*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
18 Şubat 2019, 16:01:08


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild  (Okunma Sayısı 3935 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 21 Mart 2009, 15:12:33 »
feyza05
Ziyaretçi

  “sözleşmeliler İle Kadrolular Arasında Fark Yok Diyen” Sayın Bakan Cevap Versin 
sözleşmeli Öğretmenler 30 Günden Fazla Hasta Olursa Görevlerine Milli Eğitim Bakanlığı’nca Son Veriliyor.  Bu Çalışanlar İster Kanser, İster Diyaliz Tedavisi Gören Bir Hasta Olsun Sözleşmesi Fesh Ediliyor. Sözleşmeli Öğretmenlerin 30 Günden Fazla Rapor Almasını Gerektiren Bir Hastalığa Yakalanmaları Halinde Sözleşmelerinin Fesh Olabileceklerine İlişkin Milli Eğitim Bakanlığı Yazısına Tepkilerimizi Haber Yaparak Gerekse  Konu İle İlgili Yaşanacak Muhtemel Sorunları İleterek Göstermiştik.


milli Eğitim Bakanlığına Yazdığımız Yazı Karşılığında, Herkesi Şaşırtacak Bir Cevap Aldık. Güya Bakanlık O Yazıyı Van İlinde Görev Yapan Bir Sözleşmeli Öğretmenimize Münhasıran Düzenlemiş. Ancak Bize Ulaşan Cevap İle Bakanlık, O Yazının Başka Sözleşmeli Öğretmenlerimizin De Mağduriyetine Sebep Olabileceğini Göz Ardı Etmiş Görünmektedir.

 
milli Eğitim Bakanlığı’nın Bu Yöndeki Şaşırtan Uygulamaları Devam Etmektedir. Aynı Konuyla Alakalı Bir Sözleşmeyi Fesh Olayı Daha. Kayseri Melikgazi İlçesi Osman Ulubaş İlköğretim Okulunda Sözleşmeli Sınıf Öğretmeni (657–4/b) Olarak Görev Yapan Derya Samur, Doğum Sonrası 01/09/2008 Tarihinde Ücretsiz İzin Talebinde Bulunuyor. İzin Talebi Kabul Ediliyor. Ancak İzin Süresi Tamamlanmadan 27/02/2009 Tarihinde Görevine Başlamak İstediğine Dair Yazılı Başvuruda Bulunuyor. Olanlar Bundan Sonra Başlıyor. “sözleşmeniz Fesh Edildi” Denilerek Göreve Başlatılmıyor. Kadrolu Çalışanlar Ücretsiz İzin Kullanırken Neden Sözleşmeli Çalışanlar Bu Haktan Yararlanamamaktadır. Bu Uygulamada Göstermektedir Ki, Sözleşmeli Çalışmak Demek Kölelik Demektir.


anayasanın Temel İlkelerinden “eşitlik” İlkesine Ve İnsan Haklarına Aykırı Olarak Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenleri Arasında Kadrolu-sözleşmeli Ayrımı Yapması Kabul Edilemez. Bu Kadar Ayrıma Rağmen; Sayın Milli Eğitim Bakanı Her Konuşmasında “kadrolu Öğretmenlerle Sözleşmeli Öğretmenler Arasında Fark Yok”  Diyebilmektedir. Tedavisi Uzun Süren, Yatarak Tedavi Olan, Yani 30 Günden Fazla Raporu Bulunan 4/b Sözleşmeli Öğretmenlerin İşine Son Veriliyor. Bu Fark Değil De Nedir? Bu Ne Demektir. Bu Anlayış, Bu Çalışanları Bile, Bile Ölüme Terk Etmek Değil De Nedir? Bu Durumu Alıştıra Alıştıra Bizlere Unutturmaya Çalışan Bakanlık Bu Konuda Hiçbir Surette Başarılı Olamayacaktır.çünkü Haklı Değildir,bu Uygulamaları İle Çalışanlara Zulmetmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4/b Sözleşmeli Çalışanlarının “30 Günden Fazla Rapor, İzin Kullanamazsın” Demesi Bu İnsanları Ölüme Terk Etmesi Demektir. Bu Yaklaşım İnsan Haklarına Ve Anayasa’ya Aykırı Bir Davranıştır. Bu Anlayış Sosyal Devlet Anlayışı İle Bağdaşmamaktadır. Bizler Bir Milletin Geleceğinin Eğitim İle Şekilleneceğini Ve Bu Yüzden Eğitim Sistemimizin Kusursuz Çalışması Gerekliliğini Çok İyi Biliyoruz. Eğitimin Temel Amacı İnsanların Mutluluğunu Sağlamaktır. Bu Anlayışla İnsanların Huzurunu, Mutluluğunu Nasıl Sağlayabilirsiniz. Milli Eğitim Bakanlığı Gönderdiği Cevap Yazısı İle De Olayın Vahametini Algılayamadığı Apaçık Ortadadır.


sözleşmeli Öğretmenlerimizin Bu Konuda Olduğu Gibi Her Konuda Yaşadıkları Sorunların Üzerine Türk Eğitim Sen Olarak Gitmeye, Kararlılığımızı Her Fırsatta Göstermeye Devam Edeceğiz. Bu İş Burada Bitmedi. Milli Eğitim Bakanlığının Cevaplarını Ve Sözleşmesi Fesh Edilen Sayın Derya Samur Öğretmenimizin Uğradığı Haksızlığı Hukuk Marifetiyle Sorgulanması İçin Yargı Sürecini Başlatıyoruz.

ilgili Yazımız İçin Tıklayınız.

gelen Cevap Yazısı İçin Tıklayınız.

derya Samur’un Aylıksız İzin Yazısı İçin Tıklayınız


Register or Login
Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3985


View Profile
Re: Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild
« Posted on: 18 Şubat 2019, 16:01:08 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild oyunları, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild programı, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild , Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild program yükle, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild download, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild hikayeleri, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild kitabı, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild haber, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild yükle, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild videosu, Bir Sözleşmeli Öğretmenin Daha Görevine Son Verild, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Öğretmenin ücretli ders vereceği kapsamın genişlet Güncel Konular Mehmet 0 3941 Son Mesaj 17 Nisan 2008, 22:54:38
Gönderen: Mehmet
Öğretmenin Tutması Gereken Evraklar&Yapacağı Etk. Genel Dokümanlar feyza05 2 6998 Son Mesaj 26 Mart 2009, 06:21:39
Gönderen: feyza05
Çay sudan daha yararlı! İlginç Bilgiler - Resimler - Siteler feyza05 3 3198 Son Mesaj 20 Eylül 2008, 05:23:43
Gönderen: feyza05
Bir Öğretmenin Çığlığı Sohbet / Eğlence okancan 0 2170 Son Mesaj 23 Ocak 2009, 09:43:22
Gönderen: okancan
Sınav görevine gitmeyene, disiplin cezası uygulanı İdari İşler Mehmet 0 2645 Son Mesaj 12 Ekim 2015, 13:15:42
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it