Haberler

Haberler->İlköğretim   
Mum ışığında rekoru yakalayanlar
Muş`taki bu köy okulunun başarısını kolejler bile kıskanıyor. Herkes onları başarısını konuşuyor kıskanıyor ama onların sadece ve sadece tek isteği var:

Muş'un Hasköy İlçesi'ne bağlı Eşmepınar Köyü İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri OKS'de yaptıkları çalışmalar sonrasında parmakla gösterilecek bir başarıya imza attı. 22 öğretmen, 1 müdür ve 1 müdür yardımcısı yıl içerisinde yapılan çalışmalar sonrasında Muş'un en başarılı okulundan birisi olmayı başardılar.

Görünüşüne bakıldığında sıradan bir köy okulunu andıran ve diğerlerinden farklı bir portre çizmeyen bu okulu, öğretmenleri ve öğrencileri sıradanlığın dışına çıkararak eğitimde yaptıkları çalışmanın karşılığını almalarını sağlamış.

Bu okulun öğrencileri alanında iyi olan büyük şehirlerdeki birçok okulla rekabet edebilecek duruma gelmiş son yıllardaki atılımları ile.

Yıl içerisinde elektriklerin kesik olduğu zamanlarda mum ışığında, ders çalışarak sınava hazırlanan öğrencilerin tamamı şu an Anadolu liseleri, fen liseleri ve öğretmen okullarına girebilecek puanı kazandı.

Büyük şehirlerde dershane ve okullarda yoğun tempolarda derslere hazırlanan öğrencilerin durumu ile kıyaslandığında Eşmepınar İlköğretim Okulu'nun öğrencileri yıl içerisinde 120,000 soruyu çözerek kendi alanlarında inanılmaz bir ilerleme kaydetmiş durumda. Bu çalışmanın ürünü olarak da mezun olan çocukların tamamı bir okula yerleşme hakkını elde etti.

Türkiye'nin Doğusunda bir köyde böylesine güzel başarıyı elde eden öğrencilerin ise tüm Türkiye'den tek bir istekleri var. Okullarının 5.000 YTL tutan istinat duvarlarının yapılması. Hazır malzeme gelirse elinden her iş gelen ve okul müdürü Necdet Bozyel'in ise duvarı öreceği kanaatini taşıyor tüm öğrenciler.

Eşmepınar İlköğretim Okulu kendisini tanıtacak bir internet sitesi de var. İstinat duvarı ile ilgili malzeme yardımında bulunmak isteyenler ise www.esmepinar.k12.tr adresinden gerekli bilgilere ulaşabilirler.

 


Bu Haber: 2536 Defa Okundu YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ(0)
YORUM YAZMAK İÇİN TIKLAYINIZ


MKPNews ©2004-2007 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it