Haberler

Haberler->Siyaset   
CHP Grubu'nda haremlik-selamlık uygulama

CHP Grubu'nda haremlik-selamlık uygulaması büyük yankı uyandırdı. Daha bir iki hafta öncesine kadar AK parti ve belediyelerinin kömür dağıtarak oy toplayıcılığı yaptıklarını iddia eden hatta önceki dönemlerde haremlik selamlık uygulamayı kadını korumaya yönelik değil kısıtlamaya yönelik ve de çağdaşlamanın önüne engel olarak koyan CHP, Çarşaflı üyelere rozet takılması ve grup toplantısında haremlik selamlık oturuş konularında eleştiri yağmuruna tutuldu. Bu görüntü "CHP tükürdüğünü mü yalıyor" ve "Acaba bu oy toplayıcılı değil de ne?" sorularını akıllara getirdi.

Baykal'ın türbanlı ve çarşaflı kadınlara rozet takarak başlattığı yeni açılım, partinin yerel örgütlerinde de yankı buldu.

CHP'nin yerel seçimlerde Balıkesir'den belediye başkan adayı göstermeyi düşündüğü Şakir Yörük, TBMM Grup Toplantısı'na türbanlı kadınlarla çıkarma yaptı. Yaklaşık 50 kişilik kadın grupta yer alan kadınların büyük bölümü, Baykal'ın konuşması sırasında yorgun düşüp uyukladı. Türbanlı kadınların bir arada (haremlik-selamlık) oturmaları dikkat çekti.

Zaman


Bu Haber: 1575 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it