*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
17 Haziran 2019, 08:38:13


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz  (Okunma Sayısı 2022 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 17 Ocak 2009, 12:13:11 »

sevgi yaşadıkça ilim paylaşıldıkça büyür
okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 388“bir Atı Zorla Suya Götürebilirsiniz, Ama Zorla Su İçiremezsiniz”.

öğrenciler Öğrenmeye İstekli Olmadıkça Yada Öğrenmek İçin Çaba Göstermedikçe Onları Sınıfta Tutabilseler Bile Zorla Bir Şeyler Öğretemeyeceklerini Düşünen Öğretmenler, Bu Sözün Kesinlikle Doğru Olduğuna İnanmaya Hazırdır. Ama Atı Suya Götürmeden Önce Biraz Tuz Verirseniz, Su İçmesi İçin Zorlamanıza Gerek Kalmayacaktır. Eğitimde De “tuz”  Yerini Tutacak Bir Şeyler  Bulunamaz Mı ? Bu Soruya Verilecek Cevap, Öğrencileri Öğrenmeye İçsel Olarak Güdüleyecek Yöntemlerin Ve Tekniklerin Bilinip Bilinmemesine Bağlıdır.

üniversiteden Emekli Olduktan Sonraki Günlerini Klasik Bestecilerin O Nefis Müziğinin  Tadını Çıkararak Geçiren Bilge Bir Profesör  Vardı. Profesör, Sessiz-sakin Bir Parkın Bitişiğindeki Mütevazı Bir Evde Oturuyordu. Günlerini Klasik Müzik Dinleyerek Geçirmekten Ve Parkı Gören Penceresinden Dışarıyı Seyrederek Mevsim Değişikliklerini İzlemekten Zevk Alıyordu. Ilık Bir İlkbahar Günü Evin Her Tarafında Mozart’ın Müziği Çınlarken, Bitişikteki Parka Bir Grup Genç Çıka Geldi. Sabahın Bu Erken Saatinde Oldukça Büyük Bir Hoparlörden, Bir Rock Şarkıcısının İnsanın İçine İşleyen Acı Haykırışları Yayıldı. Profesör, Bütün Pencereleri Ve Kapıları Kapatmasına Ve Dinlemekte Olduğu Müziğin Sesini Yükseltmesine Rağmen, Mozart’ın Nefis Melodilerini Bastıran Bu Gürültüye Engel Olamadı.

birkaç Gün Devam Eden Bu Gürültüden Sonra, Profesör Bu Gürültücü Gençlerin Davranışını Değiştirmek İçin Uğraşmaya Karar Verdi. Önce Neler Yapabileceğini Düşündü :

1) Gençlere Kibarca  Parkın Başka Bir Köşesine Gitmelerini Söyleyebilirdi,
2) Daha Güçlü Hoperlörler Satın Alabilir Ve Rakiplerinin Gürültüsünü Beethowen İle Bastırmaya Çalışabilirdi,
3) Bu Kadar Gürültü Yaptıkları İçin Gençleri Azarlayabilir Ve Onları Polis Çağırmakla Tehdit Edebilirdi,
4) Eğer Buradan Giderler Ve Bir Daha Dönmezlerse Her Birine Bir Dolar Vermeyi Önerebilirdi.

bilge Ve Deneyimli Psikolog, Bu Dört Seçeneğin De Sorunlarla Yüklü Olduğunu Biliyordu. Heavy Metalle Beethowen’ı Kapıştırma Fikri Kulağına Hoş Gelmesine Rağmen,  Bu Yaklaşımın Sadece Mevcut  Huzurun Bozulmasına Yol Açabileceğini Biliyordu. Profesör, Nazik Bir Biçimde De Olsa Gençlere Buradan Gitmelerini İçeren Ricaların Genellikle Birer Emir Olarak Algılanacağını Ve Bu Yüzden Reddedileceğini; Bu Tür Tehditlerin Genellikle Güç Gösterilerini Kızıştıracağını; Bu Davranışa Son Vermeleri İçin Onlara Para Vermenin Bu Davranışın Tekrar Yapılma Olasılığını Artıracağını, Üstelik Aynı Ödülü Almak İsteyen Başkalarının Da Bu Şekilde Davranmaya Başlayacağını Biliyordu. Bu Nedenle, Profesör Beşinci Seçeneği Seçti…

ertesi Gün, Bir Pazartesi Sabahı Gençler Yine Gürültüye Başlamışlardı. Gençler Tam Parktan Ayrılacakları Sırada, Yaşlı Profesör Evinden Dışarı Çıktı Ve Gençlere, İcra Ettikleri Müziği Dinlemekten Ve Yüksek Sesle Gülüp Eğlendiklerini Görmekten Mutlu Olduğunu Söyledi (yıllar Bu Emekli Profesöre, Psikoloji Araştırmaları Yaparken Deneklere Bilim Adına Bazen Yanlış Bilgi Vermenin Gerekli Olduğunu Öğretmişti). Eğer Yarın Yine Gelirler Ve Aynı Şeyi Yaparlarsa, Her Birine Bir Dolar Verebileceğini Söyledi. Bu Şaşırtıcı Kolay Para Kazanma Beklentisiyle, Gençler Bu Teklifi Hemen Kabul Ettiler. Salı Sabahı Anlaştıkları Gibi Müziklerini İcra Ettiler Ve Sevinçle Birer Dolar Ücretlerini Aldılar.

psikolog, Gençlere Çarşamba Günü Tekrar Gelip Gelemeyeceklerini Sordu; Fakat Bu Kez Her Birine Sadece Yarım Dolar Vermeyi Teklif Etti. Gençler Bu Teklifi De Kabul Ettiler Ve Ertesi Gün Yine Geldiler; Çarşamba Günü Emekli Psikolog Perşembe İçin Her Birinin Ücretini Çeyrek Dolara İndirdi. Gençler İsteksizce De Olsa Bu Teklifi De Kabul Ettiler. Nihayet Perşembe Günü Emekli Psikolog Her Gence Çeyrek Dolar Verdikten Sonra, Artık Kendilerine Ödeme Yapamayacağını Söyledi. Gençler Öfkeyle Bir Daha Burada Gösteri Yapmayacaklarını Ve Karşılığında Herhangi Bir Şey Almadan Müzik Çalmayacaklarını Söylediler: Bilge Yaşlı Psikolog Bu Gençleri Bir Daha Evinin Bitişiğindeki Parkta Hiç Görmedi.

alıntı
Logged

olması gerekenler zaten yanımda...
olması gerekip te yanımda olmayanlar kimin umurunda....


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3995


View Profile
Re: Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz
« Posted on: 17 Haziran 2019, 08:38:13 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz oyunları, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz programı, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz , Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz program yükle, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz download, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz hikayeleri, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz kitabı, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz haber, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz yükle, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz videosu, Zorla Suya Götürebilir,ama Zorla Su İçiremezsiniz, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Aşk Suya Düşünce...Senai DEMİRCİ Dini Konular cendere 0 2254 Son Mesaj 30 Aralık 2008, 22:23:48
Gönderen: cendere
Atatürk'ün Çocukluk Anısı: Balıkları Suya Attım ATATÜRK Hakkında Herşey Serdar Yıldırım 0 3280 Son Mesaj 13 Kasım 2014, 21:51:19
Gönderen: Serdar Yıldırım
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it