*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
27 Şubat 2020, 10:23:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Başarılı Olmak  (Okunma Sayısı 3077 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 08 Ekim 2009, 20:12:35 »
kayarem Offline
Yeni Üye


Mesaj Sayısı: 6Kimya Öğretmeniyim.
öğrencilerimizin Başarılı Olması Konusunda Begendigim Bir Yazıyı Ekliyorum.sevgilerimle
başarılı Olmak
bu Mesele Biraz Neyi Başarmak İstediğimize Bağlı.
veya Başarıdan Ne Anladığımıza.
bazılarımıza Göre Başarmak, Lise Mezunu Olmak Olduğu Gibi; Bazılarımıza Göre, İstediğimiz Üniversiteyi Kazanmak; Bazılarımıza Göre De, Ygs Veya Lys’ De Türkiye Geneli Derece Yapmak Olabilir.hepimizin Yaratılışı Farklı. Hepimiz Farklı Zeka Düzeylerine Sahibiz. Hepimizin Kendimize Göre Farklı Kabiliyetleri Var…işte, Başarılı Olmak, Bizde Var Olanlara, Yeni Bir Şeyler Katmak Demektir.
eğer Benden Derslerimde Başarılı Olmam İsteniyorsa;
1- Önhazırlık: Mutlaka Tüm Derslerime, O Dersi Anlamam Ölçüsünde, Zaman Ayırarak, Ön Hazırlık Yapmalıyım. Ön Hazırlık Yapmak İçin İlla Okuduğunda O Konuyu Anlamam Gerekmez. Yarın Eğer Kimya Konusundan Formül Yazma Konusunu İşleyeceksem, O Konuyu Okumadan Okula Gitmemeliyim.
2-derse Katılım: Derse Katılım Önemlidir. Buna Dersi Derste Öğrenme Diyoruz. Dersi Dinlemeyen, Dinlediği Halde Anlamayan, Anlamadığı Halde Soru Sormayan Öğrencilerin O Derste Başarılı Olmaları Mümkün Değildir. Yani Bildiklerine Yeni Şeyler Katmaları Mümkün Değildir. Ayrıca Derse Katılmakla Bildiklerimizi Pekiştirmenin Yanında, Bilgi Dağarcığımıza Yeni Şeyler De Katmamız Mümkün Olacaktır.
3-not Tutma: İnsanlar Unutmaya Meyillidir. Derste Öğrendiğimiz Bilgilerin Çoğunu Daha Ders Bitmeden Unuttuğumuzu Biliyorsunuz. Ve  “insanların En İyi Anladıkları Not, Kendi Yazdıkları Notlardır”. Bunun Sebebi İnsanlar Kendi Notlarını Okurken, Fikren O Dersin Anladığı Yere Gider Ve Öğretmenini Tekrar Dinliyor Gibi Olur…  not Alınırken, İnsanlar İkinci Defa Dinlemiş Gibi Konuyu Tekrar Ederler.
4-tekrar:
bilgiler Tekrarla Pekişir. Unutulması Zorlaşır. Unutulanlar Tekrar Hatırlanmış Olu. Bu Sebeple Tekrar, Hem De Sık Sık Tekrar Önemlidir. Yarın Ödevim Yok Bu Akşam Şöyle Bir Eğleneyim Diyenler İçin En Önemli Ödev Tekrar Olmalıdır. Sadece Sınav Akşamları Tekrar Yapmak, Dağarcığımıza Çok Şey Katmaz.
5-sınırsız Test: Testler O Konuyu Anlayıp Anlamamanın Aynasıdır. Konuyu Anladığını İddia Eden Her Arkadaş Kendine Belli Sürede Testle Uygulamalı Ve Sonuçları Değerlendirmelidir. Bu İşlemi Sık Sık Yaparsa Tekrar Gibi Olur Bilgileri Silinmez. Doğru Yapılan Sorular İçin Kendini Kutla.fakat Yanlışların Nedenini Araştır.araştır Ki Neyi Eksik Bildiğin Ortaya Çıksın. Tamamlamazsan Karşına Çıktığı Her Sınavda Yanlış Tekrarlanır. İyi Bilen Arkadaşına, Okul Öğretmenine, Kurs Öğretmenine, Veya Etüt Öğretmenine Sor Ve Öğren. Belki De Yanlışlığın Nedeni Tekniktir.
6-bilene Mürecat: Herkes Her Konuyu Anlamamış Olabilir. Ama Özellikle Fen Derslerinde, Konular Bir Birine Bağımlıdır. Bir Konudaki Eksiklik, Diğer Konularda Açı Büyüterek Artar.   Bu Sebeple Eksik Bırakmamak Lazım. Bunun İçin O Konuyu İyi Bilen Birisine Mutlaka Müracaat Etmek Gerekiyor. Bu Bir Arkadaşımız Olduğu Gibi, O Dersin Öğretmeni, Hatta Özel Hoca Bile Olur. Önemli Olan Eksik Bırakmamak.
7-kendimizi Ödüllendirmek: İnsanlar Ödüllendirildikçe Heyecanlanır, Daha Büyük Başarılara Yelken Açar. Bu Ödüller De Kişiden Kişiye Değişir. Ancak, Bu Ödülün Ne Olacağını Herkes Daha İyi Bilir. Bazılarımız İçin Başarısını Ailesine Anlatmak, Bazılarımız İçin, Başarılarımızı Önümüze Gelene Anlatmak, Bazılarımız İçin Kendimize Güzel Bir Kravat Almak…
8-asla Vaz Geçme: Başarısızlık Diye Bir Şey Yoktur. Diğer İnsanların Gerisinde Kaldım Diye Asla Vazgeçme. Bu Kadar Çalıştıktan Sonra Mutlaka Bir Önceki Durumuna Göre Biraz Öndesin. Devam Et Ve Asla Vazgeçme…
sevgilerimle
                                                       Ramazan Kaya
                  
Register or Login
www.ramazankaya.com.tr
                       

Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3997


View Profile
Re: Başarılı Olmak
« Posted on: 27 Şubat 2020, 10:23:43 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Başarılı Olmak oyunları, Başarılı Olmak programı, Başarılı Olmak , Başarılı Olmak program yükle, Başarılı Olmak download, Başarılı Olmak hikayeleri, Başarılı Olmak kitabı, Başarılı Olmak haber, Başarılı Olmak yükle, Başarılı Olmak videosu, Başarılı Olmak, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Sanalda Dürüst Olmak Sohbet / Eğlence cendere 10 7590 Son Mesaj 16 Temmuz 2008, 12:02:47
Gönderen: feyza05
Güçlü olmak Slaytlar cendere 1 3592 Son Mesaj 21 Ağustos 2008, 15:11:28
Gönderen: cendere
Aşık Olmak.... Sohbet / Eğlence cendere 0 2168 Son Mesaj 17 Eylül 2008, 12:39:38
Gönderen: cendere
kimler başarılı / başarısız oluyor? Eğitim cendere 1 2888 Son Mesaj 20 Eylül 2008, 22:29:08
Gönderen: sebahattin68
Hayatın Ortağı Olmak Eğitim cendere 0 3115 Son Mesaj 06 Aralık 2009, 18:42:22
Gönderen: cendere
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it