*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
29 Mayıs 2020, 04:46:56


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler  (Okunma Sayısı 10192 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 05 Şubat 2010, 18:19:27 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2161Okul Gezilerinde Onay İçin İstenilen Evraklar Ve Dikkat Edilmesi, Yapılması Gereken Hususlar
1.yıllık Ders Planlarında Yer Alan Ve Ders Programı Gereği Ders Öğretmeni Tarafından Sınıfındaki Tüm Öğrencilerle Büyükşehir Belediye Sınırları Dâhil İl/ilçe Belediye Sınırları İçinde Yapılacak Gezilerde Okul Müdürünün Onayı Yeterlidir. (yönetmelik 21/g)

2.ders Öğretmeni Tarafından Yıllık Plan Gereği Yapılan Geziler O Dersin Süresi Dışına Taşıyor İse Diğer Ders Öğretmenleri İle Birlikte Gerekli Önlemleri Alınır Ve “ders Telafi Programı” Okul Müdürü Tarafından Onaylanır. Öğretmen Dosyasında Saklar.

3.tek Bir Sınıfın/şubenin Tamamının Katılımı İle Yapılacak Geziler Hafta Sonu Ve Bayram Tatillerinde Sınıf Öğretmeninin Katılımı İle Yapılabilir.

4.sosyal Etkinlikler Kapsamında Yapılacak Geziler (birden Çok Sınıflardan Katılımı İle Gezi Kulübü Rehber Öğretmeni Sorumluluğunda Yapılanlar) İl Ve İlçe Sınırlarında (17 İlçe) Okul Müdürünün Teklifi İlçe Milli Eğitim Müdürünün Onayı İle Yapılır.(yön.21/ğ)

5.il Sınırları Dışında İse Milli Eğitim Müdürünün Teklifi Kaymakamlık Makamının Onayı İle Yapılır.

6.yurt Dışı Geziler İl Milli Eğitim Müdürünün Önerisi Valilik Makamının Oluru İle Yapılır. (yön. 21/h)

7.okullarda Öncelikle Yakın Çevre Gezilerinin Gündüz Yapılması Esastır.

8.ilköğretim 1–5 Sınıf Öğrencilerinin İl Sınırlarında 100 Km.yi Aşmayan Günübirlik Geziler Yapılır, İl Dışına Yapılmamalıdır.

9.en Az 7 (yedi) Gün Önceden Gezi Planlarının (yönetmelik Ek-13’te) Okul Müdürlüğüne Rehber Öğretmen Tarafından Verilmesi Ve Okul İdaresi Tarafından Onaylatılması Gerekmektedir.

10.gezi İle İlgili Planda; Gezi Tarihi, Okuldan Çıkış Saati, Geziye Gidilecek Yerler, Gezinin Bitiş Tarihi, Geziye Katılacak Öğretmenlerin İsimleri Yazılır Ve Okul Müdürlüğünce Onaylanır.

11.yatılı Gezilerde Kalınacak Otelin Adı Mutlaka Gezi Planında Gösterilmelidir.

12.geziye Katılacak Kişilerin Listesinde Tc. No – Adı Soyadı – Unvanı – Baba Adı –ulaşılabilecek Telefon Numaraları Belirtilerek, Listeler Yönetici-öğretmen-öğrenci Varsa Veli Sırasına Göre Düzenlenecek Ve Okul Müdürlüğü Onaylayarak Onaya Ekleyecek. (yön. 21-b)

13.araçlarla İlgili Ruhsat, Ehliyetler, Zorunlu Trafik Sigorta Poliçesi, Ferdi Koltuk Sigorta Poliçesi Belgelerin Asılları Görülerek Okul Müdürlüğü Tarafından Mutlaka Tasdik Edilecektir. Kamu Araçları Veya Taşımalı Sistem İhaleye Katılan Araçları İle Yapılacak İse Araç İle İlgili Belgeler Onay Yazısına Eklenmez Sadece Plaka No Ve Firma Adı Yazılır.

14.geziye Gidilecek Aracın İl İçi Gezilerde 8, İl Dışı Gezilerde 6 Yaşından Büyük Olmaması Gerekir.

15.gezilerin T.c. Kültür Ve Turizm Bakanlığı Seyahat Acentesi İşletme Belgesine Haiz Türsab Belgeli Firmalar İle Yapılması, Geziye Gidecek Araç Seyahat Acentesi Tarafından Kiralanmış İse Araç Sahibi Ve Seyahat Acentesi Arasında Yapılan Kiralık Sözleşmesi Bulunmalıdır.

16.31/05/2006 Tarih Ve 2006/48 Nolu Genelgede Belirtildiği Üzere 100 Km.nin Üzerinde Yapılacak Gezilerde D2 Taşıt Kartı, 100 Km.nin Altında İse (y) Türü Yetki Belgesi Otobüslerle Gezi Yapılabilir.

17.türsab Belge Fotokopilerinin Mutlaka Firmalar Tarafından Onaylanması Ve Hangi Okul Gezisi İçin Verildiğinin Belirtilmesi Gerekir.

18.okul İdaresi Sosyal Etkinlikler Kapsamındaki Tüm Gezilerde 40 Öğrenciye Bir İdareci (kafile Başkanı ) Ve En Fazla 2 Öğretmen Görevlendirmek Zorundadır.(yön 21/ç)

19.sosyal Etkinlik Kapsamında Yapılan Geziler Birkaç Sınıfın/şubenin Katılımı İle Yapılanlardır. Yıllık Planda Yer Alan Ünite Gereği Yapılan Geziler, Çanakkale Gezileri Ve Lise Son Sınıf Üniversite Tanıtım Gezileri Hariç Eğitim Öğretimin Yapıldığı Hafta İçindeki Gezilere İzin Verilmez. Sosyal Etkinlikler Kapsamında Yapılacak Geziler Hafta Sonu Veya Bayram Tatilinde Yapılması Esastır. Gezi Yapılacak Yerin Uzaklığı Nedeniyle Ders Gününe Taşar İse Yapılamayan Dersler Telafi Edilir.

20.il İçi Ve İl Dışı Gezilerde Okul Gezileri Çerçeve Sözleşmesi Hazırlanır Ve Sözleşmede Belirtilen Hükümlere Uyulur. (yön. Ek/12)

21.ekonomik Durumu Yetersiz Olan Öğrencilerin Geziye Katılmalarının Kulüp Rehber Öğretmen Tarafından Önerilmesi Ve Okul Aile Birliği Tarafından Giderlerinin Karşılanması Gerekir.

22.otobüsün Önüne Okulun İli, Adı Ve Eğitim Gezisi Olduğunu Belirten Yazı Asılacak. (2007/46 Nolu Genelge 10. Maddesi)

23.ulaşım Araçlarına Kapasite Dışında Kesinlikle Fazla Yolcu Alınmayacaktır. (kafile Başkanı Ve Okul Müdürü Öncelikle Bu Konuda Sorumludur)

24.okul Müdürü İlçeye Gezi Onaylarını Göndermeden Son Bir Defa Daha Kontrol Eder Ve Fotokopi Ekleri Tasdik Eder İmzasız Ve Tasdiksiz Ek Olmadığına Emin Olunca İlçeye Onay İçin Gönderir.

25.gezilerin Başlangıcında Ve Sonucunda Tutulması Gereken Tutar Tutanaklardan Okul Müdürlüğü Sorumludur.(2007/46 Nolu Genelgenin 14. Maddesi)

26.gezi Süresinde Kafile Başkanı Ve Öğretmenler Görev Ve Sorumluluk Bilinci İçinde Hareket Edecekler, Gerektiğinde Firma Yetkilisine Ve Şoförlere Gerekli Uyarıları Yapacaklardır.

27.yüklenici Şirketin Belgelerinin Aslı Gibidir Onayı Ve İmzası Okul Müdürlükleri Tarafından Yapılacaktır.Register or Login

Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 4000


View Profile
Re: Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler
« Posted on: 29 Mayıs 2020, 04:46:56 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler oyunları, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler programı, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler , Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler program yükle, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler download, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler hikayeleri, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler kitabı, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler haber, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler yükle, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler videosu, Okul Gezileri İçin Gerekli Belgeler, şarkı sözleri
Logged
« Yanıtla #1 : 05 Şubat 2010, 19:00:26 »
cendere
Ziyaretçi

Teşekkürler Hocam Çok Dikkat Edilmesi Gereken Bir Konu Çok İşimize Yarayacak
Logged
« Yanıtla #2 : 21 Mart 2010, 19:48:22 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2161Güncel
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Okul Öncesinde Gerekli Evraklar Okul Öncesi feyza05 6 13088 Son Mesaj 02 Kasım 2009, 12:30:10
Gönderen: mekkiye
Doğum Yardımı İçin Gerekli Belgeler Öğretmenlerin maaş,ek-ders vb. konularla ilgili paylaşım alanı Mehmet 0 14218 Son Mesaj 06 Eylül 2009, 01:32:25
Gönderen: Mehmet
Okul İçin Kareoke Şarkılar Müzik viyolin 0 3272 Son Mesaj 10 Aralık 2009, 18:05:55
Gönderen: viyolin
Pasaport İşlemler İçin Gerekli Belgeler‏ Özlük Hakları Mehmet 0 3777 Son Mesaj 27 Haziran 2013, 15:41:07
Gönderen: Mehmet
1. Sınıf Okutanlar İçin Gerekli Tüm Evraklar 1. Sınıflar Mehmet 0 2686 Son Mesaj 25 Kasım 2013, 17:25:03
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it