*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
17 Haziran 2019, 08:36:36


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor  (Okunma Sayısı 4416 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 11 Mart 2009, 09:50:50 »
cendere
Ziyaretçi

"uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor"
 

bakan Hüseyin Çelik, Eğitim Bir Sen´in Düzenlediği Uluslararası Eğitim Felsefesi Kongresi´nin Kapanış Programına Katıldı.

bakan Çelik, Burada Yaptığı Konuşmada, Kongrenin Ancak Bağ Bozumuna Yetişebildiğini Belirterek, "eğitim Bir Sen´e Bizim De Çok İhtiyaç Duyduğumuz, Milli Eğitim Bakanlığı Olarak Sadece Türkiye´nin Birikimini Değil, Dünyanın Birikimini De Bize Aktarma Ve Bize Yol Gösterici Olabilecek Bazı Bilgilere Ulaşmamızı Sağladığı İçin Çok Teşekkür Ediyorum." Dedi.

eğitim Bir Sen´in Geçmiş Dönemde De Çok Sayıda Toplantı Düzenlediğini Hatırlatan Çelik, "uluslararası Düzeyde Yapılan Bu Toplantıyı Çok Daha Önemsediğimi İfade Etmek İstiyorum." Diye Konuştu.


"benim Aklım Bana Yeter, Bilinmesi Gereken Her Şeyi Biliyorum, Başkasından Görüş Almama Gerek Yok" Saplantısı İçinde Olanların Kafasını Kuma Gömen İnsanlar Olduğunu Kaydeden Çelik, "biz Dünyada Bu Konuda Söz Sahibi Olan Bilim Adamlarının Türkiye´ye Gelmesini Çok Önemsiyoruz. Aldığım Bilgiye Göre 98 Katılımcının Yaklaşık 3´te 2´si Yurt Dışından Gelen İnsanlar. Bu Da Bu Toplantının Çok Daha Verimli Ve Dolu Geçmişini Sağlamıştır." Dedi.

eğitim Felsefesi İle İlgili Olarak 1990´lı Yıllarda, Uzun Süre Kendisinin De Öğretim Üyeliği Yaptığı Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tarafından İki Toplantı Düzenlendiğini Anımsatan Çelik, "bunun Dışında Çeşitli Felsefe Kongreleri, Türkiye´de Hep Yapılıyor. Ancak Eğitim Felsefesi İle İlgili Olarak Uluslararası Düzeyde Belki Türkiye´de Yapılan En Geniş Katılımlı, En Derinlikli Toplantılardan Biri Olmuştur. Ben Bunun Devamını Diliyorum." Şeklinde Konuştu.

"eğitim Felsefesi Eksikliğini Hissettiğimiz Bir Alandır"
kongrede Meb´e Yönelik Bazı Tenkitlerin De Yapıldığına Değinen Çelik, Şöyle Devam Etti: "bunu Büyük Bir Anlayış İle Karşılıyoruz... Dostlarımızın Yüzümüze Ayna Tutmasından Asla Rahatsız Olmayız. Ancak Bu Aynanın Düz Olması, Çukur Ayna Olmaması Lazım... Haklı Eleştiriler Bizim İçin Yol Göstericidir. Bizim Hatalarımız, Eksiklerimiz Sırtımızdaki Akreplerdir. Bunu Gösteren İnsanlara Müteşekkir Oluruz. Burada Bütün Bildirilerin Basılmasından Sonra Ben Ve Arkadaşlarım Bunları Satır Satır Okuyacaklardır, Çıkartılması Gereken Dersleri Çıkartacaklardır. Eminim Ki Bu Satır Aralarından Bize Yol Gösterecek Olan Birçok Şey Çıkacaktır."

eğitim Felsefesinin Eğitimin ´5n 1k´sı Olduğunu Söyleyen Çelik, "neyi, Nasıl, Niçin, Ne Kadar, Ne Zaman Ve Kiminle Yapacağız? İşte Bu Soruların Cevabını Eğitim Felsefesinden Alabiliriz." Dedi.

"eğitim Felsefesi Oldum Olası Bizde Eksikliğini Hissettiğimiz Bir Alandır." Diyen Çelik, "dolayısı İle Burada Böyle Bir Konunun Da Tartışılıyor Olmasını Çok Önemsediğimi İfade Etmek İstiyorum." İfadesini Kullandı.

"yeni Müfredata Uyum Sağlayamayan Öğretmenler Emekli Oldu"

kongrede Sunulan Bildirilerde Müfredatı Değiştirmenin Yetmeyeceği, Öğretmeni Yetiştirmenin Gerekli Olduğu, 50 Yaşın Üzerindeki Öğretmenin Gerçekleştirilen Yeniliklere Ayak Uyduramadığı Yönünde Tespitlerde Bulunulduğuna Dikkat Çeken Çelik, "bu Haklı Bir Tespittir. Nitekim Yeni Müfredata Uyum Sağlamayan Öğretmenlerin Büyük Çoğunluğu, Güzel Bir Haber Vereyim, Emekli Oldular Ve Olmaya Da Devam Ediyorlar. Geriden Gelen Gençler, Bu İşin Çok Daha Farkındadır Ve Çok Daha Donanımlı Olarak Gelir. Elbette Tecrübeli Hocalarımızın Tecrübesine Şapka Çıkarırız, Onlara Saygı Duyarız, Ama Ben Size Katılıyorum, Dünyanın En Harika Müfredatını Getirin, Dünyanın En Harika Binalarını Yapın, En Harika Donanım İle Donatın, Mühim Olan Öğretmendir." Diye Konuştu.


"newyork Borsasında Öksürseler, Biz Burada Grip Oluyoruz"

konuşmasında Küreselleşmeye De Değinen Çelik, "sizin Küreselleşmeyi Görmemeniz, Yok Saymanız, Ondan Hoşlanmamanız; Onun Da Sizi Görmediği, Sizi Kendi Halinize Bıraktığı Anlamına Gelmez. Küresel Dünyada Ekonomi Küresel, Hukuk Küresel, Siyaset Küresel, Eğitim Küresel, Terör Bile Küreseldir. Newyork Borsasında Öksürüldüğü Zaman, Ertesi Gün İstanbul Menkul Kıymetler Borsası´nda Biz Grip Oluyoruz. Bu Dünyada Hayatta Kalabilmemizin Tek Çaresi Var, Hücrelerimizin Yenilenme Özelliğini Kaybetmemesi Lazım... Kendimizi Yenileyebilirsek, Dünyanın Değişen Şartlarına, İhtiyaçlarına Göre Müesseselerimizi, Eğitim Sistemimizi, İnsan Kaynaklarımızı Yenileyebilirsek, Doku Yeniliği Yapabilirsek, O Zaman Küresel Dünyadaki Rekabette Yolumuza Devam Ederiz." Dedi.

kongredeki Tespitlerden Bir Diğerinin De Milli Eğitim Bakanlığı´nın Dil Bilinci Konusunda Kayda Değer Bir Şey Yapmadığı Yönünde Olduğunu Söyleyen Çelik, Şunları Dile Getirdi:

"kongrede Bildiri Sunan Arkadaşlarımızın Yüzde 60´ının, Yüzde 70´inin Türkiye´de Eğitim Adına Olup Bitenlerden Haberdar Olması, İşin İçinde Olmasından Dolayı Mutlu Olduğumu İfade Etmek İstiyorum. Ama Konuşmaların Bazı Bölümleri De Var Ki, Ben Bu Konuşmalardan Anlıyorum Ki, Yüzde 30 Arkadaşımız Da Bizim Yaptıklarımızın Farkında Değil. Belki De Bu Bizim Eksikliğimizdir. Biz Yaptıklarımızı Onlara Daha İyi Anlatabilmeliydik... Tekrar Altını Çizmek İstiyorum, İster Eleştirsin, İster Öneri Getirsin, Beğensin Ya Da Beğenmesin, Bilim Adamlarımızın Buraya Mesai Harcamaları, Bu Meseleye Önem Vermeleri Bizi Çok Çok Memnun Etmiştir. Bu Yayınlanan Kitap Halinde Çıkan Bildirilerin Eminim Çok Büyük Faydasını Göreceğiz."


"bildirilerin Kitap Halinde Basılmasına Katkı Sağlarız"

geniş Katılımlı, Uluslararası Bir Sempozyumun Bildirilerinin Basılmasında Milli Eğitim Bakanlığı Olarak Katkı Sağlamak İstediklerini Belirten Çelik, "bize Bu Konuda Düşen Neyse, Hem Basılması, Hem Çoğaltılması, Hem Dağıtılması Konusunda, Üzerimize Düşen Görevi Yaparız." Şeklinde Konuştu.

bakan Çelik, Türkiye´nin En Büyük, Kapsamlı Matbaalarına Sahip Olduklarını Dile Getirdi.

eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu İse, 3 Gün Boyunca Devam Eden Kongrede ´nereye Gidiyoruz´ Sorusuna Cevap Arandığını Belirterek, "bundan Sonra Da Aramaya Devam Edeceğiz." Dedi.

gündoğdu, En Kısa Zamanda Kongredeki Bilgi Ve Tartışmaların Kitap Haline Getirileceğini Sözlerine Ekledi.

aktifhaber
Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3995


View Profile
Re: Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor
« Posted on: 17 Haziran 2019, 08:36:36 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor oyunları, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor programı, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor , Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor program yükle, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor download, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor hikayeleri, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor kitabı, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor haber, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor yükle, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor videosu, Uyum Sağlayamayan Emekli Oluyor, şarkı sözleri
Logged
« Yanıtla #1 : 28 Mayıs 2009, 11:34:51 »
hocam22 Offline
Yeni Üye


Mesaj Sayısı: 3Ya Bişi Sorabilirmiyim Bu Sene (2009) Yılı Yıl Sonu Not Ortalaması Puana Göremi Yoksa Nota Göremi Yani 1. Dönem 1 Düştü 2. Ci Dönem 2  Geçermi Yoksa Ama 1. Dönem Ortalaması 35 2. Dönem Ortalaması 45 Oldu Kalırmı Yani Yani Puana Göremi Yoksa Not A Göremi Lütfen Yardım Edim Simdiden Teşekürler Cevaplarınız İçin
Logged
« Yanıtla #2 : 28 Mayıs 2009, 12:43:45 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2158Puana Göre Belırlenecek Gecen Yıl Olduğu Gıbı
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Hücrenin içinde neler oluyor ? Dini Konular cendere 3 4158 Son Mesaj 24 Temmuz 2008, 12:13:40
Gönderen: bilge_66
Aydın Doğan emekli olacak mı? Sohbet / Eğlence cendere 0 1902 Son Mesaj 09 Eylül 2008, 09:42:30
Gönderen: cendere
uyum ve davranış sorunları-sunu Eğitim viyolin 2 3998 Son Mesaj 06 Ocak 2009, 22:46:38
Gönderen: viyolin
1. Sınıf : Uyum Haftası Etkinlikleri 1. Sınıflar Mehmet 5 22056 Son Mesaj 22 Ağustos 2009, 09:44:43
Gönderen: adyabe
Zihin Engellilerde Toplumsal Uyum Becerileri Dersi Özel Eğitimle İlgili Herşey Burada akkuru 0 4082 Son Mesaj 14 Mart 2013, 11:35:33
Gönderen: akkuru
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it