*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
23 Ekim 2019, 12:53:04

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: OKUL anıları  (Okunma Sayısı 8825 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 05 Eylül 2008, 19:10:53 »
cendere
Ziyaretçi

hepimizin okul hayatında unutamadığımız hatıraları olmuştur, gerek öğrenciliğimizde gerekse öğretmenlik ve idareciliğimizde , burda unutamadığımız bu hatıralarınızı bizimle paylaşmanızı istirham ediyorum :)

içimizde öğretmen olmayan üyelerimiz de var , onlarında bu konuya katılımlarını rica ediyorum, onların da öğrencilik hayıralarını dinlemek isteriz... katılım ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

hatta biraz emri vaki yapayım KILIÇ hocam ilk hatırayı sizin yazmanızı istirham ediyorum :)
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: OKUL anıları
« Posted on: 23 Ekim 2019, 12:53:04 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: OKUL anıları oyunları, OKUL anıları programı, OKUL anıları , OKUL anıları program yükle, OKUL anıları download, OKUL anıları hikayeleri, OKUL anıları kitabı, OKUL anıları haber, OKUL anıları yükle, OKUL anıları videosu, OKUL anıları, şarkı sözleri
« Yanıtla #1 : 05 Eylül 2008, 23:18:55 »
feyza05
Ziyaretçi

KILIÇ hocam  bekliyoruz anılarınızı:=)) siz anlatın ki sıra bize gelsin:=))
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2008, 23:39:34 »

KILIÇ Offline
Bilge Üye

oldum olası şu kopya çekme işini beceremedim. lisedeyim. tanzimat fermenı ve ıslahat fermenı tarihlerini bir türlü ezberleyemedim. daha doğrusu karıştırdım. elime yazdım. tabi usta egitimciyim.netlarlar mevcut ellerini bileklerini kollarını dolduranlar. hoca bir tanesini yakaldı. kaldırın ellerinizi. yakalndık . en çok dayağı ben yedim.:=) bu ikisini öğrenmedin mi diye vurdu da vurdu.

bastığın yerleri toprak diye geçme tanı
düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı

« Yanıtla #3 : 05 Eylül 2008, 23:41:35 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

ben de kopya cekmeye calısırken öğretmen yakaladı.başladı gülmeye.meğerse yanlış yeri çekıyormusum:=))ee acemılık işte:=))

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.

« Yanıtla #4 : 05 Eylül 2008, 23:47:33 »
cendere
Ziyaretçi

:))))) dün lise sona giden oğlum anne kopya çok acı bişey biliyormusun dedi anlam veremdim nasıl acı dedim , sen  eşşekler gibi çalışıyosun yüksek not almaya çalışıyorsun , bir başkası çalışmadan , kopya çekip senden yüksek alıyor ... işte bu adamın içine koyuyor dedi :))

teşekkürler hatıralrınızı bizimle paylaştığınız için :)
« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2008, 23:55:13 »

KILIÇ Offline
Bilge Üye

sayın cendere lütfen kendi anınızı anlatın uyanıklık yapmayın
sayın feyza sıra sizde:)

bastığın yerleri toprak diye geçme tanı
düşün altındaki binlerce kefensiz yatanı

« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2008, 23:57:46 »
feyza05
Ziyaretçi

ben de kopya çekmeyi hiç ama hiiiç beceremeyenlerdenim, İlkokulda küme şeklinde oturuyoruz, ders din kültürü... Küme arkadaşları karar verdiler kopya çekicez, soru:sura üfleyen meleğin ismi, tabi hemen yazdım israfil diye, gözüm yanımda ki arkadaşın yazdığına takıldı: israil, diğeri o da israil baktım, bir diğeri o da,  hepsi de aynı:=)) panikledim nasıl olur da benim ki yanlış olur diye hemen değiştirdim:=))
« Yanıtla #7 : 06 Eylül 2008, 00:00:35 »
feyza05
Ziyaretçi

:))))) dün lise sona giden oğlum anne kopya çok acı bişey biliyormusun dedi anlam veremdim nasıl acı dedim , sen  eşşekler gibi çalışıyosun yüksek not almaya çalışıyorsun , bir başkası çalışmadan , kopya çekip senden yüksek alıyor ... işte bu adamın içine koyuyor dedi :))

Bu acıyı ben hep yaşadım, bir de sınavda soruları cevaplamaya çalışırken arkadan kalemle dürtmeleri ve çekil çekil göreyim demeleri yok mu deli oluyordum...
« Yanıtla #8 : 06 Eylül 2008, 00:11:43 »
cendere
Ziyaretçi

:))))))) öğrencilik = kopya galiba , öğrencilik hatıralarında nedense hep kopyayla ilgili hayıralar gelir , ben o kadar eskiye gitmeyeceğim , öğretmenlik hatıramı anlatacağım :)    
sene 92 :)
diyarbakırda öğretmenliğe başlamışım

sınıflarıın mevcudunu bu gün gibi hatırlıyorum :)  (6i sınıf 36 , 7. sınıf 24 , 8. sınıf 16 kişi) hadi gençler siz hatırlayın bakalım sınıf mevcutlarınızı :)
 6. sınıfta sözlü yapıyorum sübhaneke duasından başladım , aman allahım çocukların hiçbiri bilmiyor sübhaneke duasını , tabi hepsine sıradan eksi

geçtik ettehiyyatüye başlangıç yanlış , sonu kelime-i şehadette tutuyor , bu nasıl ettehiyyatü ezberleme kim ezberletti size bunu böyle diye kızarken ve de   sıradan hepsine eksi verirken bir çocuğum (cin gibi) öğetmenim hanefilerinkini de okuyayımı dedi ... birden kafamda şimşekler çaktı, ordakiler şafii idi , bunu söyleyen çocuğum da zaza (zazalar hanefi mezhebinden :))

hatamı anladım , şafiiler sübhaneke duası yerine innii veccehtü... diye bir dua okuyorlar , ettehiyyatünün başlangıcı değişik ...

gerisin geri dönp , okutup hepsine artı verdim :))

bu benim mesleğimin başlangıcında yaşadığım unutamadığım bir hatıramdır :)
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2008, 02:40:42 »
bilge_66
Ziyaretçi

iki yıl kadar önce , ikinci dönemin başında (ilk gün) 6. sınıftan çok yaramaz bir öğrencimizi feci bir kazada kaybettik, ilk gün bir şok yaşadım , çok üzüldüm ama bir türlü bir damla yaş bile gelmedi gözümden , gece yarısına kadar yaptığı yaramazlıklar geldi geçti gözümün önünden, cenaze namazına katıldık, hakkımızı helal ettik..... gece yarısından sonra bir ağlama tuttu beni ... biz ona hakkımızı helal etmiştik  ama o bize ettimi acaba ?
« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2008, 21:25:14 »
feyza05
Ziyaretçi

iki yıl kadar önce , ikinci dönemin başında (ilk gün) 6. sınıftan çok yaramaz bir öğrencimizi feci bir kazada kaybettik, ilk gün bir şok yaşadım , çok üzüldüm ama bir türlü bir damla yaş bile gelmedi gözümden , gece yarısına kadar yaptığı yaramazlıklar geldi geçti gözümün önünden, cenaze namazına katıldık, hakkımızı helal ettik..... gece yarısından sonra bir ağlama tuttu beni ... biz ona hakkımızı helal etmiştik  ama o bize ettimi acaba ?
inş. etmiştir hocam, sonuçta her ne yaparsak yapalım biz öğrencilerimiz için en iyiyi yapmaya çalışıyoruz...
« Yanıtla #11 : 09 Eylül 2008, 12:13:42 »
bilge_66
Ziyaretçi

elimizden geleni yapıyoruz ama bazen de yaramazlıklarına katlanamayıp elimizden geleni ardımıza koymuyoruz , o olay bana iyi bir ders olmuştur
« Yanıtla #12 : 09 Eylül 2008, 13:39:40 »
cendere
Ziyaretçi

elimizden geleni yapıyoruz ama bazen de yaramazlıklarına katlanamayıp elimizden geleni ardımıza koymuyoruz , o olay bana iyi bir ders olmuştur

ben sık sık arkadaşları uyarırım çocuklar günahsızdır , onların beddualarını almayın diye  bakarsınız tutuverir mazallah :) paylaşımınız için teşekkürler bilge öğretmenim :)
« Yanıtla #13 : 08 Ekim 2008, 00:26:03 »
feyza05
Ziyaretçi

pazartesi günü konu Ramazan Bayramında neler yaptık? Çocuklar anlattılar bir bir el öptük şeker verdiler, para verdiler vs. çocuklara dedim ben de el öptüm ama bana para veren olmadı, bir öğrencim bana acımış olmalı ki yanıma geldi ve elini uzattı, baktım minicik elinde 10 Ykr var bana veriyor:=)) canım ya öyle hoşuma gitti ki çocuğun o masumluğu, o tatlılığı:=))

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Bir misyonerin Türkiye anıları :) Dini Konular cendere 0 2943 Son Mesaj 13 Eylül 2008, 23:55:21
Gönderen: cendere
Okul Devir Teslim Tutanağı İdari İşler Mehmet 0 8238 Son Mesaj 26 Ağustos 2009, 01:22:41
Gönderen: Mehmet
14-18 Eylül'de Okul Var Mı? Soru-Cevap Mehmet 0 3169 Son Mesaj 04 Eylül 2009, 22:37:26
Okul Sütü Programı Okul İcmali Formu Genel Dokümanlar Mehmet 0 6364 Son Mesaj 22 Temmuz 2013, 00:47:46
Atatürk'ün İlkokul Anıları ATATÜRK Hakkında Herşey Serdar Yıldırım 0 3881 Son Mesaj 31 Mart 2014, 09:29:31
Gönderen: Serdar Yıldırım
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -