*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
21 Mart 2019, 14:13:47


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Okulda Mescit İddiası Yalanlandı  (Okunma Sayısı 1975 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 13 Mart 2009, 17:50:13 »
cendere
Ziyaretçi

Okulda Mescit İddiası Yalanlandı

bazı Basın Yayın Organlarında Çıkan Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi'nde Mescit Yapıldığı Haberinin Doğruyu Yansıtmadığını Dile Getiren İl Milli Eğitim Müdürü Zülfi Toman, Hiçbir Okulda Mescit Olarak Düzenlenen Bir Bölümün Söz Konusu Olmadığını Söyledi.

müdür Toman, Basında Çıkan Haber Üzerine Yaptıkları İncelemede Ziya Gökalp Lisesi'nde Mescit Olarak Ayrılmış Bir Bölüm Olmadığını Söyledi. Toman, "okulun Bölümleri Arasında Sayılabilecek Ve Bu Anlamda Dizayn Edilmiş Bir Bölüm Söz Konusu Değildir" Dedi. Okulda Hizmetli Olarak Görev Yapan Personelin Dini İhtiyaçlarını Karşılayabilmek İçin Okulun Bir Noktasında Seccadelerini Sererek Namaz Kıldığını Dile Getiren Toman Şöyle Konuştu: "bu Da Okulun Alenileştirilirmiş Okul İdaresi Ve Öğretmenleri Tarafından Ortaya Koyulmuş Namaz İle İlgili Lehte Ve Aleyhte Herhangi Bir Yapıdan Söz Edemeyeceğimiz İçin Burada Hizmetlilerimiz Gibi, Çocuklarımızın Gidip Namaz Kıldığı Bilgisi Gelmiştir. Bunun Dışında Herhangi Bir Durum Söz Konusu Değil. Bu Anlamda Da Nasıl Ki Bir Teneffüste Çocuğun Kantine Oturması Sözkonusu İse, Çocuğumuz Bu Anlamda Eğer Gitmiş Namaz Kılmışsa Ki Bu Anlamda Okul İdaresinin Veya Bir Başkasının Bir Takibi Yasaklaması Veya Teşvik Etmesi Gibi Bir Durum Sözkonusu Değildir. Orada Hizmetlilerin Kullandığı Küçük Bir Birimi Çocukların Gidip Kullandığı Bilgisi Gelmiştir. Bunun Dışında Herhangi Bir Uygulama Söz Konusu Değildir."

milli Eğitim Bakanlığı'nın Okul İdaresini Ve Okulun İç İşleyişini Ciddi Anlamda Olumsuz Etkileyebilecek Kamera Ve Görüntülü Telefon İle İlgili Genelgesini Hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Toman, "görüntü Telefonları Eğitim Öğretim Kurumlarının İçerisine Sokulması Kesinlikle Yasaktır. Bu Anlamda Birilerinin Görüntülü Telefonla Okul İçerisinde Her Ne Amaçla Olursa Olsun, Görüntü Alması Bir Kere Doğru Değildir. Burada Bu Yapılan İşin Çok Da Masumane Yapıldığına İnanmıyorum" Diye Konuştu.

görüntü Çeken Şahsın Öğrenci Olamayabileceğinin Altını Çizen Toman, Şunları Kaydetti:

"öğrenciyle İlgili Bir Tespitimiz Yok. Konuyla İlgili Mevzuatlar Çerçevesinde Olayın Yasal Kısmıyla İlgileniyoruz. Okul İdaresinin Yanlış Bir Uygulaması Varsa Ki Rastlamadık. Bir Yapılanma Söz Konusu İse, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Çizdiği Çerçeve İçerisinde Hareket Etmemiz Gerekmektedir. Bu Çizilen Çerçevenin Dışına Çıkacak Her Türlü Durumun Karşısında Yer Alırız. Bu Tam Anlamda Belli Değil. Kimlerin Yapıp Yapmadığı Ya Da Kimlerin Şu Şekilde Haber Konusu Yaptığı Haber Kurumlarıyla Paylaştığını Bilemiyorum. Burada Yapılan Şeyin Doğru Olmadığını Ve Kişilik Haklarına Da Yapılan Bir Saldırı Olduğunu Düşünüyorum."

kaynak: Memurlar.net-cihan
 
Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3985


View Profile
Re: Okulda Mescit İddiası Yalanlandı
« Posted on: 21 Mart 2019, 14:13:47 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Okulda Mescit İddiası Yalanlandı oyunları, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı programı, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı , Okulda Mescit İddiası Yalanlandı program yükle, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı download, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı hikayeleri, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı kitabı, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı haber, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı yükle, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı videosu, Okulda Mescit İddiası Yalanlandı, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Tv okulda öğrenilenleri unutturuyor... Eğitim feyza05 4 4477 Son Mesaj 23 Ağustos 2008, 18:00:48
Gönderen: cendere
Kahvaltı okulda başarı getirir Eğitim Haberleri ve Yorumları cendere 0 2662 Son Mesaj 31 Ağustos 2008, 12:20:00
Gönderen: cendere
Dersim Yokken Okulda Durmak Zorunda Mıyım? Soru-Cevap sokelifb 12 12701 Son Mesaj 22 Aralık 2010, 23:06:42
Gönderen: Mehmet
Şizofrenin Anahtarı Okulda Haber göndermek isteyenler... cendere 0 2253 Son Mesaj 02 Mart 2009, 17:59:03
Gönderen: cendere
'imsak Vakti Yanlış Hesaplanıyor' İddiası Güncel Konular Mehmet 0 3467 Son Mesaj 21 Ağustos 2011, 13:52:28
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it