*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
23 Nisan 2019, 15:54:12


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Memura Sicil Raporu Kalktı  (Okunma Sayısı 5333 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 15 Nisan 2011, 23:13:37 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2158Devlet Personel Başkanlığı'nın Özlük Dosyası Tutulmasına İlişkin Usulleri Belirleyen Kamu Personeli Genel Tebliği, Resmi Gazete'nin Bugünkü Sayısında Yayımlandı.

bu Yıldan İtibaren Devlet Memurları İçin Sicil Raporu Doldurulmayacak-


tebliğde, 6111 Sayılı Kanunla 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunundaki Sicile İlişkin Düzenlemeler Yürürlükten Kaldırıldığı İçin 2011 Yılından Başlamak Üzere Devlet Memurları İçin Sicil Raporu Doldurulmayacağı Kaydedildi.

tebliğe Göre, Geçmiş Yıllara Ait Sicil Raporları, 1 Ocak 2011 Tarihinden Başlamak Üzere 5. Yılın Sonuna Kadar Muhafaza Edilecek. 657 Sayılı Kanun Dışındaki Kanunlarda Yer Alan Sicil Ve Değerlendirmeye İlişkin Hükümlerde Bir Değişiklik Yapılmadığı İçin Bu Hükümlerin Uygulanmasına Devam Edilecek. Diğer Kanunların Sicil Konusunda 657 Sayılı Kanuna Atıf Yapan Hükümlerinin Uygulama İmkanı Kalmadığından Bu Hükümler Uyarınca İşlem Yapılmayacak.

-geçmişe Dönük Kademe İlerlemesi Yapılmayacak-


tebliğe Göre, 6111 Sayılı Kanunun Yürürlük Tarihinden Önce Olumsuz Sicil Almaları Sebebiyle Kademe İlerlemesi Yapamamış Olan Memurlara Geçmişe Dönük Kademe İlerlemesi Yapılmayacak Ve Herhangi Bir Mali Ve Sosyal Hak Verilmeyecek. 2011 Yılında Kademe İlerlemesi Yapılacak Memurlar İçin Kademe İlerlemesinin Durdurulması Cezası Verilmesi Hariç Olmak Üzere, Bulunduğu Kademede En Az Bir Yıl Çalışmış Olma Ve Bulunduğu Derecede İlerleyebileceği Bir Kademenin Bulunması Dışında Başka Bir Şart Aranmayacak.

halen Aday Memur Statüsünde Bulunan Memurlardan Olumsuz Sicil Almış Olanlar, Adaylık Devresi İçinde Eğitimde Başarılı Olmaları Ve 6111 Sayılı Kanunun Yürürlük Tarihinden Sonra Disiplin Cezası Almamaları Kaydıyla, 657 Sayılı Kanunun İlgili Maddesi Hükümleri Saklı Kalmak Üzere Adaylık Süresi Sonunda Disiplin Amirlerinin Teklifi Ve Atamaya Yetkili Amirlerinin Onayı İle Asli Memurluğa Atanacak.

2009 Ve 2010 Yıllarında İki Defa Üst Üste Olumsuz Sicil Almaları Sebebiyle Başka Bir Sicil Amirinin Emrine Atanmış Olan Memurların Genel Hükümlere Göre İstihdamlarına Devam Edilecek.

adaylık Süresi İçerisinde 6111 Sayılı Kanunun Yürürlük Tarihinden Önce Disiplin Cezası Almış Olanlar Hakkında Disiplin Cezası Almış Olmaları Gerekçesiyle İlişik Kesme Hükümleri Uygulanmayacak.

memurların Toplu Müracaat Ve Şikayette Bulunması, İkamet Edilen İl Hudutlarının İzinsiz Terk Edilmesi Ve Yasaklanmış Her Türlü Yayının Görev Mahallinde Bulundurulması Fiillerinin Disiplin Cezası Nedeni Olmaktan Çıkarıldığı Hatırlatılan Tebliğde, Bu İtibarla, Kanunun Yürürlüğe Girmesiyle Birlikte Bu Fiiller Nedeniyle Açılmış Bulunan Disiplin Soruşturmalarının Başka Bir İşleme Gerek Kalmaksızın Sona Erdirileceği Belirtildi. Tebliğe Göre, Söz Konusu Fiiller Nedeniyle Başlatılmış Ve Sonuçlandırılmış Olup Henüz Uygulanmamış Olan Disiplin Cezaları Uygulanmayacak, Bu Fiiller Nedeniyle Verilen Disiplin Cezaları Uygulanmışsa Geriye Dönük Olarak Herhangi Bir Şekilde Mali Ve Sosyal Hak Sağlanamayacak, Hiçbir Şekilde Ödeme Yapılmayacak. Ancak, Sadece Bu Fiiller Nedeniyle Verilmiş Olan Disiplin Cezaları Özlük Dosyasından Yetkili Amirce Re?sen Çıkarılacak.

tebliğde, Aylıktan Kesme Cezası Alanların 5 Yıl, Kademe İlerlemesinin Durdurulması Cezası Alanların İse 10 Yıl Süreyle Belli Görevlere Atanamayacaklarına İlişkin Hükmün Uygulanmasında Söz Konusu Sürelerin Cezaların Verildiği Tarihten İtibaren Hesaplanacağı Anlatıldı.

6111 Sayılı Kanun Çerçevesinde Yapılan Değişiklikle Uyarma Ve Kınama Cezalarına İtiraz Makamı Olarak Üst Disiplin Amiri Yerine Disiplin Kurulu Belirlendiği Hatırlatılan Tebliğde, Halihazırda İtiraz İncelemesi İçin Üst Disiplin Amirinde Bulunan Sonuçlandırılmamış Dosyaların Disiplin Kurullarına İntikal Ettirileceği, İlgililerin Dava Açma Süresi İçinde Bu Cezalara Karşı İdari Yargı Yoluna Da Başvurabilecekleri Kaydedildi.

-kadrosu Kaldırılan Memurlar-


tebliğde, Devlet Memuru Olarak Görev Yapmaktayken Kadrosu Kaldırılan Memurların Durumu İle Bunların Diğer Kurumlara Devlet Personel Başkanlığı Tarafından Nakledilmelerine İlişkin Usul Ve Esaslar Da Düzenlenirken, Bu Hüküm Sadece Kanuni Düzenlemeler Sonucunda Kadrosu Kaldırılan Devlet Memurlarını Kapsadı. Söz Konusu Hükmün, Bir Daha Atanmamak Üzere Devlet Memurluğundan Çıkarılanlar İle Memurluğa Alınma Şartlarından Herhangi Birini Taşımadığının Sonradan Anlaşılması Veya Memurlukları Sırasında Bu Şartlardan Herhangi Birini Kaybetmesi Nedeniyle Memuriyeti Sona Erenler Açısından Yeniden Memuriyete Atanma Hakkı Vermediği İçin Bu Yöndeki Talepleri Dikkate Alınmayacak.

söz Konusu Kanunla Yapılan Değişiklik Çerçevesinde, Özürlü Memurların Günlük Çalışma Süreleri İle Hamile Ve Özürlü Memurların Gece Nöbeti Ve Gece Vardiyası Görevleriyle İlgili Bu Memurlar Lehine Düzenlemeler Yapıldı. Eşi Doğum Yapan Memura Verilen 3 Günlük İzin, Babalık İzni Adı Altında Yeniden İsimlendirilerek Süresi 10 Güne Çıkarıldı.

tebliğde, Mezkur Düzenlemeler İle Aylıklı Refakat İzninden, 22 Ocak 1990 Tarihli Ve 399 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin İlgili Maddesindeki, ''bu Kanun Hükmünde Kararnamenin Teşebbüs Ve Bağlı Ortaklıklarda Uygulanması Sırasında Birliği Sağlamak Ve Doğacak Tereddütleri Gidermekle Devlet Personel Başkanlığı Yetkili Ve Görevlidir. Sözleşmeli Personele İlişkin Olarak Bu Kanun Hükmünde Kararnamede Hüküm Bulunmayan Hallerde, Devlet Personel Başkanlığının Görüşü Alınmak Kaydıyla 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun İlgili Hükümleri Uygulanır'' Hükmü Çerçevesinde, Kamu İktisadi Teşebbüslerinde Söz Konusu Khk'nın 3/c Maddesi Kapsamında Görev Yapan Sözleşmeli Personel De Aynı Usul Ve Esaslar Çerçevesinde Yararlandırılacak.


Register or Loginıd=4767
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3985


View Profile
Re: Memura Sicil Raporu Kalktı
« Posted on: 23 Nisan 2019, 15:54:12 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Memura Sicil Raporu Kalktı oyunları, Memura Sicil Raporu Kalktı programı, Memura Sicil Raporu Kalktı , Memura Sicil Raporu Kalktı program yükle, Memura Sicil Raporu Kalktı download, Memura Sicil Raporu Kalktı hikayeleri, Memura Sicil Raporu Kalktı kitabı, Memura Sicil Raporu Kalktı haber, Memura Sicil Raporu Kalktı yükle, Memura Sicil Raporu Kalktı videosu, Memura Sicil Raporu Kalktı, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
A3 Formatında Sicil Raporu İdari İşler MustafaAYGÜN 1 7214 Son Mesaj 15 Ocak 2010, 10:24:16
Gönderen: ilkses
Memura enflasyon farkı yok! Haber göndermek isteyenler... feyza05 0 2413 Son Mesaj 03 Ocak 2009, 13:25:52
Gönderen: feyza05
Sicil Amiri Kim Soru-Cevap yundermur 5 6483 Son Mesaj 31 Temmuz 2009, 15:42:47
Gönderen: Mehmet
Çalışabilir Kağıdı (ek11-a) Kalktı... Özlük Hakları Mehmet 0 10268 Son Mesaj 06 Temmuz 2010, 20:04:00
Gönderen: Mehmet
Liselerde Not Defteri Kalktı Eğitim Mehmet 0 4766 Son Mesaj 14 Eylül 2010, 23:14:20
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it