Hükümetten Net Teklif Bekliyoruz -MEMURSEN

• Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
KESK’in Toplu Görüşmelere katılan konfederasyonlara yönelik haksız ve mesnetsiz ithamlarına cevap vermek amacıyla Memur-Sen Genel Merkezi’nde kahvaltılı bir basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanımız Ahmet Gündoğdu, alın terinin sözcüsü olarak, yoğun bir çabayla milyonlarca çalışanın hakkını ararken, diğer konfederasyonlarla çekişmeyi asla ve asla doğru bulmadıklarını kaydederek, sözlerine şöyle devam etti:

“Çalışanlardan ve tabanından umudunu kesmiş, başka yerlerden, çatışmadan, sataşmadan, hezeyandan, yanlış beyanlardan medet umar hale gelmiş konfederasyonların gündemde kalabilmek için düştükleri seviyesizliğe asla düşmeyeceğiz. Kendi iç çatışmalarını, açmazlarını, çelişkilerini örtbas etmenin yolu başka konfederasyonlara hakaret etmek değildir.

Algı sorunu olduğunu düşündüğümüz sendikanın Toplu Görüşme Primiyle sendikalara para istediğimiz yaklaşımı yalan ve iftiradır. Bizim teklifimiz eğer detaylı incelenirse sendikal aidatla hiçbir ilgisi yoktur. Sendikal aidat binde beş kesilmektedir. Biz ise sendikalı olan 930 bin kamu çalışanı için, örgütlülüğü teşvik adına, demokrasinin gelişmesine yaptıkları katkı, Toplu görüşmelerin gerçekleşmesinin gerçek sahipleri sivil toplumun gelişmesine yardımcı oldukları için toplu görüşme pirimi istiyoruz. Bu teklifimiz kabul edilirse sendikalı memurların cebine 25 YTL aylık para girecek, sendikaların kasasına ise hiç girmeyecektir. Bunun neresi sendikaların kendisi için çalışma, kendisine para talep etme oluyor.”

Gündoğdu, Memur-Sen olarak hükümetle masada pazarlık yaparken, KESK’in konfederasyonlara yönelik haksız ve mesnetsiz eleştirilerinin kamu çalışanlarının masada elini zayıflattığını vurgulayarak, “Uzun vadede ise sendikacılığa olan güveni sarsmaktadır. Kelimenin tam anlamıyla KESK pazarlık kırıcılığı yapmaktadır. Bu tam bir sorumsuzluktur” ifadelerini kullandı.

Konfederasyon olarak, 2 milyon 154 bin memurun mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi ve sendikal hukukun demokratikleştirilmesi için mücadele verdiklerini ifade eden Gündoğdu, “Milleti kucaklayan yeni anayasanın yapılması, grevli toplu sözleşmeli sendikal hakkın verilmesi, memura siyaset yasağının kaldırılması konularında başta Başbakan olmak üzere tüm yetkililerle görüştük. Özellikle grevli toplu sözleşmeli sendikal hakkın verilmesi konusunda taahhütler aldık. Bu girişimlerimiz de 2009 yılında toplu sözleşme masasına oturacağımıza olan inancımızı artırdı” diye konuştu.

Basın toplantısına Memur-Sen Genel Sekreteri ve Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Memur-Sen Genel Mali Sekreteri ve Büro-Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, Memur-Sen Genel Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri Halit Ortaköy, Memur-Sen Genel Eğitim ve Dış İlişkiler Sekreteri Ahmet Kaytan, Memur-Sen Genel Mevuzat ve Toplu Görüşme Sekreteri ve Enerji-Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Toç-Bir-Sen Genel Başkanı Günay Kaya, Birlik-Haber-Sen Genel Başkanı Ali Erdoğan, Bayındır-Memur-Sen Genel Başkanı Abdülhadi Karasaban, Emekli-Bir-Sen Genel Başkanı İsrafil Odabaş ve Sendikalarımızın Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Ahmet GÜNDOĞDU’nun konuşma metninin tamamı için tıklayınız

http://www.memursen.org.tr/article.php?article_id=655

C

cendere

Ziyaretçi
bu toplantıya ben de katılmıştım , her zamanki gibi iyi konuştu başkanım :)

G

GÖRKEM

Ziyaretçi
2005 MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVINI İLK DEĞERLENDİRMEDE KAZANIPTA İKİNCİ DEĞERLENDİRMEDE PUANI YÜKSELENLERLE İLGİLİ EĞİTİM SEN DAVA AÇMIŞTI NE OLDU BİLEN VAR MI?

G

GÖRKEM

Ziyaretçi
YÖNETİCİ ATAMALARLA İLGİLİ HALA MEB NEYİ BEKLİYOR

Üst Alt