Haberler

Haberler->MEB Haberler   
Milli Eğitim Bakanlığı Değişiyor

Umarız giderek artan bir şekilde kadın egemenliğine giren MEB'de büyük farkındalıklar yaşanır. Ama bu arada eğitim camiasından da tepkiler gelmiyor değil. Tamam Bakan eğitim dışından gelebilir ama hiç olmaz ise müsteşarı eğitim kökenli olsaydı, eğitimin sorunlarını yakından bilen birisi olsaydı diyorlar. Aslında haksız da sayılmazlar. Bir önceki müsteşarın da eğitim dışında olması, bürokrasinin adeta kilitlenmesine neden olmuştu. Umarız yine aynı durum yaşanmaz.

Yeni Müsteşar

Yeni müsteşarın özgeçmişine bakıldığında, eğitim dışında hemen her şeyle ilgilendiği dikkat çekiyor. Ancak, önemli bir devlet ve yöneticilik deneyimi olduğu kesin:

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarlığına, Kadının Statüsü Genel Müdürü Esengül Civelek atandı.

Muammer Yaşar Özgül'ün yerine müsteşarlığa getirilen Civelek, 2005 yılından bu yana Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Civelek'in bu göreve atanmasıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarihinde ilk kez bir kadın, müsteşarlık görevini üstlenmiş oldu.

Civelek'in kararnamesinin ilgili makamlara gönderildiği öğrenildi.

Esengül Civelek, 1980 yılında Maliye Bakanlığı, Hazine Genel Müdürlüğü ve Milletlerarası İşbirliği Teşkilatı Kamu İktisadi Teşebbüsleri Dairesi Meslek Memurluğunda göreve başladı.

Esengül, daha sonra sırasıyla Mali İşler Uzmanı, Mali İşler ve Personel Grup Başkan Yardımcısı, Mali İşler ve Personel Grup Başkan Vekili olarak Türkiye Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'de, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak Uluslararası Haber Ajansı AŞ'de, Eğitim Müdür Yardımcısı, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri, Genel Müdürlük Müşaviri, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili olarak Türkiye Kalkınma Bankası AŞ'de görev yaptı.

Başarılar diliyoruz

Yeni müsteşar, dileriz bir an önce makamına oturur ve başta öğretmen atamaları olmak üzere dağ gibi biriken sorunlara çözüm yolları arar. Yoksa boşa geçen her gün kendisine olan umutları köreltebilir.

Civelek'e yeni görevinde başarılar diliyoruz..

editor@abbasguclu.com.tr


Bu Haber: 3254 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(1)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ
ekosal58
02 Kas 2010
inşallah birgün gerçekten öğretmen olan birileri atanır.
hem bakanlığa hemde dier dairelere. başka meslekten olabilirler ve başarılı olabilir. ama kesinlikle eğitimi bilmiyorlar. öğretmenlerin derdinede çare olamıyorlar.


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it