Haberler

Haberler->Ortaöğretim   
MEB, meslek liselerini ünlü dizilerde tanıtacak

Milli Eğitim Bakanlığı, mesleki ve teknik okulların tanıtımı ve tercih edilebilirliğinin yükseltilmesi amacıyla, televizyon programları, filmler, animasyonlar ve dizilerle tanıtım atağına geçiyor. Bakanlık, izlenme oranı yüksek dizilerde senaristlerle işbirliğine gidecek.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Eylem Planı'nı (2008-2012) oluşturdu. Plana göre, bakanlık mesleki ve teknik eğitim konusunda farkındalık yaratılacak. Bu amaçla meslekleri tanıtacak ve sevdirecek animasyon veya çizgi filmler hazırlanarak ulusal ve yerel kanallarda yayınlanacak. Ayrıca egitim.gov.tr adresinde CD'ler yayınlanacak. TRT 4'de Haziran aylarında yapılan eğitimle ilgili olan yayınların 1,5 saatlik süresi mesleki ve teknik eğitime ayrılacak.

-MESLEK LİSELİ ÜNLÜLER REKLAMLARDA OYNAYACAK-

Bakanlık ayrıca, mesleki ve teknik eğitim ile meslek alanlarının tanıtılması amacıyla program, film, reklam filmi hazırlayacak. Bakanlık ayrıca meslek lisesi mezunun olan kariyer sahibi, işinde başarılı ünlüler ile söyleşi ve benzeri programlar yaptıracak, bu kişilerin reklamlarda rol almalarını sağlayacak. Eylem planına göre, izlenme oranı yüksek dizilerde meslekler ile mesleki ve teknik eğitimi tanıtıcı senaryolara yer verilmesini konusunda senaristlerle de işbirliğine gidilecek.

Eylem planına göre ayrıca, ulusal ve uluslararası mesleki yarışmalara katılan öğrencilere TÜBİTAK tarafından da destek sağlanacak

Anka Haber Ajansı


Bu Haber: 2756 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it