23 Nisan’da Uzaktan Eğitim Veya Yüz Yüze Eğitim Yapılacak Mı?

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
23 Nisan’da Uzaktan Eğitim veya Yüz Yüze Eğitim Yapılacak mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi tatil olarak yer alıyor.

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı bu sene cuma gününe denk geliyor ve resmi tatil olacak.

23 Nisan Cuma Günü Yüz Yüze veya Canlı Ders Var Mı? Ülkemizde Milli ve Dini Bayram günlerinde resmi tatil yapılır. 23 Nisan 2021 Cuma günü milli bayram olduğu için resmi tatil olacaktır. 23 Nisan Cuma günü yüz yüze veya uzaktan eğitim (canlı ders) şeklinde ders yapılmayacaktır.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramlarından biridir. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir.

23 Nisan bilindiği gibi resmi tatil. Bu sebeple Cuma günü uzaktan eğitim yapılmayacak. Pandemi sürecinde okula yalnızca 8. Ve 12.sınıflar gidiyor. Onlar için de 23 Nisan Cuma günü tatil.

23 Nisan 2021 tarihinde ana okulu, 8 ve 12. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılmayacak olup diğer tüm sınıf ve kademeler için planlanan canlı dersler de tatili sebebiyle yapılmayacaktır.

MEB tarafından yayımlanan resmi yazıda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının Covid-19 tedbirlerini uyularak kutlanabileceği ifade edildi. Son kararı ise il/ilçe MEM’ler veya okul/kurum müdürlükleri verecek.

23 Nisan Cuma günü için öğretmenlere normal ders yükü dahilinde ek ders ücretleri ödenecektir. Nöbet, kurs vb durumlar için ise ek ders ücreti ödemesi yapılmayacaktır.