Haberler

Haberler->Eğitim-Bir-Sendikası   
Eğitim Bir Sen'den MEB'e Ekders Çağrısı

Milli Eğitim Bakanlığınca lise son sınıf ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin belirtilen tarihte izinli sayılmaları nedeniyle bu sınıflarda görevli öğretmenlerin okula gelmelerine rağmen ek ders ücreti alamamaları söz konusu olması ile ilgili Eğitim Bir Sen Sendikası Bakanlığa Çağrıda Bulundu.

İşte sendikanın Çağrısı... Erken Tatilden Dolayı Öğretmenler Mağdur Edilmesin! Milli Eğitim Bakanlığı; lise son sınıf öğrencilerinin 15 Haziran'da yapılacak Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) öncesi 9-13 Haziran 2008 tarihleri arasında ve 8 Haziran´da yapılacak Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı (OKS) öncesinde ise ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin 2-6 Haziran 2008 tarihleri arasında izinli sayılmalarına ilişkin genelgeler yayınladı. Milli Eğitim Bakanlığınca lise son sınıf ve ilköğretim 8. sınıf öğrencilerinin belirtilen tarihte izinli sayılmaları nedeniyle bu sınıflarda görevli öğretmenlerin okula gelmelerine rağmen ek ders ücreti alamamaları söz konusu olacaktır. Erken tatilden dolayı  öğretmenlerimiz mağdur edilmesin.  

Bakanlığa yazdığımız yazı

Eğitim Bir Sen Genel Merkezi

 


Bu Haber: 1130 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(2)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ
clio06
18 Haz 2008
Eğitim bir sen sanki ekders görevinin fiili olarak yerine getirilmesi gereken ders karşılığında ödendiğini bilmiyormuş gibi milli eğitime çağrı yapıyor.3 günlük tatil için Bakanlık yönetmelik mi değiştirecek.Sendikacılık oyunu oynamakta bir sanat ne diyelim
yusufandı
03 Haz 2008
BU KONUYU DİLE GETİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
Niçin bu eziyet, ben dersime giriyorum ya da okuluma gidiyorum, niçin ekmeğime göz dikiyorlar. benim ekmeğimi elimden alırlarken benm nasıl olur da çocuklar dürüst olun karşılığınızı alırsınız deerim , denmem , diyemem. Kusura bakman beyller ben on yıllık öğretmenin benim ideallerimi bitirdiler. Sosyal desen öyle bir yaşantı yok, üç kuruşluk maaş onu da ne yapacakları bilmiyorlar. Onlar. Söylerim baba kasap, manava bu beni idare etsinler, bilmem anlarlar mı bilmem dinlerler mi benim paramı Hüseyin ÇELİK ÇALDI. Kızım harçlığını bir sonraki aya vereceğim Hüseyin amcanın paraya ihtiyacı varmış.


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it