Haberler

Haberler->Güncel Haberler   
Endoskopi korkusu Fatma öğretmeni öldürdü

Fatma öğretmen endoskopi yaptırmaktan korkunca anestezi uygulattı.Tetkikten hemen sonra kalbi durdu. Genç kadın, 10 günlük hayat mücadelesini kaybedince aile organlarını bağışladı...

 

İzmir'deki bir okulda Resim İş öğretmenliği yapan Fatma Tuzla (30), yarıyıl tatilini ailesiyle geçirmek üzere Konya'ya gitti. Bir süre sonra midesinden rahatsızlanınca özel bir hastanede muayene oldu. Doktorlar genç kadına endoskopi tetkiki yapılacağını söyledi.

Ancak Tuzlu korktuğu için kendisine anestezi uygulattı. Fatma Öğretmen'in, endoskopi tetkikinin hemen ardından kalbi durdu. Doktorlar müdahalenin ardından kalbi tekrar çalıştırdı. Ardından genç öğretmen Başkent Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

3 KİŞİYE HAYAT VERECEK

10 gündür solunum cihazına bağlı olarak ölüm kalım savaşı veren Fatma Tuzla'nın dün beyin ölümü gerçekleşti. Organları ailesi tarafından bağışlanan Fatma öğretmen, 3 kişiye hayat verecek. Tuzla'nın böbreklerinden biri Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, diğeri Akdeniz Universitesi Tıp Fakültesi hastanesine, karaciğeri de Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi.

ENDOSKOPi NEDiR?

Halk arasında ışıklı hortum olarak bilenen Endoskopi içi boşluklu organların bir aletle incelenmesidir. Bu şekilde özellikle yemek borusu, mide, 12 parmak bağırsağı ve kalın bağırsağın tetkikleri yapılır.

Bugün


Bu Haber: 2887 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it