adamlık süzgeci

• Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
çıkarı için şöyle böyle davranan insanlara alıştık ta onları süzgeçten geçiren süreç neden işlemiyor?

yoksa sistem "şöyle-böyle" mi üretiyor ?

ZAMANIN AÇIĞA VURMADIĞI BİR SIR KALMAZ !!!

HACI BAYRAM-I VELİ den adamlık süzgeci ...  izleyin ...

http://rapidshare.com/files/138981139/insan_suez...rar.html

Benzer konular

Cumalioğlu

Bilge Üye
Kayıtlı Üye
Tepki
1
Linke Baktım. Player Programı Downloadı Vs Çıktı. Medyaya Ulaşamadım.

sevgiler...

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Evet Hocamdan Linki Yenilemesini Bekliyoruz

C

cendere

Ziyaretçi
Arşivime Baktım Bulamadım , Bulur Bulmaz Ekleyeceğim , Ama Hikeyeyi Ekliyorum Aynı Hikaye Slayt Halinde Sunulmuştu, İdare Edin Artık :)

adamlık’ Süzgeci

ankara’lı Hacı Bayram Veli, Sultan Iı. Murat’ın Saygı Duyduğu Bir Manevi Önderdi.
hükümdar’ın Hacı Bayram’a Saygısı O Derece Çoktu Ki, Onun Müritlerinden Vergi Almıyordu.
ama Ne Var Ki, Nerdeyse Tüm Ankara Halkı Veli’nin Müridi Olduklarını İddia Ediyordu !
ankara’da Kimden Vergi İstense “ben Hacı Bayram’ın Müridiyim” Deyip İşin İçinden Sıyrılıyordu.
bunu Öğrenen Hükümdar, Hacı Bayram’a Mektup Gönderir.

gerçek Müritlerinizin Sayısını Bana Bildiriniz. Müritlerinizden Vergi Alınmayacak” Der.

hacı Bayram, Devletine Saygılı Bir Bilge Kişiydi. Kendisine Bağlılığın Kötüye Kullanılışından Da Şikayetçiydi.
sultanın Mektubunu Fırsat Bilerek, Müritlik İddiasındaki Herkese “falan Gün, Falan Yerde Toplanın” Diye Haber Saldı.
o Gün Ankara Halkı, Şeyhlerinin Davetine Uyarak Bildirilen Yere Akın Ettiler.
hacı Bayram, Bir Tepeciğin Üzerine Kurduğu Kıl Çadırından Çıkarak Kalabalığa Sordu:
- Beni Seviyor Musunuz ?
- Elbette Seviyoruz !
bana Yürekten Bağlı Mısınız ?
canımız, Kanımız Senin Yoluna Feda Olsun !
bu Gün Bana İnananları Şu Çadırın İçinde Bir Bir Kurban Edip, Cennete Göndereceğim. Şimdi Bir Kişi Çıksın.
kalabalıktan Bir Kişi Çıktı.hacı Bayram, Onu Çadıra Aldı.

çadırda Önceden Hazırlattığı Koyunlardan Birini Kestirerek, Kanını Dışarı Akıttırdı.dışarıdakiler, Adamın Gerçekten Kurban Edildiğini Sanarak Ürperdi.
hacı Bayram Dışarı Çıktı. “bir Kişi Daha Gelsin” Dedi.
bir Adam Daha Çıktı.onu Da Çadıra Alıp Aynı İşlemi Yaptı.

sonra Dışarı Çıktı, Bir Kişi Daha İstedi.işin Şakaya Gelir Yanı Yoktu. Giden Gelmiyordu. Bu Defa Bir Şaşkınlık Ve Duraksama Görüldü.

yine De Bir Kadın Öne Çıktı.hacı Bayram Onu Da Çadıra Aldı.aynı Görüntü Tekrarlandı.
dördüncü Davette Tek Kişi Çıkmadı.

hacı Bayram, Sultan Murat’a Şu Cevabı Verdi.
“sultanım, Vergiden Bağışlamak Üzere Müritlerimi Sormuştunuz. Benim Gerçek Müritlerim İki Er Kişi İle Bir Hatun Kişiden İbaret Üç Kişidir”    :)

Üst Alt