Haberler

Haberler->MEB Haberler   
Promosyonların Tamamı Çalışanlarındır

Milli Eğitim Bakanlığı'nda yetkili sendika olarak katıldığımız Kurum İdari Kurulu toplan- tısında gündeme getirerek, imza altına aldığımız, "Çalı- şanlara, maaşları karşılığında bankalarca verilen promos- yonların tamamının verilmesi" kararı, Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuyla ilgili genelgeyi yayınlamasıyla uygulamaya girdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile gerçekleştirdiğimiz Kurum İdari Kurulu toplantısında, "Başbakanlık tarafından hazırlanarak yayımlanan 2007/21 sayılı genelgenin 4. maddesinde kurumlarca yapılan protokoller uyarınca, banka tarafından verilecek promosyon miktarının tamamının personele dağıtılması genel ilke olarak benimsendiğinden, çalışanlara maaşları karşılığında bankalarca verilen promosyonların tamamının verilmesi yönünde düzenleme yapılması" imza altına alınmıştı.

 

Bu kararın gerçekleşmesi için hazırlanan genelge, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu tarafından imzalandı. Genelgeye göre, 1 Şubat 2010 tarihinden itibaren Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurumların, bankalarla yapacağı ‘maaş ödeme protokollerine' bağlı olarak edinilecek parasal kaynakların tamamı eğitim çalışanlarına dağıtılacaktır.

 

 Genelgeyi görmek için tıklayınız

 İlgili haber için tıklayınız

 


Bu Haber: 2678 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it