzeti lûtfeyle.

Allâh'ım, bugünün önünü salâh, ortasını felâh, sonunu hayırlı kıl.

Bize dünya ve âhiret iyiliği ver, ey merhametlilerin merhametlisi!

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

F

feyza05

Ziyaretçi
b-280414-dua.jpg

F

feyza05

Ziyaretçi
allahvj8.png

Ne olur ALLAH’ım !
Günah işlerken alma canımı..,
Tevbe ederken al..,
Veya bir hayır işlerken,senin rızan için..

ALLAH’ım !
İnan zor,çok zor bu savaş..,
Şeytan zeki,nefsim ahmak,ben yavaş..
Öyle bir an geliyor ki ,
Deniz bitti,umut karaya vurdu diyorum..,
Rahmetin yetişiyor imdada..,oluyor bana yoldaş..

Ah bir kuvvetlendirebilsem imanımı..,
Nefs’imi istediğim kalıba bir sokabilsem..
Yazıkki imanla küfür atbaşı gidiyor..

Finiş çizgisine çok kalmadı biliyorum..
İpi göğüslediğimde,
İman olsun o göğsün içinde..

Ne olur ALLAH’ım !
Kafir olarak alma beni huzuruna..,
Yak gerekirse şu günahkar bedenimi..
Yıllarca cehenneminde..,
Ama son nefeste imanla al canımı,ne olur ALLAH’ım !..

Merhamet et şu günahkar kuluna,
Canım feda kitabının,Habibinin yoluna..
Biliyorum günahkarım,isyankarım ben ama,
Rahmetinin büyüklüğü umudum,
Beni nefs’imin ve şeytanın eline bırakma ALLAH’ım !

Amin..

F

feyza05

Ziyaretçi
Ey Rabbimiz! Gücümüzün zayıflığını, çaremizin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimizi sana şikayet ediyoruz. Bizi kendi gözümüzde küçük, fakat insanların gözünde büyük eyle.

Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.

Ey Rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et. Senden işimizde rüşde hidayet etmeni istiyor, nefislerimizin kötülüklerinden sana sığınıyoruz.

Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiğimizi- gediğimizi gider, bize rızık ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet. Zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alıkorsun.

Ey Rabbimiz! Ciddiyetimizi şakamızı, zulmümüzü ve haksızlıklarımızı, hatamızı, kastımızı mağfiret buyur. İtiraf ediyoruz ki bu kusurların hepsi bizde vardır, ihsan ettiğin nimetlerin bereketinden bizi mahrum etme, mahrum ettiklerinle de imtihan etme.

Ey Rabbimiz! Her işimizde esas olması itibariyle dinimizi ıslah et. İçinde geçimimiz olan dünyayı ıslah buyur. Döneceğimiz yer olan ahiretimizi ıslah et. Hayatı her türlü hayırları artırmamıza vesile kıl. Ölümü de her türlü şerlerden kurtulup rahat etmemize vesile yap.

Ey Rabbimiz! Bizi, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok şükreden, Sana çok itaat eden, Sana karşı içi saygı ve huşu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle.

Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler dileniyoruz. Dillerimizdeki düğümleri çöz, onları güçlendir ve istikamet ver. İçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al.

Ey Rabbimiz! Senden hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi, fakirleri sevmeyi, bizi bağışlamanı, bize merhamet etmeni ve insanların fitnesini murat buyurduğunda fitnelere düşmeden bizi vefat ettirmeni dileriz.

Ey Rabbimiz! Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Senden tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpların sayılıp dökülmediği bir dönüş istiyoruz.

Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve zenginlik istiyoruz. Bize talihsiz ve nankör olmayan, şirkten arınmış, tertemiz kalpler lutfeyle.

Amin...

C

cendere

Ziyaretçi
hepside birbirinde değerli anlamlı dualar , elinize emeğinize sağlık arkadaşlar, Allah kabul etsin dualarımızı

F

feyza05

Ziyaretçi
Amin, Rabbim kendisine el açan kullarının dualarını kabul buyursun inş.

C

cendere

Ziyaretçi
Harika bir dua ( Arşın hazinesi )

Hz. Ali r.a .... Rasulullah (sallalahu aleyhi ve sellem)'den işittiğim bir dua öğreteyim mi ki, onun hakkında şöyle buyurmuştu:"Hangi  sıkıntılı kimse, bu duayı okursa mutlaka ALLAH'u Te'ala onun sıkıntısını açar, Hangi dertli okusa kesinlikle ALLAH onun derdini giderir! deyince o, Evet! dedi. Ali r.a ona bu duayı öğretti.

Ellahümme inni eselüke ya alimelhafiyyeh
Ve ya menissemaü bigudratihi mebniyyeh
Ve ya menilerzu biizzetihi medhıyyeh
Ve ya menişşemsü velgameru binüri celalihi müşrigatün vemüziyyeh
Ve ya mügbilen ala külli nefsin müminetin zekiyyeh
Ve ya mükessine ruabilhaifine veehli ltegıyyeh
Ya men havaicü lhalgı ındehü megzıyyeh
Ya men necca yüsüfe min rıggı lubüdiyyeh
Ya men leyse lehü bevvabün yünada vela sahıbün yüğşa
Ve la vezirun yüada
Ve la ğayruhü rabbün yüd a
Ve la yezdadü ala kesratin lhavaicü illa keramen vecüda
Ve salli ala muhammedin veelihi veeadıni süeli inneke ala külli şeyin gadir

. Duayı yapan ne isterse verilecek, ne derdi sıkıntısı varsa açılacak. Zulme uğrayan beddua etse kabul olacak daha neler neler.

Geceleyin ard arda 3 defa okumayı unutmayın! Bu dua İsmi Azamdan Arşın hazinelerinden buyurdular!
(Allah dualarınızı isteklerinizi kabul buyursun)

elmakurdu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
ALLAHIM !hakkımızda hayırlı gördüğünü gönlümüze razı eyle !!!

ALLAHIM!gönlümüze razı gördüğünü de hakkımızda hayırlı eyle!!!

F

feyza05

Ziyaretçi
Amin arkadaşlar amin, bu güzel dualar için teşekkürler...

F

feyza05

Ziyaretçi
Ey Rabb-i Rahîmimiz..!

Efendimiz Aleyhisslâtu Vesselâm'ın Hürmetine;

Günahlarımızı Afv-ı Mağfiret Eyle..!

Dualarımızı Hayırlarla Makbul, Tevbelerimizi Kabul Eyle..!

Bizleri Efendimiz'in Ahlâkı ile Ahlâklandır..!

Bizlere;

Marifetullah, Muhabbetullah,

Muhabbet-i Resûlullah(Aleyhissalâtu Vesselâm),

İhsân Şuuru, Hizmet Şuuru, Sahabe Şuuru,

İhlâs-ı Etemm

ve

İmanda Hakka'l Yakîne Erebilmeyi Nasip Eyle..

Beş Vakit Namaz Muhabbeti ihsân Eyle Bizlere..

Hayatlarımızı Efendimiz'in Hayatı ile Hayatlandır..!

Bize Onun(Aleyhissalâtu Vesselâm Muhabbetini İhsân Buyur..

"ALLAHım! Senden, Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıracak amelleri sevmeyi dileriz.

ALLAHım! Senin sevgini bize canımızdan, ailemizden ve soğuk sudan daha ileri kıl!"

"ALLAHım, Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz."  "Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, âlemlerin Rabbi olan ALLAH’a mahsustur. (Yûnus Sûresi: 10.)

"Seni her türlü noksandan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur. Sen her şeyi hakkıyla bilir, her işi hikmetle yaparsın." (Bakara Sûresi: 32.)

"Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalplerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, duâ edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin." (Al-i İmrân Sûresi: 8.)

"ALLAHım, Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashâb ve kardeşlerine Senin için hoşnutluk ve onun için de hakkı edâ olacak bir rahmet ve selâm eyle. Bizi ve dinimizi selâmette kıl. Duâmızı kabul et ey âlemlerin Rabbi! "

Amin.. Amin... Amin...

C

cendere

Ziyaretçi
Kelimelerin kalbine hikmet koyduğu için de şükrettik mi Rabbimize? Gözümüzü gözümüze göstermediği için de hamd ettik mi Rabbimize? Ummadığımız halde bizi ebede aday ettiği için minnet duyduk mu Rabbimize? En acınası halimize, yokluğumuza, herkesten önce, hatta kendimizden bile önce, herkesten daha çok, hatta kendimizden de çok şefkat edip bizi var kıldığının farkında mıyız Rabbimizin? Sessizliğimizi en güzel dua bilip dil,damak, dudak verdiğini hatırlıyor muyuz Rabbimizin? Yeryüzünde gördüğümüz en eski şeyi her sabah en taze şey eyleyip ufkumuza sessizce getiren Rabbimize her gün en az bir dua borçlu olduğumuzu biliyor muyuz?

SENAİ DEMRCİ

C

cendere

Ziyaretçi
Abdullah bin Abbas -radıyallahu anhüma-dan ri­vâyete göre Peygamber Efendimiz'in (SAV)  duâlarından bi­ri şu duâ idi:

"Yâ Rabb! Kalbimi nurlandır, gözümü nurlandır, ku­lağımı nurlandır, sağımı nurlandır, solumu nurlandır, üs­tümü nurlandır, altımı nurlandır, önümü nurlandır, arkamı nurlandır ve beni nûr eyle (bir başka rivayette) benim damarlarımı nurlandır, etimi nurlandır, kanımı nurlandır, saçımı nurlandır, yüzümü nurlandır.”

C

cendere

Ziyaretçi
Hz. Ali’den Ramazan duası

ALLAH'ım! Sen'in her şeyi kaplayan rahmetin hakkına ve kendisiyle her şeye üstün geldiğin, karşısında her şeyin boyun eğdiği ve her şeyin ram olduğu gücün hakkına ve her şeye galip geldiğin ceberut (ilahi azamet) un hakkına ve önünde hiç bir şeyin duramadığı izzetin hakkına ve her şeyi dolduran azametin hakkına ve her şeye üstün gelen saltanatın hakkına ve her şeyin fani olmasından sonra baki kalacak veçhin hakkına ve her şeyin temellerini dolduran isimlerin hakkına ve her şeyi ihata eden ilmin hakkına ve her şeyi aydınlatan cemalinin nuru hakkına, Senden niyaz ederim.

Ey Nur, ey Kuddüs, ey evvellerin evveli ve ey ahirlerin ahiri!
ALLAH'ım! Benim ismet perdesini yırtan günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Bedbahtlıklara yol açan günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Nimetleri değiştiren günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Duanın icabetini önleyen günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Belanın inmesine sebebiyet veren günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! İşlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları bağışla.
ALLAH'ım! Ben san zikrinle yaklaşmak istiyorum ve Sen'inle Sen'den şefaat diliyorum ve cömertliğin hakkına beni kendine yaklaştırmanı ve şükrünü eda etmeyi bana nasip kılmanı ve zikrini bana ilham etmeni istiyorum Sen'den.
..........

C

cendere

Ziyaretçi
İbrahim Ethem’in (k.s.)Duası 

“Ya Rabbi, Sen’in aşkına tutuldum. Sen’den gayrı her şeyi terk edip huzuruna geldim. Seni gördükten sonra, bakışlarım başka şey görmez oldu... Beni parça parça etsen bile bu gönül Sen’den başkasına asla meyletmeyecek.
Kapına gelmiş ve Senin şefkatine nâil olmayı uman bu zayıf bîçârenin günahlarını affet. Her ne kadar defteri isyanla dolu olsa da, ey Müheymin, Sen’den başkasına secde etmedi, etmeyecek.

İlâhî! Asî kulun yine kapına geldi; (dağlar azametindeki) günahlarını ikrar edip, ellerini Sana açıyor ve sadece Sana açar. Şâyet Sen mağfiret edersen, hiç şüphesiz o Sen’in şânındandır; kovarsan dergahından, beni Sen’den başka kim affedebilir?!” 

sebahattin68

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Allahım bana kabul olunacak  yasal ve helal dua etmeyi nasip eyle...

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
güzel ve anlamlı duaları bır araya getirmişssiniz.çok ama çok teşekkürler.

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Sıkıntılara karşı okunacak dua

"Esirgeyen ve bağışlayan. Ey esirgeyen, bağışlayan, koruyan ve seven Allah'ım. Bütün mahlûkatın kalplerini bana doğru çevir. Ey Cebrail, bütün ruhani , ulvi ve sufli tabakasının Rahman ve Rahim olan Allah'ın hakkı için onlara ,işittir ve itaat ettir. Rauf ve Atuf hakkı hürmetine, Melik hakkı hürmetine, arşı ala hakkı hürmetine duamızı kabul et ve bütün yaratılmışların kalplerini bana çevir. "

F

feyza05

Ziyaretçi
Hadis-i seriflerde bildirilen dualardan bazilari söyle:
(Sabah-aksam 7 defa "Allahümme ecirni minennâr" diyen Cehennemden kurtulur.) [E.Davud]

(Sabah-aksam, 3 defa, "Bismillahillezi lâ yedurru maasmihi seyün fil erdi velâ fissemâi ve hüvessemiulalim" okuyan, büyücü ve zalimden emin olur.) [Ibni Mace]

(Sabah 3 defa, "Eûzü billahis-semiil alim-i minesseytânirracim" diyerek Hasr suresinin son üç âyetini okuyana, 70 bin melek, aksama kadar dua eder. O gün ölürse sehid olur. Aksam okursa yine ayni seylere kavusur.) [Tirmizi]

(Sabah namazindan sonra 11 ihlas okuyana, Cennette bir kösk verilir.) [Haraiti]

(Sabah namazindan sonra on defa, "La ilahe illallahü vahdehü la-serikeleh lehül-mülkü ve lehül-hamdü yuhyi ve yümit ve hüve ala külli seyin kadir" okuyan, aksama kadar her çesit zarardan korunur, hiçbir günah ona zarar vermez.) [Nesai] ("Günah zarar vermez" demek, günah islemez veya isledigi günaha tevbe eder, o günah ona zarar vermemis olur demektir.)

(Aksam namazindan sonra [yukaridaki tesbihi] okuyan, sabaha kadar seytandan korunur. On sevaba kavusur, on günahi affolur ve on köle azat etmis gibi sevap verilir.) [Tirmizi]

(Sabah namazlarindan sonra üç defa Sübhanallah-il azim ve bi hamdihi diyen körlük, cüzzam ve felçten korunur.) [I. Ahmed]

(Sirkten korunmak için "Allahümme inni eûzübike min en-üsrike bike sey-en ve ene a’lemü ve estagfiruke li-mâ lâ a’lemü inneke ente allâmülguyub" okuyun!) [I. Ahmed]

(Sabah-aksam 7 defa "Hasbiyallahü la ilahe illâ hu, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbül-arsil-azim" okuyanin dünya ve ahiret isine Allahü teâlâ kâfi gelir.) [Beyheki]

("Allahümme ma esbaha bi min nimetin ev bi ehadin min halkike, fe minke vahdeke lâ serike leke, felekel hamdü ve lekessükür" duasini, gündüz okuyan o günün, aksam okuyan o gecenin sükrünü ifa etmis olur.) [Aksam esbaha yerine emsâ denir. Mekt. C.3, m.17]

(Bir kimse, sabah-aksam yüz defa "Sübhânallahi ve bihamdihi" derse, o gün ve o gece hiç kimse onun kadar sevap kazanamaz.) [Deylemi]

(Evden çikarken "Bismillahi, tevekkeltü alallahi, lâ havle ve lâ kuvvete illâ billah" diyen, tehlikelerden korunur ve seytan ondan uzaklasir.) [Tirmizi]

(Lâ havle... okumak, 99 derde devadir. Bunlarin en hafifi sikintidan kurtulmaktir.) [E.Nuaym]

[Imam-i Rabbani hazretleri, din ve dünya zararlarindan kurtulmak için her gün 500 defa "Lâ havle velâ kuvvete illâ billah" okurdu. Okumaya baslarken, okuyunca yüzer defa salevat getirirdi.(T.Mazheri)]

(Her gün yüz defa salevat getiren, münafikliktan ve Cehennem atesinden uzaklasir ve kiyamette sehidlerle beraber olur.) [Taberani]

(Günde 25 defa "Allahümme bârikli fil mevt ve fi mâ ba’delmevt" okuyan sehid olur.) [R.Muhtar]

(Gece Âmenerrasulüyü okuyana, bu iki âyet, her sey için yeterlidir. Bu iki âyeti yatsidan sonra okuyana, geceyi ibadetle geçirmis sevabi verilir.) [Sir’a]

(Eve girerken Ihlas suresini okuyan, yoksulluk görmez.) [T. Kurtubi]

(Evden çikarken Âyet-el kürsi okuyana melekler, eve gelene kadar dua eder.)

(Istigfara devam eden, her sikintidan kurtulur, ummadigi yerden riziklanir.) [Ibni Mace]

[Istigfar olarak (Estagfirullah el azim ellezi lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyum ve etubü ileyh) demeli.

(Günde yüz kere "La ilahe illallah diyenin, kiyamet gününde yüzü ay gibi parlar.) [Taberani]

(Bir yere gelen, "Euzü bikelimâtillahittammâti min serri ma haleka" okursa, o yerden kalkincaya kadar, ona hiçbir sey zarar veremez.) [Müslim]

(Sikintili veya borçlu, bin kere "Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billahil aliyyil azim" derse, Allahü teâlâ isini kolaylastirir.) [Sir’a]

Günde yüz defa salevat (Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala âli seyyidina Muhammed) okuyan Cehennemden kurtulur ve sehidlerle beraber olur.

Üst Alt