Haberler

Haberler->MEB Haberler   
İtiraz var!

Değerli site yöneticileri bizler daha önce uzman öğretmenlik sınavını kazanıp atanmadık ancak bu taslağı incelediğimizde daha önce sınavı kazanıp atanamayanlarla ilgili herhangi bir düzenlemeye yer verilmediğini görüyoruz.
T.C.Anayasa Mahkemesinin kararına rağmen MEB yöneticileri ve bu taslağı hazırlayan uzmanlar neden bu mağduriyetimizi giderecek bir düzenleme eklememişler. Anladığım kadarıyla yeni taslağa göre sınavda 70 alıp toplam değerlendirmeede 50 puana ulaşan herkes atanacaktır. o halde neden bizleri hala mağdur etmeye çalışıyorlar ve bizleri mahkemelere yönlendirerek hakkımızı aramaya sevkediyorlar. zaten devletimizin en yüce mahkemesi bu konuda kararını vermiş ve bizlere bu hakkın verilmesinin gerektiğini kararında belirtmiştir.
MEB yöneticileri çok iyi biliyorlar ki sınavı kazanıp atanamayanlar mahkemeyi kazanacaklar ve atanmaları gerekecektir. o zaman mahkemelere gerek kalmadan gelin hakkımızı teslim edin bizleri de mahkeme kapılarında süründürmeyin. Mahkemelerimizin zaten yoğunluğu aşikardır bir de bizim davalarla yeniden meşgul olmasınlar. acaba bu taslak hazırlanırken sendikalarımızın görüşlerine başvurmuyorlar mı? bu konuda sendikalarımız neden suskun kalıyorlar. böyle kutsal bir görevi yerine getiren biz eğitim neferlerine neden sahip çıkılmıyor. neden bizleri küstürmeye çalışıyorlar.
Zaten eğitim yanlış uygulamalarla yeteri kadar allak bullak olmuş birde uzman öğretmenlik hakkını kazananlar nedeniyle bir daha alt üst olmasın. bu taslağı hazırlayanlara ve sendika yöneticilerine sesleniyorum lütfen bizleri mağdur etmeyin ve uzman öğretmenlik sınavını kazananlara haklarını teslim ederek bizlerin çok kutsal olan öğretmenlik mesleğimizi icra ederken çoçuklara kafalarımızın rahat olduğu bir durumda derslerimizi vermemizi sağlayın.aksi takdirde bizler hem mağdur edilmiş oluruz hemde derslerimizi sağlıklı bir şekilde veremez bir duruma gelebiliriz.Bu tür mahkeme kararlarının düzeltmelerini daha önce yapan bir kurum olan MEB örneğin 2005 te müdür yardımcılığı sınavını kazananlara yeni yönetmelikte ek bir maddeyle yer vererek haklarını teslim etmiştir. bundada böyle bir ek maddeyle daha önce uzman öğretmenlik sınavını kazanıp atanamayanlarla ilgili bir düzenlemeye gidilebilir diye düşünüyorum. yada direk olarak bu durumda olan öğretmenlerin belgelerini düzenliyerek kendilerine uzman öğretmenlik hakkını teslim etmelidir.
inşallah bu yazdıklarımı site yöneticileri önemseyerek başlığa taşır ve benim gibi mağdur olanların hakkını aramalarına ve seslerini taslak arefesinde duyurmalarına katkıda bulunur.
şimdiden site yöneticilerine bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.

 

http://www.memurhaberleri.net/haber_detay.asp?haberID=3677


Bu Haber: 2806 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it