günün ayeti

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
"Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte gerçek hayat odur. Keşke bilselerdi!"
Ankebut, 29/64

Benzer konular

F

feyza05

Ziyaretçi
Allah razı olsun okancan...

elmakurdu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
"O, göklerde ve yerde tek Allah'tır. Gizlinizi, açığınızı bilir. (Hayır ve şerden) ne kazanacağınızı da bilir. " el-EN'ÂM-3. ayet

C

cendere

Ziyaretçi
Maide Suresi 8/ Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

C

cendere

Ziyaretçi
بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

"Hazırladıkları hendekleri, tutuşturulmuş ateşle doldurarak çevresinde oturup, inanmış kimselere, dinlerinden dönmeleri için yaptıkları işkenceleri seyredenlerin canı çıksın. "

Burûc Suresi, Ayet: 84/4-7

C

cendere

Ziyaretçi
“İnsanın başına bir sıkıntı gelince, Rabbine yönelerek O’na yalvarır. Sonra ALLAH, katından ona bir nimet verince, önceden yalvarmış olduğunu unutur. ALLAH’ın yolundan saptırmak için O’na bir  takım ortaklar koşar. (Rasulüm) de ki: “küfrünle biraz  oyalan. Çünkü sen muhakkak ateş ehlindensin.

Yoksa geceleyin secde ederek ve kıyamda durarak ibadet eden, ahiretin dehşetinden çekinen ve Rabbinin rahmetini dileyen kimse (o inkarcı) gibi midir? (Rasulüm) de ki: “hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Doğrusu ancak, akıl sahipleri bunları hakkıyla düşünür.”

(Zümer suresi/8-9)

C

cendere

Ziyaretçi

"Şüphesiz, Biz seni bir şahid, bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Ki Allah'a ve Resûlü'ne iman etmeniz, O'nu savunup-desteklemeniz, O'nu en içten bir saygıyla-yüceltmeniz ve sabah akşam O'nu (Allah'ı) tesbih etmeniz için. Şüphesiz sana biat edenler, ancak Allah'a biat etmişlerdir. Allah'ın eli, onların ellerinin üzerindedir. Şu halde, kim ahdini bozarsa, artık o, ancak kendi aleyhine ahdini bozmuş olur. Kim de Allah'a verdiği ahdine vefa gösterirse, artık O da, ona büyük bir ecir verecektir. (Fetih Suresi, 8-10)

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
"Ey Muhammed!) De ki: "Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin!"(el-Furkan, 25/77)

buyurmakta, Elmalılı Hamdi Efendi de bu ayet-i kerimeyi şöyle tefsir etmektedir: Yani ben insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım, buyrulduğu üzere yaratılışınızın hikmeti ibadet ve kulluktur. Onun için ibadet ve kulluğunuz olmasa Allah katında ne kıymet ve öneminiz olurdu.

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
Biz, İsrailoğulları'nı denizden geçirdik; Firavun ve askerleri azgınlıkla ve düşmanlıkla peşlerine düştü. Sular onu boğacak düzeye erişince (Firavun): "İsrailoğulları'nın Kendisi'ne inandığı (İlahtan) başka İlah olmadığına inandım ve ben de Müslümanlardanım" dedi. (Yunus Suresi, 90)

Şimdi, öyle mi? Oysa sen önceleri isyan etmiştin ve bozgunculuk çıkaranlardandın. Bugün ise, senden sonrakilere bir ayet (tarihi bir belge, ibret) olman için seni yalnızca bedeninle kurtaracağız (herkese cesedini göstereceğiz). Gerçekten insanlardan çoğu, Bizim ayetlerimizden habersizdirler. (Yunus Suresi, 91-92)

C

cendere

Ziyaretçi

Onların söyledikleri: "Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki aşırılıklarımızı bağışla, ayaklarımızı (bastıkları yerde) sağlamlaştır ve bize kafirler topluluğuna karşı yardım et" demelerinden başka bir şey değildi. (Al-i İmran Suresi, 146-147)

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
"Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım." Kasas Suresi Ayet 24

C

cendere

Ziyaretçi
“Onlar (Yahudiler) ne zaman savaş amacıyla bir ateş alevlendirdilerse, Allah onu söndürmüştür.” (Maide Süresi, 64)

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
"allah'a Ve Resul'üne İtaat Edin Ve Birbirinizle Çekişmeyin(didişmeyin).sonra Direncinizi Yitirirsiniz,rüzgarınız Da Kesilir.sabırlı Olun.muhakkak Ki Allah Sabredenlerle Beraberdir."

enfal Suresi:46

okancan

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
0
"...allah'ın Rahmetinden Ümit Kesmeyin; Zira Kâfir Kavimden Başkası Allah'ın Rahmetinden Ümit Kesmez."
yusuf Suresi: 87

C

cendere

Ziyaretçi
سْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

kim Bir İyilik Getirirse Ona Ondan Daha Üstün Karşılık Vardır.
kim Bir Kötülük Getirirse, O Kötülükleri İşleyenler, Ancak Yaptıkları Kadar Ceza Görürler.

kasas Sûresi : 84

C

cendere

Ziyaretçi
سْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

ya Rabbi! Bizi Doğru Yola Eriştirdikten Sonra Kalplerimizi Kaydırma. Katından Bize Rahmet Bağışla, Sen Çok Bağışlayansın. Ey Rabbimiz! Kendisinde Şüphe Olmayan Bir Günde İnsanları Muhakkak Sen Toplayacaksın. Allah Veridği Sözden Kesinlikle Geri Dönmez.

al-i İmran, 8-9

Üst Alt