Haberler

Haberler->Eğitim-Bir-Sendikası   
AB Proje Hazırlama ve Uygulama Eğitiminin İkinci Etabı Başladı
‘Avrupa Birliği (AB) Proje Hazırlama ve Uygulama Birimi' çerçevesinde üyelerimize yönelik düzenlediğimiz eğitim programının ikinci etabı, şubelerimizden birer üyenin katılımıyla başladı.

 

Üç gün sürecek program, Pursaklar'da bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eğitim Merkezi'nde, Eğitim Uzmanı Serdar Yılmaz'ın koordinatörlüğünde gerçekleştiriliyor.

 

Eğitim seminerinin açılışını Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu ve Milli Eğitim Bakanlığı AB Projeleri Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı Mahmut Tuncel yaptı.

 

Burada bir konuşma yapan Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu, AB projeleri konusunda bugüne kadar bazı kaygılar taşıdıklarını belirterek, "Küreselleşen dünyada bu tür projelere kayıtsız kalmak artık mümkün değildir. Yerel değerlerimizi yıpratmadan projeler üreteceğiz" dedi.

 

Gündoğdu, ücret sendikacılığını, eğitim çalışanlarının insanca yaşayabilmeleri için yaptıklarını kaydederek, "Ama hizmet sendikacılığını da önemsiyoruz. Bunun yanında, Türkiye'nin gündemine yön veren eylemlere imza attık. Toplu görüşme masasını anlamlı hale getirdik" şeklinde konuştu.

 

"Bir Kudüs Şairi sendikasıyız" diyen Gündoğdu, "Bunun için İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama karşı sesimizi yükselttik" ifadesini kullandı.

 

Milli Eğitim Bakanlığı AB Projeleri Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı Mahmut Tuncel ise, daha önce proje denince akla inşaat işlerinin geldiğini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Artık kamu kurum ve kuruluşları bile iş yapacağı zaman elinizdeki projelere bakıyor. Bakanlık olarak çok ciddi bir proje hazırlama birikimimiz var. Son 5 yılda AB fonlarından en çok yararlanan kurumuz. Yaklaşık 200 milyon Euro kaynak aldık. AB'nin projelerle ilgili bir politikası yoktur. Dolayısıyla hazırlayacağınız projelere müdahale etmiyor."

 

Tuncel, "Eğitim sendikalarımız proje hazırlama konusunda önemli ortaklarımızdır" diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Egitim bir sen


Bu Haber: 1035 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it