Haberler

Haberler->Önemli Haberler   
Konya İl Milli Eğitim Boş Kadroları Açıklamayacak

İl içi öğretmen atamalarının başladığı son günlerde bazı iller mecburiyetleri olmamasına rağmen okullardaki boş öğretmen norm kadroları açıklamış ve örnek bir davranış gerçekleştirmiştir.Kendilerini bu noktada tebrik ediyoruz.Bize gelen yoğun sorular üzerine Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde gerekli araştırmaları yaptık ve bu yıl adı geçen il milli eğitim müdürlüğünün maalesef diğer bazı iller gibi örnek bir çalışma yapmayı düşünmediği boş öğretmen norm kadrolarını açıklamayacağı bilginse ulaştık.

 

Konya gibi büyük bir ilde tek tek okulları arayarak boş kadro olup olmadığını bulmak samanlıkta iğne aramakla eş değer olsa gerek.

 

2008 yılında 72 projesinin AB tarafından kabul edildiği ile övünülen bir il milli eğitimin bu kadar kolay bir konuda geri kalması beklenemez kanımızca.

 

Umarım bir çok konuda duyarlı çalışmalar yapan Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil ŞAHİN bu konuda da inisiyatifini kullanır ve gerekli talimatı verir.Çünkü Konya'da çalışan bir çok eğitimci arkadaşımız konu hakkında acil olarak bir çalışma yapılmasını beklemektedir.

Zaten hazır durumda bulunan norm kadro listelerini internet sitesinde yayınlamak zor olmasa gerek.

 

Bu kısa sürede ilgili sendikalara da büyük görev düşmekte olup üyelerinin ve diğer eğitimcilerin haklarını savunmak konusunda derhal harekete geçmelidirler.

 

Ve biz eğitimciler bu durumu, mail ve telefonlarımızla gerekli yerlere iletmemiz gerekmektedir kanaatindeyiz.

 

Unutmayalım ki birlikten kuvvet doğar...

 

Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

 

Mehmet KURU

Editör

Eğitimci

 

http://www.memurhaberleri.net/haber_detay.asp?haberID=1810

Bu Haber: 4273 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it