*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
30 Mayıs 2020, 01:01:35


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders  (Okunma Sayısı 4685 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 11 Ekim 2009, 15:39:46 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2161Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Eğitim Kurumlarında Görevli Müdür, Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcılarının, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın 5'inci Maddesi Gereğince Haftada 6 Saat Girmeleri Gereken Aylık Karşılığı Ders Görevlerini Ne Şekilde Yerine Getirecekleri Hususunda Oluşan Tereddütlerin Giderilmesi Ve Uygulamada Birliğin Sağlanması İçin 09/10/2009 Tarih Ve 82019 Sayılı Yazı Yayınladı.

439 Sayılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Yüksek Ve Orta Dereceli Okullar Öğretmenleri İle İlkokul Öğretmenlerinin Haftalık Ders Saatleri İle Ek Ders Ücretleri Hakkında Kanun'un, 6'ncı Maddesinin İkinci Fıkrasında; “örgün Ve Yaygın Eğitim Kurumlarında, Müdürlük, Müdür Başyardımcılığı, Eğitim Şefliği, Müdür Yardımcılığı Yapan Öğretmenler Haftada 6 Saat Ders Okutmakla Yükümlüdürler. Bunlara, İhtisasları İçinde Veya Muvafakat Ettikleri Takdirde İhtisasları Dışında Haftada Oniki Saate Kadar Ücretle Ek Ders Ve Ekzersiz Verilebilir.” Hükümleri Yer Almaktadır.

ayrıca, Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar'ın “aylık Karşılığı Ders Görevi” Başlıklı 5'inci Maddesinde;

“kapsama Dâhil Örgün Ve Yaygın Eğitim Kurumlarında Görevli;

a) Örgün Ve Yaygın Eğitim Kurumlarının Müdür, Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcıları Haftada 6 Saat, Ders Okutmakla Yükümlüdürler. Bu Yükümlülük Öncelikle Alanlarında, Alanlarında Ders Bulunmayanlara İse İhtiyaç Hâlinde Ve İstekleri Üzerine Alanları Dışında Ders Görevi Verilmek Suretiyle Yerine Getirilir.” Hükümleri Yer Almaktadır.

bu Hükümler Işığında; Kapsama Dâhil Örgün Ve Yaygın Eğitim Kurumlarında Görevli Müdür, Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcıları Görev Yaptıkları Eğitim Kurumlarının Özelliği İtibarıyla Uygulanması Kaçınılmaz Olan Bazı İstisnalar Dışında Aylıkları Karşılığında Haftada 6 Saat Ders Okutmakla Yükümlüdürler. Bu Yükümlülük Öncelikle Alanlarında, Alanlarında Ders Bulunmayanlar İse İhtiyaç Hâlinde Ve İstekleri Üzerine Alanları Dışında Ders Görevi Verilmek Suretiyle Yerine Getirilecektir.

millî Eğitim Bakanlığının 27/02/2007 Tarihli Ve11707 Sayılı 2007/19 Nolu Genelgesinin 2.maddesindeki Açıklamalara Göre; Ders Bütünlüğü De Dikkate Alınarak Örgün Ve Yaygın Eğitim Kurumları Müdür, Müdür Başyardımcısı Ve Müdür Yardımcılarına Haftada 6 Saat Aylık Karşılığı Ders Görevi Verilecek, Aylık Karşılığı Ders Görevini Dolduran Yöneticilere 6 Saate Kadar Da Ek Ders Ücreti Karşılığı Ders Görevi Verilebilecektir. Görev Yaptıkları Kurumların Özelliği Nedeniyle Derse Girmeleri Mümkün Olmayan Yöneticiler Bu Kapsam Dışında Değerlendirilecektir. Ayrıca, Kadrolarının Bulunduğu Eğitim Kurumunda Yeterli Ders Sayısı Olmaması Gibi Nedenlerle Aylık Karşılığı Ders Görevini Dolduramayan Yöneticiler, Aylık Karşılığı Ders Görevlerini Doldurmaları Amacıyla Bir Başka Eğitim Kurumunda Görevlendirilmeyecektir.

açıklamalarda; Eğitim-öğretimin Bütünlük İçerisinde Sağlıklı Bir Şekilde Yerine Getirilmesi İçin Yöneticilere Aylık Karşılığı Ders Görevi Verilmesinde Ders Bütünlüğünün Mutlaka Korunması Gerektiği "ders Bütünlüğü De Dikkate Alınarak" İfadesiyle Vurgulanmıştır.

millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 27/02/2007 Tarihli Ve11707 Sayılı 2007/19 Nolu Genelgesindeki,

millî Eğitim Bakanlığının Personel Genel Müdürlüğünün 11/12/2007 Tarih Ve 77315 Sayılı “yöneticilerin Aylık Karşılığı Ders Görevi” Konulu Yazısındaki,

millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 09/10/2009 Tarih Ve 82019 Sayılı “yöneticilerin Aylık Karşılığı Ders Görevleri” Konulu Yazılarındaki,

açıklamalar Işığında;

1-ilköğretim Okullarında Görevli Olup Alanı “sınıf Öğretmenliği” Olan Yöneticiler, Aylık Karşılığı Ders Görevlerini Bu Okullarda Herhangi Bir Nedenle Boş Geçen Dersleri Okutmak Suretiyle Yerine Getireceklerdir.

2-ilköğretim Okullarında Görevli Olup Alanı “sınıf Öğretmenliği” Olan Yöneticiler Aylık Karşılığı Ders Görevlerini Doldurmak İçin Bu Okullarda Herhangi Bir Nedenle Boş Geçen Ders Bulunmaması Durumunda Aylık Karşılığı Ders Görevlerini Yerine Getirmek Üzere Sınıf Öğretmeni Bulunan 1-5'inci Sınıflarda Derse Girmeyeceklerdir.

3- İlköğretim Okullarında Görevli Olup Alanı “sınıf Öğretmenliği” Olan Yöneticiler Aylık Karşılığı Ve Ek Ders Ücreti Karşılığı Ders Görevlerini Alanları Dışındaki Dersleri Okutmak Suretiyle Yerine Getirmek İsteyenlerin, Bu Alanlarda Ders Görevi Alabilecektir. (kendi İsteği Halinde 6 Saat Aylık Karşılığı Ders Alabilecektir)

4-okul Öncesi Eğitim Kurumları Gibi Ders Bütünlüğünün Söz Konusu Olduğu Eğitim Kurumlarında Görev Yapan Yöneticilerle İlgili Uygulamanın Da Aynı Paralelde Yürütülecektir.

5-ilköğretim Okulları Ve Millî Eğitim Bakanlığa Bağlı Diğer Eğitim Kurumlarında Görev Yapmakta Olan Yöneticilerden, Görev Yaptıkları Eğitim Kurumlarının Özelliğine Göre Ders Bütünlüğü Bozulmaksızın Alanlarında Ders Görevi Almaları Mümkün Olanlara Mutlaka Aylık Karşılığı Ders Görevi Verilecektir.

6- İlköğretim Okulları Ve Millî Eğitim Bakanlığa Bağlı Diğer Eğitim Kurumlarında Görev Yapmakta Olan Yöneticilere Aylıkları Karşılığında Verilecek Ders Görevlerinde Talim Ve Terbiye Kurulu'nun O Tarihte Yürürlükte Olan İlgili Kararları Belirleyici Olacak Ve Dersler, Ders Bütünlüğü De Dikkate Alınarak, Yöneticiler İçin Öngörülen Haftada 6 Saat Aylık Karşılığı Ders Görevi Saati Dolana Kadar Emsali Alan Öğretmenleri İle Aynı Sayıda Verilecektir.


sınıf Öğretmeni Olan Yöneticiler Derse Girmeyecek Haberimizde Yaptığımız Açıklama Geçerliliğini Korumaktadır.


ahmet Kandemir
memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 4000


View Profile
Re: Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders
« Posted on: 30 Mayıs 2020, 01:01:35 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders oyunları, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders programı, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders , Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders program yükle, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders download, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders hikayeleri, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders kitabı, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders haber, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders yükle, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders videosu, Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Aylık Karşılığı Ders, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
eğitim bilimleri ders notları Tüm Kpss vb. Soruları Burada feyza05 2 15504 Son Mesaj 01 Kasım 2008, 18:30:21
Gönderen: feyza05
Okul Yöneticilerinin Zorunlu Ders Saatleri Eğitim Haberleri ve Yorumları Mehmet 5 11094 Son Mesaj 26 Mart 2009, 20:00:45
Gönderen: Mehmet
Kanuna Aykırı Eğitim Kurumu Açanlara Verilecek Cez Haber göndermek isteyenler... cendere 0 2419 Son Mesaj 02 Mart 2009, 18:15:38
Gönderen: cendere
Meb Ders Kitapları Ve Eğitim Araçları Yönetmeliği Kanunlar-Yönetmelikler-Genelgeler viyolin 0 6504 Son Mesaj 01 Eylül 2009, 20:30:35
Gönderen: viyolin
Aylık eğitim planı nasıl hazırlanır? Planlar tesir 0 2668 Son Mesaj 01 Aralık 2015, 12:18:04
Gönderen: tesir
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it