Haberler

Haberler->KPSS Haber   
KPSS'de tercih ettikleri sınav yerleri gelmeyenler tepkili...

Mardin'de Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)'na girecek adaylara tercih ettikleri sınav yerlerinin dışında başka iller çıkması tepkilere neden oldu.

21 Eylül'de yapılacak sınav için başvuruda bulunan yüzlerce vatandaş il ve ilçelerine yakın bulunan sınav yerlerini tercih etti. Ancak sınava girecek adaylara gönderilen sınav giriş kartlarında Malatya ve Gaziantep'in yazması adayları şaşırttı. Gelen sınav giriş kartlarında kimi Gaziantep kimi ise Malatya'da sınava gireceğini öğrenen yüzlerce KPSS adayı mağdur duruma düştü.

Özellikle Mardin ve ilçelerinde bu sorunla karşı karşıya kalan yüzlerce aday sorunun çözülmesi için yetkililerden yardım istedi. KPSS için Mardin'i tercih eden Cemil ve İlyas Edis kardeşler sınav giriş formlarında birine Gaziantep diğerine Malatya'nın çıkmasına tepki gösterdi.

Midyat'ın Acırlı beldesinde ikamet eden Talip İşler de, sınav yeri olarak verdiği Mardin- Kızıltepe yerine, Gaziantep merkez çıkınca şok oldu. Sınav için yaptığı başvuruda sınav yeri Mardin olarak işaretlediğini belirten Talip İşler, "Bana gelen sınav giriş formunda sınav yeri Gaziantep yazılı. Benim maddi durumum iyi değil. Oraya gidemem. Sınava çok iyi hazırlandım. Ancak bana gelen giriş belgesindeki değişiklik beni şoka uğrattı. Ne yapacağımı bilemiyorum. Benim gibi yüzlerce kişi de mağdur duruma düştü. Yetkililerden bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz." dedi.

Aynı durumda olan Midyat'ın Ortaçarşı mahallesinde ikamet eden KPSS adayı İlhan Göktekin, ise, ilçeye yakın olan Mardin- Batman ilerinde bulunan sınav yerlerini tercih ettiğini söyledi.

Tercih formunda Malatya yazıldığını ifade eden Göktekin, "Maddi imkânsızlıklar yüzünden ilçemize yakın yerde sınava girmek için başvuruda bulundum. Ama sınav yeri olarak Malatya çıktı. Neye istinaden bu tercihlerimizi değiştirdiler anlayamadım. Mardin'de binlerce işsiz gencin KPSS umudunu yok ettiler. Gençler kendilerine istedikleri il dışında başka iller çıkınca sınava girmekten vazgeçmek zorunda kalacaklar." şeklinde konuştu.

Cihan Haber Ajansı


Bu Haber: 2468 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it