Sözleşmeli Öğretmensen Sakın Hastalanma!!

• Konbuyu başlatan feyza05
  • Başlangıç tarihi
F

feyza05

Ziyaretçi
Sözleşmeli Öğretmenlere Karşı Yapılan Haksızlıklara Bir Yenisi Daha Eklendi.

kadrolular İle Aynı Hizmeti Sundukları Halde Onlarla Aynı Haklara Sahip Olamayan Sözleşmeli Öğretmenlere, 30 Günden Fazla Rapor Gerektirecek Bir Hastalığa Yakalanmak Yasaklandı.

milli Eğitim Bakanlığı'ndan Üvey Evlat Muamelesi Gören 4/b'li Sözleşmeli Öğretmenler Eğer 30 Günden Fazla Rapor Almak Zorunda Kalacak Şekilde Hastalanırlarsa Sözleşmeleri Feshedilebilir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın Valiliklere Gönderilen Yazısı İle Yönetim Zafiyeti Ve Çalışanları Arasında Ayrımcılık Yapma Alışkanlığı Ayyuka Çıkmış Görünmektedir. Sendika Olarak Sözleşmelilere Karşı Yapılan Haksızlıklara Karşı Durmaya Israrla Devam Edeceğiz.

bu Anlamda Milli Eğitim Bakanlığı'na Resmi Olarak Sorunları İleten Bir Yazı İle Başvurduk. Başvurumuzun Dikkate Alınarak Gereken Düzeltmelerin Yapılmasını Temenni Ediyoruz.

ilgili Yazı İçin Tıklayınız

www.turkegitimsen.org.tr
http://www.memurhaberleri.net/haber_detay.asp?haberıd=1234

egitimciyiz

Yönetici
Tepki
6
Evet Artık Bu Şe Son Verılmelı.

LoTusS

Kayıtlı Üye
Tepki
0
Artık Hastalanmakta Yasak.ne Olacak Bu İşin Sonun Bilmem..

C

cendere

Ziyaretçi
Yıllar Önce Katıldığım Bir Seminerde , Öğretmenler Kadrolu Devlet Memurluğunu Unutun Artık Sözleşmeli Kadro Alınacak Denmişti , Nasıl Olduğunu Yıllar Sonra Şimdi Görüyoruz ,gençlerimiz İçin Gerçekten Endişe Duyuyorum , Bir Tarafta Hantal Kendini Geliştirmeyen Kendini Garantide Gören Yaşlı  Bir Kadro ,  Diğer Tarafta Üç-beş Kuruşa Ücret Karşılığı Giren Pırıl Pırıl Bir Gençlik Allah Sonumuzu Hayır Getirsin...

Üst Alt