Haberler

Haberler->Okul Gündemi   
Öğrenci, okul müdürünü bıçakladı
Sigara içen öğrencisini uyaran okul müdürü sırtından bıçaklandı.
ŞANLIURFA'da, 9'ncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki İbrahim Halil Anlı, kendisini sigara içmemesi konusunda uyaran Okul Müdürü 47 yaşındaki Mahmut Fedai'yi bıçakla sırtından yaraladı. 3 bıçak yarasıyla hastaneye kaldırılan müdürün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Olay, Bağlarbaşı Mahallesi'nde bulunan Yüzbaşı Ali Saip Ursavaş Lisesi'nde meydana geldi. Öğrenci İbrahim Halil Anlı'nın, okul bahçesinde ve sınıfta sık sık sigara içtiğini gören okul müdürü Mahmut Fedai, sigara içmemesi konusunda uyardı. Okul müdürünün uyarısını dikkate almayarak, sigara içmeye devam eden Anlı'yı okul yönetimi, bu kez ailesine şikayet etti. Bu duruma öfkelenen Anlı, kendisini şikayet eden okul müdürüyle hesaplaşmak için okuldan Müdür Fedai'nin çıkmasını bekledi. Müdür Fedai'nin çıkmasıyla arkasından giden Anlı, sırtından çıkardığı bıçakla, öğretmenine saldırdı. Sırtından 3 bıçak darbesiyle yaralanan Fedai için meslektaşları sağlık ekibi çağırdı, olayı polise haber verildi. Fedai, ambulansla Balıklıgöl Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Anlı, olayın ardından kaçtı.

Daha önce de çeşitli öğretmenlere sigara konusunda sorun yaşadığı ve okul yönetimi tarafından uyarıldığı belirtilen Anlı'nın yakalanması için polis, çevrede araştırma başlattı. Okul müdürü Fedai'yi İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, beraberinde öğretmen ve öğrencilerle hastanede ziyaret etti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
hürriyet


Bu Haber: 2626 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(1)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ
hdivrik
11 Ock 2009
Çok Ayıp anlıurfaya hiç yakıştıramadım ben Şanlıurfa İHL Mezunuyum olmadı


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it