*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
25 Nisan 2019, 08:16:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Okul Müdürleri Dikkat  (Okunma Sayısı 3835 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 16 Eylül 2010, 22:03:09 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 21582010-2011 Eğitim Öğretim Yılına Esas Olmak Üzere 13 Eylül-11 Ekim Tarihleri Arasında Norm Kadro Modülünde Güncelleme Yapılması İçin Sistem Açılmıştır


meb Eylül-2010 Dönemi Norm Kadro Güncelleme İşlemleri

norm Kadro Yönetmeliğinin 18. Maddesi Gereğince; “okul Ve Kurumların Norm Kadro Sayılarının Bu Yönetmelikte Yer Alan Norm Kadro Kriterleri Çerçevesinde Değişmesi Halinde Bu Değişikliğe Konu Olan Okul Ve Kurumların Norm Kadro Sayıları Eylül Ayında 16 Ve 17 Nci Maddeleri Doğrultusunda Yeniden Belirleneceği Hükme Bağlanmış Bulunmaktadır.

bu Nedenle 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılına Esas Olmak Üzere 13 Eylül-11 Ekim Tarihleri Arasında Sistem Açılmış, Norm Kadro Modülünde Güncelleme Yapılması İçin İl Millî Eğitim Müdürlüğü Mebbis Yöneticilerine Yetki Verilmiştir.

mebbis Yöneticileri Tarafından 13 - 27 Eylül Tarihleri Arasında Okul Ve Kurum Müdürlüklerine İşlem Yapma Yetkisi Verilmesi,

27 Eylül -4 Ekim Tarihleri Arasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine, 4-11 Ekim Tarihleri Arasında Da İl Milli Eğitim Müdürlüklerinegirilen Bilgilerin Kontrolünün Yapılması İçin Yetki Verilmesi Gerekmektedir.

yönetmeliğin 16 Ncı Maddesinde; “okul Ve Kurumların Yönetici Ve Öğretmen Norm Kadroları İl Milli Eğitim Müdürlüklerince Belirlenir.” Hükmü Mevcut Olduğundan Bu Süre Zarfında Okul Ve Kurumlara Ait Bilgilerin Sisteme Doğru Ve Tam Olarak Girilmesi, Girilecek Veriler Doğrultusunda Belirlenen Norm Kadrolara Göre Yapılan Atamalarda Doğacak Hatalardan Okul/kurum Müdürleri İle İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Sorumlu Olacaklardır. Bakanlık Kontrolü Sırasında Gerçeğe Aykırı Bilgilerin Sisteme Girildiğinin Tespiti Yapıldığında Sorumlular Hakkında Gerekli İşlem Yapılacaktır.


merkeze Bağlı Taşra Teşkilatı İçerisinde Yer Alan Okul/kurumlar, Halk Eğitim Merkezleri Ve Akşam Sanat Okulları, İl Ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Öğretmen Evi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürlükleri İle Turzim Eğitim Merkezlerinin Norm Kadrolarında Hiçbir Şekilde Değişiklik Yapılmayacaktır.

il, İlçe, Okul/kurum Müdürlerince Norm Kadro Güncellenmesinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:


1) 2010/2011 Eğitim Öğretim Yılından Geçerli Olmak Üzere Genel Liselerin Kademeli Olarak, Anadolu Lisesi Statüsüne Dönüştürülmesi Nedeniyle, Yeni Açılan Anadolu Lisesi Bünyesinde Öğrenci Sayıları Ve Norm Bilgileri Ekranına Normal Bölüm Eklenmiştir. Bu Sebeple Öğrenci Sayılarını Ve Ders Saati Sayısına Bakılmaksızın Ders Yüklerinin Anadolu Bölümünün Anadolu Bölümüne, Genel Lise Bilgilerinin İse Normal Bölüme Girilmesi Gerekmektedir.dönüşen Anadolu Liselerinin Genel Lisenin Bağlı Bulunduğu Eğitim Bölgesinde Kalması, Bu Kurumların Kesinlikle Bağımsız Olarak Değiştirilmemesi Gerekmektedir.

2) İlgili Genel Müdürlükleri İle Daire Başkanlıklarınca Hazırlanarak Talim Ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca Kararlaştırılan 2010/2011 Eğitim Öğretim Yılına Ait Haftalık Ders Çizelgeleri Doğrultusunda Alanlar Bazında Haftalık Ders Yüklerinin Hesaplanarak Sisteme İşlenmesi Gerekmektedir.
Register or Login.


3) Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumlarına Öğretmen Olarak Atanacakların Atamalarına Esas Olan Alanlar İle Mezun Oldukları Yüksek Öğretim Programları Ve Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin 80 Sayılı Kararda Yapılan Değişiklikle Kaldırılan Ve Değiştirilen Alanlar Sisteme İşlenmiş Olup, Yeni Haftalık Ders Saati Bilgi Girişlerinin Yeni Alanlara Yapılması Gerekmektedir. Ttkb.meb.gov.tr.

4) Anadolu Liseleri( Tek Müdüre Bağlı Olarak Faaliyet Gösteren; Teknik Ve Eml, Kız Teknik Ve Meslek Lisesi Ve, Tic.meslek Ve And.tic.lis V.b. Hariç), Fen Liseleri, Güzel Sanatlar Ve Spor Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürlükleri, Özel Eğitim Okulları ( Görme, İşitme,zihinsel, Ortopedik, Otistik, İş Okulları, Eğitim Uygulama Okulu Ve İş Eğitim Merkezi Müdürlükleri ), Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlükleri(metem), Halk Eğitim Merkezlerinin Bağımsız Olması Ve Hiçbir Şekilde Eğitim Bölgelerine Bağlanmaması Gerekmektedir.


5) Mesleki Ve Teknik Ortaöğretim Kurumları İle Anadolu Türündeki Mesleki Ve Teknik Eğitim Okul Ve Kurumlarının Atölye, Laboratuar Ve Meslek Dersleri Ders Yükleri Anadolu Bölümünün Ayrı, Normal Bölümün Ayrı Olarak Belirlemesi Yapılmaktaydı. Bundan Böyle;

a) Atölye, Laboratuar Ve Meslek Dersleri Ders Yüklerinin (anadolu Bölümü De Dahil) Tamamının Normal Bölümdeki İlgili Alanın Ders Yüküne Girilmesi(imam Hatip Liselerin Meslek Dersleri Hariç),

b) Bünyesinde Anadolu Statüsünde Okul Bulunan Kurumların Öğretmen Norm Kadrolarının Belirlenmesinde; Genel Bilgi Derslerinde Anadolu Bölümünde Haftalık Alan Ders Yükünün 15 Saat Ve Üzerinde Olması Halinde Anadolu Bölümüne, 15 Saatin Altında Olması Durumunda İse Normal Bölümün Ders Yükünün Üzerine İlave Edilmesi,

6) Rehberlik Ve Araştırma Merkezlerinin Rehber Öğretmen Norm Kadrolarının Tam Ve Doğru Olarak Belirlenebilmesi İçin; Rehberlik Araştırma Merkezlerinin Hizmet Verdiği İlçelerin Kontrol Edilmesi Gerekmektedir.


7) Norm Kadro Yönetmeliğinin “rehber Öğretmen Norm Kadrosu” Başlıklı 13. Maddesinin B Bendinin, 2. Fıkrasında Yer Alan “……..(ilköğretim Kurumlarında Okulöncesi İle 1-5 İnci Sınıf Öğrenci Sayıları Hariç) İbaresinin, 20/05/2008 Günlü, E:2008/666 Sayılı Karar İle Yürütülmesi Durdurulmuştur. Söz Konusu Karar Doğrultusunda Adı Geçen Okullarda Rehber Öğretmen Norm Kadrosunun Belirlemesinde Okulöncesi İle 1-5 İnci Sınıf Öğrenci Sayıları Da Hesaba Katılarak Rehber Öğretmen Norm Kadro Belirlemesi Yapılacaktır.

8) İlköğretim Okullarındaki 4 Ve 5 İnci Sınıfların Ders Programında Yer Alan Özel Bilgi,beceri Ve Yetenek İsteyen; Beden Eğitimi, Müzik, Resim-iş, Din Kültürü Ve Ahlâk Bilgisi, Yabancı Dil Ve Bilişlim Teknolojisi Ders Yüklerinin 6, 7 Ve 8 İnci Sınıfların Bu Alanlardaki Ders Yüklerine Dahil Edilerek Öğretmen Norm Kadrolarının Belirlenmesi Gerekmektedir.

9) Norm Kadro Yönetmeliği Doğrultusunda Alan/bölüm Şefi, Atölye Şefi Ve Laboratuar Şefi Norm Kadrosunun Verilmesi Söz Konusu Olmayıp Normun İçindeki Öğretmene Verilen Ek Bir Görev Olduğundan Dairemizden Yazışmayla Ayrıca Kadro İstenmemesi. Söz Konusu İşlemin Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Mesleki Ve Teknik Okul Ve Kurumları Alan/bölüm, Atölye Ve Laboratuar Şefliklerine İlişkin Yönerge Doğrultusunda Belirlemesinin Yapılarak Norm Modülündeki Kurum Bilgileri Ekranına Alan/bölüm, Atölye Ve Laboratuar Sayılarının Tam Ve Doğru Olarak Girilmesinin Sağlanması Ve Görevlendirmelerinde Bu Sayılar Doğrultusunda Yapılması Gerekmektedir.

10) Norm Modülü Kurum Bilgileri Ekranındaki Bilgi Başlıklarının Tam Ve Doğru Olarak Doldurulması Her Kutucuğun Bir Unvanda Personel Atamasını Etkilediği Bilgi Girilmeyen Kutucuktan Dolayı Atama Yapılamayacağı Ve Personel Eksikliğinden Dolayı Yaşayacakları Sıkıntıların Tamamen Okul Ve Kurum Müdürlüklerine Ait Olacağının Bilinmesi Gerekmektedir.

a) Okul Ve Kurumlardaki Oda Sayısı; Kurum Binaları Yapılırken Projesinde Kaç Oda Görünüyor İse Oda Sayısı Olarak Girilmeli Kurumun Ek Binası Kiralık Veya Başka Bir Yolla Kurumun Kullandığı Mekanlar Varsa Bu Mekanlardaki Kullandığı Oda Sayılarının Da İlave Edilmesi Gerekmektedir. Pansiyonlarda Veya Öğretmen Evlerinde Yatakhane Olarak Kullanılan Oda Sayısına Yönetim Birimlerinin Kullandığı Veya Başka Amaçla Kullanılan Oda Sayıları Da Eklenerek Sisteme Girilmeli Ayrıca Okullarda Müdür Odası Harita Odası Laboratuar Spor Salonları Veya Buna Benzer Odalarında Öğrencinin Kullandığı Derslik Sayılarına İlave Edilerek Tümünün Oda Sayısı Olarak Oda Sayısı Kutucuğuna İşlenmesi Derslik Olarak Kullanılan Sınıfların İse Ayrıca Önceden Beri Var Olan Derslik Sayıları Kutucuğuna İşlenmesi,

b) Yemek Hizmeti Verilen Kişi Sayısı; Yemek Servisi Veren Okul Ve Kurumların Yemek Servisi Verdiği Kişi Sayısının Sisteme Girilmesi,

c) Okul Veya Kurumun Isıtma Şekli; Okul Veya Kurumun Kaloriferle Veya Sobayla Isıtma Şekli Neyse O Seçeneğin Seçilmesi, Gerekmektedir.


güncelleme Takvimi

okul/kurum Müdürlüklerinin Norm Modülü’ne Bilgi Girişi

(norm Modülü 19.09.2010 Günü Mesai Bitiminde Okul/kurumlara Kapatılacaktır.)

13-22 Eylül 2010-17:00

kurum Detay Raporlarının İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslim Edilmesi Ve Norm Modülünün Kapatılması

23 Eylül 2010-17:00

kurum Detay Raporlarının İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Teslim Edilmesi (posta İle Gönderilmeyecektir.)

24 Eylül 2010

norm Modülü Güncellenirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1- Bakanlığımızın Duyurusunda; Norm Kadro Güncelleme İşlemlerinin 13-22 Eylül 2010 Tarihleri Arasında Yapılacağı Ancak Geçmiş Yıllarda Bir Çok Eğitimi Kurumumuzun Norm Kadro Bilgilerini Son Günlere Bıraktıkları, Güncelleme Süresi İçinde Ders Saatlerinde Sık Sık Değişiklik Yaptıkları, Hata Ve Eksiklerini Norm Modülü Kapatıldıktan Sonra Bildirdikleri Tespit Edilmiştir. Bu Nedenle Norm Modülü 19.09.2009 Günü Saat 17.00 Okul-kurum Müdürlüklerine Kapatılacaktır.

2- Güncelleme İşlemleri, Bakanlığımızın Duyurusu Ve Aşağıdaki Hususlar Dikkate Alınarak Yapılacaktır.

3- Okul-kurum Müdürlükleri; Norm Bilgilerini Norm Modülüne İşledikten Sonra Bu Bilgiler “kurum Detay Raporuna” Tanzim Edilerek, 1 Nüshası Yukarıdaki Takvim Doğrultusunda Müdürlüğümüz Öğretmen Atama Hizmetleri Bürosuna Elden Veya Kurye İle Teslim Edilecektir. Kesinlikle Posta İle Gönderilmeyecektir.

4- Özel Eğitim Sınıfında Bulunan Öğrenciler İçin Açılan Sınıf Ve Öğrenci Sayılarının Norm Modülünün Kurum Bilgileri Ve Öğrenci Bölümüne Doğru Olarak Girilecektir.

5- İlköğretimlerde 1-5 Sınıflarda Herhangi Bir Şubede Öğrenci Sayısı 10 Öğrenciden Aşağı İse Bu Okulun Birleştirilmiş Sınıf Uygulanması Seçeneği İşaretlenecektir.

6- Okul Öncesi Alanında Çocuk Sayısı 10´dan Az, 20´den Fazla Olmamak Üzere Anaokulu, Ana Sınıfı Ve Uygulama Sınıflarında Oluşturulan Her Grup İçin Bir Öğretmen Norm Kadrosu Verilir. Ancak, Her Bir Grubun Azamî Çocuk Sayısı Dolmadan Yeni Grup Açılamaz. Tek Ana Sınıfı Ve Uygulama Sınıfından Oluşan Sınıflarda Çocuk Sayısı En Fazla 25´e Kadar Yükseltilebilir.

7- Taşımalı Durumu İşlenirken Taşma Merkezine Taşmalı Var Denilmeyecektir. Sadece Taşınan Okulda Taşımalı Bölümü Var Olarak Gösterilecektir.

8- Norm Güncelleme İle İlgili Karşılaşılan Sorunlar Ve Tereddüt Edilen Hususlar Müdürlüğümüz Öğretmen Atama Hizmetleri Bürosundan Öğrenilecektir.


Register or Loginıd=4023
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3985


View Profile
Re: Okul Müdürleri Dikkat
« Posted on: 25 Nisan 2019, 08:16:23 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Okul Müdürleri Dikkat oyunları, Okul Müdürleri Dikkat programı, Okul Müdürleri Dikkat , Okul Müdürleri Dikkat program yükle, Okul Müdürleri Dikkat download, Okul Müdürleri Dikkat hikayeleri, Okul Müdürleri Dikkat kitabı, Okul Müdürleri Dikkat haber, Okul Müdürleri Dikkat yükle, Okul Müdürleri Dikkat videosu, Okul Müdürleri Dikkat, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
İnternette dikkat !!! Bilgisayar ve İnternet Dünyası bilge_66 0 2600 Son Mesaj 29 Temmuz 2008, 20:26:54
Gönderen: bilge_66
Okul seçerken nelere dikkat etmeli? Eğitim cendere 1 4206 Son Mesaj 20 Ağustos 2008, 21:46:54
Gönderen: Mehmet
Oy kulllanacaklar dikkat! Güncel Konular feyza05 0 2457 Son Mesaj 03 Aralık 2008, 19:39:48
Gönderen: feyza05
Okul Yöneticileri Dikkat!! E-okul,İlsis Mehmet 0 3552 Son Mesaj 29 Ağustos 2012, 14:39:04
Gönderen: Mehmet
Okul Müdürleri İle İlgili İddia Bakan Avcı'yı Da Eğitim Haberleri ve Yorumları Mehmet 0 3859 Son Mesaj 18 Mart 2014, 15:10:18
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it