Haberler

Haberler->Genel Haber   
Muayene Katılım Payı

Geçmişe dönük muayene katılım paylarının tahsilatı vatandaşın tepkisi üzerine durduruldu. Türk Eczacılar Birliği´nin (TEB) sorunu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer´e bildirmesinin ardından önceki günden geçmişe dönük borçların alınması isteğe bağlandı.
Eczanelerdeki provizyon sistemine yeni bir alan açılarak, vatandaşa ´Geçmişe yönelik borçlarını ödemek istiyor musunuz?´ şeklinde soru yöneltilmeye başlandı. Artık kişi istemezse 1 Ekim´den önceki borcunu vermeyecek. Ekim ayının sonuna kadar sürecek bu uygulamadan sonra ne olacağı merakla bekleniyor. Problem 1 Ekim´de başlayan yeni muayene katılım payları ile gündeme gelmişti. Vatandaşlar bu tarihten itibaren eczaneye ilaç almaya gittiğinde yeni muayene katılım payı ücretlerinin yanında 2 Haziran 2009´dan bu yana tahsil edilmeyen faturalarla da karşılaşmıştı. Bazıları yüklü faturaları görünce ilaç almaktan vazgeçmişti. TEB yetkilileri, birçok kişiyi mağdur eden bu durumu hafta içinde Dinçer´e iletti. Talebe olumlu cevap veren Dinçer´in talimatıyla 7 Ekim tarihinde yayınlanan ´SGK Provizyon Sistemi 6.9 Versiyonu´nda değişiklik yapıldı. 1 Ekim 2009 tarihi öncesine ait olan geçmişe dönük muayene katılım payının mecburi tahsilatı durduruldu.
zaman


Bu Haber: 1849 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(1)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ
kozmake
11 Ock 2010
O zamana kadar ilacını almak zorunda olanlar ilaçlarını albilmek için zorunlu olarak ödediler.Nerden baksan saçmalık, nerden baksan zorbalık.


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it