*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
21 Şubat 2019, 05:47:23


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Mezardaki Sohbet  (Okunma Sayısı 2817 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 17 Eylül 2009, 05:42:35 »
sevgiseli42
Ziyaretçi

Yaşlı Adam' Eşinin Kabrini Ziyaret Etmek İçin Gittiği Kabristanda' Bir İnilti Duyarak Yavaşladı. Sağa Sola Bakınarak Kulak Kesildi. Ortalıkta Kimseler Yoktu Ama' O Sesi İşittiğinden Emindi. Önce Hızlı Adımlarla Kaçmak İstedi.

fakat Sanki Büyülenmiş Gibiydi. Korkudan Olsa Gerek Ki' Gücü Zaten Çok Azalan Ayakları Tutulmuş' Vücudu Uyuşmuştu. Diz Boyu Otla Çevrili Mezarlar Arasında' Güçlükle İlerleyip O Tarafa Yöneldi. İnlemeyi Bir Kez Daha Duyunca' Daha Fazla Yanaşmayıp Yere Oturdu. Tüylerini Diken Diken Eden Ses' Birkaç Metre İlerden Geliyordu.

yaşlı Adam' Bazı Velî Zatların' Kabirdeki İnsanlarla Konuştuğunu Duymuş' Bunları Da Herkese Anlatmıştı. Belki Laf Olsun Diye: *neden Böyle İnleyip Duruyorsun? Dedi. Bir Derdin Mi Var? -derinlerden Gelen Bir Erkek Sesi:

* Büyük Bir Azap Çekiyorum!. Dedi. Her Kemiğim Tek Tek Kırılmış Sanki. Yaşlı Adam' Tâ İliklerine Kadar Ürperdi. Acaba Kendisi De' Evliya Mıydı? Her Ne Olursa Olsun' Bu Cevabı Kesinlikle Beklemiyordu. Güç Bela Toparlanıp:

- Ne Zamandır Bu Haldesiniz? Diye Sordu. Yani Ne Zaman Öldünüz?

* Vallahi Bilmiyorum!. Dedi Mezarda Yatan. Sanki Dün Yaşıyordum' Hatta Eğleniyordum. Arkadaşlarla Birlikte Biraz İçki İçmiştik' Daha Sonra Ayrıldık. Bu Arada' Sanki Yüksek Bir Yerden Düştüm. Her Halde Ölmüşüm Ki' Şimdi Bu Mezardayım. Üstelik De Büyük Bir Azap Çekiyorum.

- İçkinin Haram Olduğunu Ve Kabir Azabına Yol Açtığını Bilmiyor Muydun? Diye Sordu Dışardaki. Allah Bilir' Başka Büyük Günahlar Da İşledin.

* Keşke Ellerim Kırılsaydı!. Dedi' Adam. Keşke Kırılsaydı Da' O Büyük Günahları İşlemeseydim. Keşke Dudaklarım Yapışsaydı Da' İçki Denilen Zehri İçmeseydim. Ne Yazık Ki Her Türlü İşi Yaptım' Kumardan Tut Tâ Hırsızlığa Kadar. Şimdi Öyle Pişmanım Ki Hiç Bilemezsin. Burada Bu Şekilde' Bir Saniyecik Bile Kalmaktansa' Ömür Boyu Aç Kalmaya Razıydım. Ağzıma İçki Değil' Gerekirse Bir Yudum Su Bile Koymazdım. Başımı Da Babam Gibi Secdeden Kaldırmazdım.

- Demek Baban Dindar Biriydi' Dedi Dışardaki. Neden Onun Yolundan Gitmedin Ki?

* Namaz Kılmak Biraz Güç Geldi' Dedi Adam. Oruç Tutmak Da Öyle. Günde Beş Kez Seccadeye Yatmayı' Uzun Yaz Günlerinde' Aç Ve Susuz Kalmayı İstemedim. Açıkçası' Havam Bozulur Diye Korktum. Oysa Şimdi Bu Karanlık Çukurda Yatıyorum. Tertemiz Bir Havaya' Yemeğe Ve Suya Hasret Şekilde. Üstelik De Dayanılmaz Acılar İçindeyim.

yaşlı Adam' Biraz Düşünceliydi. Acaba Bu Ölü İçin Bir Fatiha Okusa' Ya Da Dualar Etse' Faydası Olur Muydu? Bu Konuda Açıkçası Çok Ümitsizdi. Bir İnsan' Kullarına Verdiği Sayısız Nimetlerle Merhametini İspatlayan Ve Kendisini En Çok "rahim" Ve "rahman" İsimleriyle Tanıtan Allah'ın Azabına Uğramışsa' âciz Bir Kul' O Kişiye Nasıl Yardım Ederdi?

sessizce Yerinden Kalkıp İlerleyince' Henüz Yeni Açılmış Bir Mezar Gördü. Sahibini Bekleyen Bu Çukurun Yanında' Birkaç Tane İçki Şişesi Vardı. Bir Tek De Ayakkabı. Hemen O Yana Koştu. Boş Mezarın İçinde' Üstü Başı İçki Kokan Bir Adam Yatıyordu. Ceketi De Yüzüne Dolanmıştı.

yaşlı Adam' Önce Mezara İnmeyi Düşündü. Fakat Ağrıyan Beliyle Bu İşi Yapamazdı. Uzunca Bir Dal Koparıp Tekrar Yanaştı Ve Bunu Cekete Taktırıp' Sırt Üstü Yatan Sarhoşun Yüzünü Açtı. Mezardaki Adam' Ondan Fazla Korkmuştu.

yaşlı Olan' Bir Anda Rahatlayıp:

· Demek Konuşan Sendin? Diye Tebessüm Etti. Seni Ölü Sanmıştım. · Mezardaki' Derin Derin Nefes Aldıktan Sonra: · - Ben De Öyle Zannetmiştim!. Diye Sevindi. Geçen Akşam Buralarda İçmiştik. Kafayı Bulduğumda' Bu Çukura Düşüp Kaldım Her Halde.

· Sarhoşun Vücudu Perişan Bir Haldeydi. Sırt Üstü Düştüğünde' Üç Beş Tane Kaburgası Kırılmış' Bir Kez Bile Çalışmayan Beyni Sarsılmış' Bütün Gece O Mezarda Yatıp Kalmıştı. Yaşlı Adam' Hemen Bir Ambulans Çağırdı. Sarhoş' Mezardan Kurtulup Sedyeye Alınırken' Başını Ona Doğru Güçlükle Çevirerek:

· * Sağ Olasın Amca!. Diye Teşekkür Etti. İyileşir İyileşmez Sana Haber Veririm. Bol Mezeli Bir Çilingir Sofrası Düzenleyip' Yeniden Doğduğum Günü Kutlarız.

insan Ne Garip Bir Varlıktır Yaşadığı Olayları Ne Çabuk Unutur.
Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3985


View Profile
Re: Mezardaki Sohbet
« Posted on: 21 Şubat 2019, 05:47:23 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Mezardaki Sohbet oyunları, Mezardaki Sohbet programı, Mezardaki Sohbet , Mezardaki Sohbet program yükle, Mezardaki Sohbet download, Mezardaki Sohbet hikayeleri, Mezardaki Sohbet kitabı, Mezardaki Sohbet haber, Mezardaki Sohbet yükle, Mezardaki Sohbet videosu, Mezardaki Sohbet, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Egitimciyim.net Sohbet Platformu Sohbet / Eğlence Turkoglu_06 0 2774 Son Mesaj 21 Ocak 2012, 17:51:58
Gönderen: Turkoglu_06
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it