Haberler

Haberler->Eğitim-Bir-Sendikası   
Ortak Akıl Hareketi Samsun'da
Ortak Akıl Haraketi'nce organize edilen ve Karadeniz Bölgesi'nde 13 ilden onbinlerce kişinin katıldığı "Kayıt yok şart yok, egemenlik milletindir" mitingi Samsun'da yapıldı. Mitingde "Darbeciler değil, halk kazanacak", "Sesini yükselt iradene sahip çık" şeklinde dövizler taşındı.

Samsun'da düzenlenen "Kayıt Yok, Şart Yok, Egemenlik Milletin" isimli mitingde defolu demokrasi değil, tam demokrasi istendi.

Ortak Akıl Hareketi'nce organize edilen ve Cumhuriyet Meydanı'nda yapılan mitinge 13 ilden onbinlerce kişi katıldı.

 

Trabzon, Artvin, Rize, Giresun, Ordu, Samsun, Amasya, Sinop, Çorum, Yozgat, Tokat, Kastamonu ve Gümüşhane illerinden gelen vatandaşlar, "Darbeciler değil halk kazanacak", "Milli irade engellenemez", "Zulme karşı direneceğiz", "Sözde değil özde egemenlik", "Sivil Anayasa istiyoruz" şeklinde döviz taşıdı. Ellerinde Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar, darbecileri düdük çalarak protesto etti ve tam demokrasi istedi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: "Demokrasimizin tehdit edildiği günleri tekrar yaşıyoruz. Demokrasinin özünde özgürlük vardır, sivilleşme vardır, refah vardır. İnsanların kendilerini geliştirmesinin önündeki engelleri kaldırma felsefesi vardır. Şimdi bazıları çıkıp bu ülkeyi seçkinler yönetecek,

Anadolu'nun bağrından yükselen milletin değerlerine dayanan sivil ve siyasal yapılar da nereden çıktı demektedirler. Elitist demokrasi söylemlerinden dem vurmaktadırlar. Fakat bunların asıl derdi milletin iradesini yok saymaktır. Milletimizin bu antidemokratik girişimlere geçit vermeyecektir. Demokrasinin kesintiye uğratılmasına müsaade etmeyeceğiz. Kim iktidar olursa olsun 'ülkeyi yine biz yönetiriz' diyenler vardır. İşte bu oligarşik yapının egemenlik anlayışına milletimiz dur diyecektir."

Mitingde Hak-İş Genel Başkanı Salim Uslu, Mazlum-Der Genel Başkanı Ömer Faruk Gergerlioğlu, Ortak Akıl Hareketi Genel Koordinatörü Ayhan Ogan da birer konuşma yaptı. Konuşmacıların vatandaşları selamladığı miting, toplu halde horon oyunlarıyla sona erdi.


Bu Haber: 1175 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it