Haberler

Haberler->Güncel Haberler   
Geç yaşlanmak istiyorsanız
Geç yaşlanmak istiyorsanız bu haberi mutlaka okuyun


Kalıtımsal etkenler, yaşlandıkça vücudunuzun görünümünü etkiliyor, fakat kırışıklık, yüz çizgileri gibi yaşlılık belirtilerinin asıl sorumlusu yeme alışkanlıkları, sigara tüketimi ve güneşe maruz kalma gibi yaşam tarzımı belirleyen etkenler.Amerikan Plastik Cerrahi Topluluğu'nun resmi dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, davranışsal etkenler, yaşam kalitesi ve uzunluğu konusunda kalıtımsal etkenlerden çok daha önemli. Araştırma 186 çift tek yumurta ikizi üzerinde yapıldı. Çalışma sırasında araştırmacılar katılımcılardan kapsamlı anket sonuçları ve fotografik bilgiler aldı. WebMD'deki bilgilere göre, bağımsız bir panel bu görüntüleri inceleyerek, yaş tahminlerinde bulundu. Araştırma sonuçlarına göre, yemek alışkanlıkları, sigara ve içki kullanımı ve nefret ettiğiniz bir işte çalışmak veya borçlu olmak gibi stres oluşturan etkenler yaşlı görünmeyi, kırışıklıkları ve vücut yıpranmasını ciddi olarak etkiliyor.

Depresyon kırışıklık ve sarkmalara sebebiyet veriyor ve stresten uzak duran insanlar daha genç görünüyorlar. Araştırmacı Seth Yellin, "Eğer dengeli beslenir, iyi bir vücut kütle oranına sahip olur, içki ve sigara tüketmez ve güneşten korunursanız, yanlış kararlar veren tek yumurta ikizinizden çok daha genç görünürsünüz," dedi.

Araştırmada, kilonun yaşlı görünme üzerindeki etkisi incelenirken, 40 yaş altı kilolu insanların daha yaşlı göründüğü fakat 40 yaş üstü kilolu insanların olduklarından daha genç göründükleri sonucu da çıktı. Doktorlar bunun kilo almak için bir sebep olarak algılanmaması gerektiğini belirttiler.

zaman

Bu Haber: 2644 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it