*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
21 Mart 2019, 14:09:48


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!!  (Okunma Sayısı 1970 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 24 Ocak 2009, 23:46:38 »
cendere
Ziyaretçi

İyi Bir Mürşit Gönül Hırsızıdır.”
geçenlerde Bir Dostum İyi Bir Mürşidi Böylece Tarif Edince, Uzun Bir Süre Hırsızlık Yöntemleri Üzerinde Düşünmek Zorunda Kaldım.
özellikle 'hırsızlık' Diye Vurgulamıştı Sözün Sahibi.
insanları Doğruya Yöneltmek İçin, Kalplerine Hakkın Sevgisini Koymak İçin Gönüllerini Çalmak Gerekiyordu,
gönüllerini Habersiz Almak Gerekiyordu,
gönüllerine Habersiz Girmek Gerekiyordu…
düşündüm Ki, Hırsızların Kullandığı Bütün Yöntemler; İyi Bir Dostluk İçin De, Sevimli Ve Sevgili Bir Eş Olmak İçin De İşe Yarayabilir.
aklıma Gelen Bütün Hırsızlık Yöntemlerini Sıralıyorum Aşağıya…
bakalım Siz Hangilerine Cesaret Edeceksiniz?
kapı Kapalıysa Vazgeçmeyeceksin. Özellikle Hırsızlara Karşı Kapılar Kapalı Tutulur, Kilit Üstüne Kilit Vurulur, Değil Mi?
dostu Olmak İstediğin İnsan, Sevgisini Kazanmak İstediğin Ve Sevgini İfade Etmek İstediğin Eşin, Gönlünün Kapılarını Bir Hırsıza Karşı Kapattığı Kadar Sıkı Sıkıya Kapatmış Olabilir Mi? Elbette Ki Hayır!
biraz Aralıktır Kapı, Hatta Anahtarı Üzerinde Yahut Kasıtlı Olarak Paspasın Altına Konulmuştur. Ama Senin İçeri Girmeye Niyetin Yoksa,
kapıya En Büyük Kilit Vurulmuş Demektir. Açmak İstemediğin Yahut Hiç Görmediğin Kapıdan Daha Sıkı Kapanmış Kapı Yoktur.
işte Tam Bu Noktada Bir Hırsız Edası Takınmalısın, Yarı Açık Bırakılmış, Anahtarı Üzerinde Unutulmuş Kapıları Bile Açmaya Niyetli Olacaksın. Özellikle Sıkı Sıkıya Kapatılmış Çelik Kapıların Ardında Mühim Bir Şeylerin Saklı Olduğuna İnandıracaksın Kendini.
eve Kimsecikler Yokken Gireceksin. İyi Bir Hırsız Evin Tenhalaşmasını Bekler. Sen De, El Ayak Çekilince, Herkesin Uykusu Derinleştiğinde Yahut Evdekiler Tatile Çıktığında, Usulca Sokulmalısın Gönül Evinden İçeriye.
onu Herkesin Terk Ettiği Zamanda Tercih Etmelisin. Herkes Onu Fark Etmeyecek Kadar Uykudayken Gönül Evine Dalmalısın. Herkesin Evde Olduğu Zamanlarda Hırsızlık Yapamazsın. Kimse Yokken Sen Var Olmalısın.
hiç Umulmadık Zamanları Kollayacaksın. Bazen Hırsızlık Yapmak İçin Evin Tenha Olmasını Beklemen De Gerekmez.
riskli Olmakla Birlikte, Usta Hırsızların Tercih Ettiği Bir Yöntemdir Bu. Zira Bu Sırada Ev Daha Korunaksızdır, Kapı Ve Pencereler Açıktır.
böyle Zamanlarda, Kimse Hırsız Beklemez; Tıkırtılara Kulak Vermez. Herkesin Büyük Heyecanla Beklediği Mühim Maç Saatleri, Ya Da Büyük Bir Merakla Beklenen Dizinin Başladığı Saatler, Becerilerini Özel Olarak Göstermek İsteyen Hırsızlar İçin Bulunmaz Fırsattır. Bu Gibi Zamanlarda, Çoğunlukla Evin Dışında Duran Araba, Teyp, Bisiklet, Yeni Ayakkabı Gibi Şeyler Hedeflenir. Bununla Birlikte, Fırsat Bulunursa, Evin İçine De Girilebilir.
böyle Bir Hırsızlık İçin Çoğunluğun Yaşadığı Hayat Tarzından Farklı Yaşaman Gerekir.
hemen Herkesin Tv Seyrettiği Saatte “iş”te Olman, Herkesin Karşısında Saatlerini Tükettiği Eğlencelere Burun Kıvırıyor Olman Gerekir. Gönül Hırsızlığı Da Bu İnceliği Gerektirir.
herkesin Yaptığını Yapmaman, Herkesin Yapmadığını Yapman Gerekir. Herkesten Farklı Durman Fevkalade Mühimdir. Çoklarının Öne Koyduğunu Sen Arkaya Atmalısın.
çoklarının Tercih Ettiğini Terk Ediyor Olmalısın. Yani, Biraz “garip” Yaşamalısın. Kur’ân’ın “bilmezler”, “farkında Değiller”, “akıl Etmezler” Dediği Çoklardan Değil De, “azlar”dan Olmalısın.
içeride Sessiz Olacaksın; Parmaklarının Ucunda Dolaşacaksın. Hırsız Öyle Bağıra Bağıra Girmez Eve, Zile Basmaz, Kapıyı Tıklatmaz. “ben Geliyorum” Demeden Gelir. İçeride İse Kimseye Duyurmadan Dolaşmak Zorundadır. Yoksa Gizli Köşeleri, Mücevher Kutusunu, Para Kasasını Bulamadan Yakalanır.
sen De Gönlün İçine, Gönlün Sahibine Fark Ettirmeden Gireceksin. İçeride Onun Nefsini Uyandıran, Hevasını Ayağa Kaldıran, Şeytanını Paniklettiren İşler Yapmayacaksın.
sözünü, Hırsızın Ayaklarının Ucunda Dolaşması Gibi, Hece Hece Tartarak Söyleyeceksin. Kelimelerin Hem Çıtırtısız Olacak Hem De Seni Gitmen Gereken Yere Bir An Önce Ulaştıracak Kadar Net Olacak. Fazladan Ve Gürültüyle Konuşma Ki, Evden Kovulmayasın.
yükte Hafif, Pahada Ağır Şeyler Arayacaksın. Hırsız Taşıyabileceği Şeyleri Yüklenir. Boş Yere Yük Almaz Üzerine. İçeri Girmenin Riskine Değer Şeyler Alarak Gider.
sen De Bir Gönlün Odacıklarına Girdiğinde, Gönül Sahibinin De Unuttuğu Kıymetli Şeyleri Görmelisin. Elinde Olanların, Sandığa Sakladıklarının Değerini Bilmelisin.
onların Eksikliği İle Ne Kadar Çok Kaybetmiş Olabileceğini Ona Öğretmelisin.
kendini Ev Sahibi Zannedip, Yükte Ağır Şeylere Gönül Veren Muhatabını, Pahada Ağır Şeyler Konusunda Uyaracaksın.
bir Hırsızın Bakış Açısıyla Bakacaksın Dünya Nimetlerine, Ötelere Taşıyabileceğin Pahada Ağır Şeyleri Göreceksin, Herkesin Burada Yığdığı Yükte Ağır Şeyleri Önemsemeyeceksin.
sen Kıymetli Şeyleri Omzuna Yüklendiğinde O Bunları Öğrenmiş Olacak Nasılsa?
senai Demirci
Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3985


View Profile
Re: !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!!
« Posted on: 21 Mart 2019, 14:09:48 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! oyunları, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! programı, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! , !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! program yükle, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! download, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! hikayeleri, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! kitabı, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! haber, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! yükle, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!! videosu, !!!hadi Hırsızlık Öğrenelim!!!, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Hadi be adam Fıkralar sebahattin68 1 2645 Son Mesaj 20 Eylül 2008, 05:37:33
Gönderen: feyza05
Başarısızlık mı! Hadi Canım Sen de! Sohbet / Eğlence feyza05 0 1990 Son Mesaj 14 Ekim 2008, 00:46:10
Gönderen: feyza05
Aşk Neymiş Öğrenelim Sohbet / Eğlence feyza05 0 1602 Son Mesaj 19 Aralık 2008, 22:59:34
Gönderen: feyza05
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it