*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
17 Aralık 2017, 13:44:43

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı  (Okunma Sayısı 2223 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 17 Mart 2009, 15:56:14 »
akkuru
Ziyaretçi

17 Yaşını Dolduranların 4 Yıl Yerine 2.5 Yılda Açıköğretim Liselerinden Mezun Olmasına Olanak Tanındı.

milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim Lisesi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Bugünkü Resmi Gazete"de Yayımlandı. Değişiklik İle Bir Yıl İçerisinde Öğrencilerin Üç Dönemlik Ders Alabilmesine Olanak Tanındı. Yapılan Değişiklik İle 8 Dönemden Oluşan Açıköğretim Liselerinde 17 Yaşını Doldurmayan Öğrenciler Bir Öğretim Yılı İçinde En Fazla İki Dönem, 17 Yaşını Dolduran Öğrenciler İse Üç Dönemi Birden Okuyabilecekler.

on Yedi Yaşını Bitirmeden Önce Bir Öğretim Yılında İki Dönem Sınavlara Katılan Öğrenciler, On Yedi Yaşını Bitirdikten Sonra Bir Öğretim Yılında Üç Dönemlik Sınav Hakkından Da Yararlanmaya Başlayacaklar.

mezun Olmak İçin Dönemlere Göre Haftalık Ders Çizelgesinde Belirtilen Mezuniyet İçin Yeterli Krediyi Alanlar Mezun Olabilecekler. Ortaöğretim Kurumlarının Ya Da Bunlara Denk Yurt Dışındaki Öğretim Kurumlarının Ara Sınıflarından Ayrılarak Tasdikname Veya Öğrenim Belgesi İle Liseye Kayıt Yaptıranların, Tasdikname Veya Öğrenim Belgesinin Düzenlenme Tarihinden Önce Öğrenim Gördükleri Her Öğretim Yıl, İki Dönem Olarak Değerlendirilecek. Öğrencilik Süresi On İki Dönemi Aşanlar, Öğrenim Görme Hakkını Kullanmaya Devam Edebilecekler Ancak, Öğrencilik Haklarından Yararlanamayacaklar.

daha Önce Lise Müdürlükleri Tarafından Yapılan Açıköğretim Liseleri Sınavlarının Merkezi Sistemle Yapılmasına Yönelik Değişiklik De; Söz Konusu Yönetmelik Değişikliği İle Hayata Geçti.
hürhaber

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı
« Posted on: 17 Aralık 2017, 13:44:43 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı oyunları, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı programı, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı , 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı program yükle, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı download, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı hikayeleri, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı kitabı, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı haber, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı yükle, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı videosu, 2.5 Yılda Lise Mezunu Olma İmkanı, şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Bambu kaç yılda yetişir ? Eğitim okancan 0 11304 Son Mesaj 06 Aralık 2008, 22:35:38
Gönderen: okancan
Önemli Bir Dönüm Noktası: Lise Dönemi Eğitim Haberleri ve Yorumları cendere 0 2890 Son Mesaj 14 Ocak 2009, 22:27:49
Gönderen: cendere
Açık Lise Sınavlarında Uygulamalar Soru-Cevap d.aydin 0 2852 Son Mesaj 25 Ocak 2009, 17:31:46
Gönderen: d.aydin
5 yıl ücretli öğretmenlik yapanların öğretmen olma Eğitim Haberleri ve Yorumları Mehmet 0 62 Son Mesaj 30 Kasım 2017, 07:53:07
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -