*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
05 Temmuz 2020, 16:45:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati  (Okunma Sayısı 13583 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 02 Kasım 2010, 17:40:32 »
akkuru
Ziyaretçi


orta Sınıf Bir Ailenin Ortalamanın Üzerinde Başarılı Bir Çocuğu Olarak Eğitim Fakültesini Kazandınız. Yüzdelik Sıralamada İlk Onlardasınız Yani. Döktüğünüz Ter, Ödenen Dershane Paraları Helal Oldu Size, Fakülteye Kayıt Oldunuz. Harç, Yurt, Yeme, İçme, Kitap, Ulaşım Maliyetleri İçin Binlerce Lira Daha Ödedi Aileniz. Çocuğu Öğretmen Olacak Sonuçta.

alan Ve Meslek Dersleri Aldınız, Okullarda Staj Yaptınız, Bitirme Tezi Yazdınız Ve Mezun Oldunuz. Diplomanız Size “öğretmen” Olduğunuzu Söylemekte. Oysa Değilsiniz. Kpss Denen Engel Dikilir Karşınıza. Beden Eğitimi, İngilizce Ya Da Müzik Öğretmenliğini Birincilikle Bitirmiş Olsanız Da Fark Etmez. Tapu Kadastrocu Ya Da Ebe Olmak İsteyenle Aynı Soruların Sorulduğu, Alanınızla İlgisiz Bir Konular Üzerinden Yüz Binlerle Yarışmanız Gerekiyor. Haydi Yine Dershaneye.

kahrolası Barajı Aştınız Diyelim, Bakalım Sizden Kaç Kişiyi Alacaklar. Yalnız Sizinle Aynı Sınıftan Aynı Yılda Mezun Olan 50 Kişi Varken Yıllardır Atama Bekleyen On Binler Arasından 2 Ya Da 20 Kişi Alınacaktır. Boynunuz Bükülür, Kadroyu Geçer Sözleşmeye Bile Razı Olursunuz. İl, İlçe, Bucak, Mecra Demeden Tercih Yaparsınız. Kendinizi Mevsimlik Ve İkinci Sınıf Hissettirecek, Öğrencilerin Gözündeki Statünüzü “nöbetçi” Düzeyine İndirecek Bir Statüye Razı Olursunuz.

sözleşmeli Olarak Atandıysanız Yolluk Alamazsınız, Yine Ailenize Borçlanırsınız. Zaten Maaşınız Da Zamanında Yatmayacak, Ek Dersinizden Ssk Kesintisi Yapılacaktır. Amirinizin İki Dudağı Arasındaki Sözleşmeniz Her Türlü Angarya Ve Eziyeti Sineye Çektirir. Eş Durumu Ve Diğer Özürlerle Tayin Hakkı Da Tanınmaz Size. İhtiyaç Olduğu Sürece Çakılısınızdır. Ne Evlenebilir, Ne De Ailenize Kavuşabilirsiniz. On Yıl Da Çalışsanız Yükselemezsiniz, Stajyerliğe Bile Sayılmaz Hizmetiniz. Kredi Başvurularınız Bile Onaylanmaz Bu “geçici Ayıp” Yüzünden. Eş, Çocuk, Doğum, Evlilik Yardımları Da Yoktur.  Yoksunuz, Hiçsiniz Yani. 

30 Günden Fazla Rapor Almanızı Gerektiren Bir Kaza Geçirseniz Kolunuz Bacağınız Alçılı Derse Girersiniz. Kanser Olan Meslektaşlarınızın Bile Gözünün Yaşına Bakılmadan Sözleşmeleri Feshedilmiştir Çünkü.

bu Size Nasıl Hissettirdi Kendinizi? Sizi Ve Ailenizi Sınavdan Sınava, Masraftan Masrafa Sürükleyen Öğretmen Olma Hayali Size Bir Meslek Değil, Bir Utanç Ve Usanç Olarak Dönse Ne Hissedersiniz? İşte Biz Öyle Hissediyoruz.

aynı Sınıfları, Aynı Teneffüsü Paylaştığım Sözleşmeli Meslektaşlarımın Gözlerine Bakınca Kahrolmaktayım. Bir Tanesi “öğrencilerim Bilmesin İstiyorum” Demişti. Sanki Bu Ayıbın Sahibi Kendisiymiş Gibi. Veliler De Öğretmen Seçiyor Bugün, Çünkü Amele Pazarına Düştü Onurumuz Ne Yazık Ki. Bakanımızı Bu Zulme Son Vermesi İçin Defalarca Göreve Çağırdık, Bu Defa Empati Yapmaya Çağırıyoruz. Sistemin Ve Onu Kurgulayanların Ayıbı Boynumuzu Bükmesin Artık.

 

cansel Güven

anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı
Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 4000


View Profile
Re: Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati
« Posted on: 05 Temmuz 2020, 16:45:35 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati oyunları, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati programı, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati , Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati program yükle, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati download, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati hikayeleri, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati kitabı, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati haber, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati yükle, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati videosu, Sözleşmeli Öğretmeni Anlamak İçin Empati, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
sınıf öğretmeni ''alan öğretmeni'' midir? Eğitim Haberleri ve Yorumları uzman55-58 7 9394 Son Mesaj 01 Ocak 2010, 23:11:59
Gönderen: Mehmet
Erkekler biraz empati lütfen !!! Sohbet / Eğlence cendere 12 8392 Son Mesaj 12 Eylül 2008, 11:39:56
Gönderen: cendere
Empati Eğitim feyza05 4 4265 Son Mesaj 12 Eylül 2008, 11:48:51
Gönderen: cendere
Anlamak da yaratmak kadar önemlidir... Sohbet / Eğlence cendere 0 2362 Son Mesaj 22 Eylül 2008, 08:32:33
Gönderen: cendere
Sözleşmeli Öğretmen İçin Ek Ders Hesaplama Program Programlar Mehmet 0 4624 Son Mesaj 13 Mart 2011, 23:18:45
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it