*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
13 Kasım 2018, 01:15:31

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi  (Okunma Sayısı 2394 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 02 Mart 2009, 18:07:39 »
cendere
Ziyaretçi

milli Eğitim Bakanı (meb) Hüseyin Çelik, Seviye Belirleme Sınavı (sbs) Ve Parasız Yatılılık Ve Bursluluk Sınavı (pybs) İle İlgili Genelge Yayımladı.

bakan Çelik İmzasıyla Yayımlanan Genelgede, Sbs Ve Pybs´nin, Meb Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünce Yurt İçi Ve Yurt Dışı Sınav Merkezlerinde Gerçekleştirileceği Belirtildi.

genelgeye Göre, Sbs Ve Pybs´ye, İlköğretim 6´ncı Sınıflar 13 Haziran 2009, 7´nci Sınıflar 7 Haziran 2009, 8´inci Sınıflar 6 Haziran 2009´da Girecek.

ilköğretim 5 İle Ortaöğretim 9, 10 Ve 11´inci Sınıflar İçin Pybs İse 3 Mayıs 2009´da Yapılacak.

sbs İçin Başvurular, 2-20 Mart 2009´da T.c Kimlik Numarasıyla Bankaya Yatırılacak 10 Tl Sınav Ücreti İle Yapılacak.

okul Müdürleri, Velilere Ve Öğrencilere Sınav İle İlgili Rehberlik Edecek. Okul Yöneticileri Başvuru Tarihleri Arasında E-okul Sisteminden Öğrencilerin Başvuru Yapıp Yapmadığını Kontrol Edecek. Başvuru Yapmayan Öğrenciler Belirlenerek, Başvuru Yapmama Sebepleri Araştırılacak.

pybs´ye Başvuru Ücreti, İlköğretim 6, 7 Ve 8´inci Sınıflarda 2-20 Mart 2009, İlköğretim 5 İle Ortaöğretim 9, 10 Ve 11´inci Sınıflarda 23 Mart-3 Nisan 2009´da Kılavuzda Belirtilen Banka Şubelerine 10 Tl Olarak Yatırılacak. Sbs İçin Başvuruda Bulunan Öğrenciler Ayrıca Ücret Yatırmayacak.
bu Sınava Girecek Tüm Öğrenciler İçin, Sınav Ücretini Yatırdıktan Sonra Ayrıca Öğrenim Gördüğü Okullardan Elektronik Başvuru Yapılacak.

ilköğretim 6, 7 Ve 8´inci Sınıf Öğrencileri Pybs´ye Başvurmaları Halinde Ayrıca Bir Sınava Girmeyecek, Sbs Sonuçlarına Göre Pybs Puanı Hesaplanacak.

polis Koleji İçin Başvuru Şartlarını Taşılan Öğrenciler İse 1-10 Nisan 2009´da "
Register or Login", "
Register or Login" İle "
Register or Login" Adreslerinden Başvuruda Bulunabilecek.

yatılı İlköğretim Bölge Okullarının (yibo) 8´inci Sınıfında Yatılı Öğrenci Olarak Öğrenim Gören Ve Yibo Kontenjanından Yararlanarak Sınavsız Olarak Ortaöğrenimlerine Pansiyonlu Okullarda Devam Etmek İsteyen Öğrencilerin Başvuruları İse 23 Mart-3 Nisan 2009´da Alınacak.

okul Müdürlükleri, Okulunda Özel Hizmet Alması Gereken Özürlü Öğrenci Varsa Bu Öğrencileri Bağlı Bulunduğu Rehberlik Ve Araştırma Merkezi (ram) Müdürlüğüne Yönlendirerek Özür Bilgilerinin Sisteme İşlenmesini Sağlayacak.

ilk Defa Bu Yıl, Görme Engelli Öğrenciler İçin Tercihlerine Göre Farklı Yöntemlerde Sınav Uygulaması Yapılabilecek. Bu Öğrenciler Okullarından Sbs İçin Elektronik Ortamda Yöntem Tercihi Yapacak.

sınavlara Tüm Başvuru İşlemlerinin Doğruluğundan Okul Müdürlüğü Ve Adayın Velisi Sorumlu Olacak.

sınav Anında Bireyin Yetersizliğiyle İlgili Ortaya Çıkabilecek Sorunları En Aza İndirmek Amacıyla Sınav Salonunda Görevlendirilecek Öğretmenler, Öncelikli Bireyin Özrüne Uygun Branşlardan, Öğretmen Bulunmadığı Takdirde Özel Eğitim Öğretmeni Veya Rehber Öğretmenlerinden Görevlendirilecek.

eğitimi Gazetesi

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi
« Posted on: 13 Kasım 2018, 01:15:31 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi oyunları, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi programı, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi , Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi program yükle, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi download, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi hikayeleri, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi kitabı, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi haber, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi yükle, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi videosu, Bakan Çelik´ten "sbs Ve Pybs" Genelgesi, şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Türkçe Olimpiyatları'ndaki "utandıran"görüntü! Sohbet / Eğlence cendere 0 2616 Son Mesaj 04 Haziran 2008, 16:50:24
Gönderen: cendere
"Çağdaş" eğitimcilerin eğitim öğretim ilkeleri Eğitim cendere 0 4962 Son Mesaj 04 Eylül 2008, 00:09:25
Gönderen: cendere
PC teknik servis "gerçek diyaloğlar"‏ Sohbet / Eğlence cendere 7 7611 Son Mesaj 12 Mart 2011, 23:05:05
Gönderen: kahin64
"Ahirette sizin adınıza bir şey yapamam" Dini Konular feyza05 0 2481 Son Mesaj 29 Kasım 2008, 01:58:20
Gönderen: feyza05
Ve Son Bir Not Nusret "allah Yardımı" Demek... ATATÜRK Hakkında Herşey okancan 0 3257 Son Mesaj 24 Ocak 2009, 22:49:58
Gönderen: okancan
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -