Haberler

Haberler->Önemli Haberler   
İş Bankası Sonradan Atanan Öğretmene Promosyon Yok Diyor!!

Editörümüz tarafından İş Bankası Bilgi Edinmeye yapılmış başvuruya verilen cevap aşağıdadır.Editörümüz Mehmet KURU tarafından İş Bankası'na promosyon ücretlerinin ödenmesinden sonraki süreçte okul kadrosuna dahil olan öğretmenlerin "Adana 2.İdare Mahkemesinin 2008/1896 Sayılı Kararlarında "Promosyon Anlaşmasından Sonra Göreve Başlayana Da Promosyon Ödenmesi Gerektiğine Dair Mahkeme Kararı" doğrultusunda promosyon ücretlerin ödenip ödenmeyeceği konusunda bilgi istemiştir.

İşte tüm yönetici ve öğretmenleri memnun etmeyecek cevabi yazısı aşağıdadır.Umarım bu kararı banka yönetimi tekrar gözden geçirir veya antlaşmayı yapan sayın yöneticilerimiz bir daha imza atarken yeni göreve başlayacak öğretmen arkadaşlarımızı da düşünürler.

Sayın Mehmet Kuru,

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bankamız arasında 15.05.2008 tarihinde imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personelinin maaş ödemelerine 3 yıl süreyle Bankamızca aracılık edilmektedir.

Maaş anlaşmaları konusunda, bankalar tarafından sunulan maddi imkânların tasarrufuna ilişkin olarak kamu kurum ve kuruluşlarında uygulama birliğinin sağlanması amacıyla 2007/21 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile resmi düzenleme getirilmiştir.

Genelge doğrultusunda, kamu mevzuatı, maaş ödemeleri protokolleri ve bu kapsamda yapılan ödemelerle ilgili olarak kurumların ita amirlerini yetkili kılmaktadır.

Bu çerçevede, maaş protokolleri, kurumun harcama yetkilisi ile bankalar arasında imzalanmakta olup, bankalar, maaş ödemeleri protokolü çerçevesinde yapılması gereken ödemeleri, Kurumların harcama yetkilisi tarafından kendilerine iletilen talimata göre yerine getirmek durumundadırlar. Bankamız anlaşmadan kaynaklanan taahhütlerini yerine getirmiştir. Kurumunuza alınan yeni personel otomatik olarak protokol kapsamına dahil olmaktadır. Sonradan kadroya dahil olan çalışanlar için ilave bir ödeme yapılamamaktadır.

Ödeme tutarlarının personele kullandırılması hususunun, Kurumun sorumluluğunda bulunması nedeniyle, bu konuda Kurumunuzdan bilgi almanızın daha uygun olacağı düşünülmektedir.

Bilgilerinize sunar, esenlikler dileriz.


TÜRKİYE İŞ BANKASI A.Ş.
BİREYSEL BANKACILIK ÜRÜN BÖLÜMÜ
Müşteri İlişkileri Grubu

MEMURHABERLERİ.NET/ÖZELHABER


Bu Haber: 2975 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it