Eğitim Felsefesi Kongresi Başlıyor

• Konbuyu başlatan cendere
  • Başlangıç tarihi
C

cendere

Ziyaretçi
uluslararası Eğitim Felsefesi Kongresi, 6 Mart Cuma Günü Başkent Öğretmenevi'nde Başlıyor.

devlet Bakanı Prof Dr. Mehmet Aydın´ın Konuşmasıyla Açılacak Olan Ve
eğitim-bir-sen Tarafından Düzenlenen Kongreye, Dünyanın Dört Bir Yanından 98 Felsefeci Ve Eğitimci Katılacak, Kongre Üç Gün Sürecek.

türkiye´de Bu Alanda Bir İlk Olduğu Bildirilen Kongreyle, Eğitim Politikalarının Ve Pratiklerinin Çağdaş İhtiyaçlara Göre Yeniden Düzenlenmesi Ve İrdelenmesi Hedefleniyor.

kongre, 3´er Kişilik Oturumlar Halinde Yapılacak. Kongreye Abd, İsveç, Avustralya, İngiltere Ve Pakistan Gibi Ülkelerden Çok Sayıda Akademisyen Katılırken, Filistin´den De “eğitim Ve Denge” Konulu Oturumda Sunum Yapmak Üzere Dr. Mohammed Matar İsimli Bir Akademisyen Ankara´ya Gelecek.
kongre´de, “eğitim Felsefesi Ve Küreselleşme”, “eğitim Ve Bağlam”, “küresel Bağlamlar”, “küreselleşme Ve Eğitim”, “özgürlük-hukuk-dogma”, “moral Eğitimi”, “eğitim Ve Denge”, “felsefe Ve Eğitimi”, “kuram Ve Uygulama”, “eğitim Ve Üniversite”, “disiplinler Ve Eğitim”, “din Eğitimi Ve Ölçütler”, “değer Ve İdeoloji”, “küreselleşme Ve Üniversite”, “küreselleşme Ve Çok Kültürlülük”, “düşünürler Ve Eğitim Felsefeleri”, “yeniden Yapılandırmacılık Ve Eğitim”, “eğitim Ve Dinlerin Öğretimi” Başlıklarında Oturumlar Yapılacak.

kongre Programı Çerçevesinde “üniversiteleri Yeniden Düşünmek”, “felsefe Öğretimi Ve Eğitimi” İsimli İki Panelde Gerçekleştirilecek.

aktifhaber

Üst Alt