*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
18 Ağustos 2018, 06:28:50

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge  (Okunma Sayısı 4892 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 24 Kasım 2008, 17:47:52 »
akkuru
Ziyaretçi

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

ÖZEL EĞITIM REHBERLIK VE DANIŞMA HIZMETLERI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

SAYI: B.08.0.ÖRG.0.20.03.03/1171 02/03/2007

KONU: ÖZEL EĞITIM OKULU/KURUMLARINDA KILIK VE KIYAFET 

…………………………..  VALİLİĞİNE

(Millî Eğitim Müdürlüğü)GENELGE

(2007/20)

İlgi    : 

a)Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetlerine Dair Yönetmelik,

b)Millî Eğitim Bakanlığı ile Diğer Bakanlıklara Bağlı Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık Kıyafetine İlişkin Yönetmelik, 

c)Özel Eğitim Hizmetleri Yönetmeliği, 

d)Özel Eğitim Programları. 

İlgi (a), (b) ve (c) yönetmeliklerde öğretmen ve öğrencilerin kılık ve kıyafeti hususunda, kıyafetin sade, temiz ve hizmete uygun olması hükmü yer almaktadır. 

Özel eğitim okul ve kurumlarına devam eden zorunlu eğitim çağına gelmiş özür ve/veya özelliği olan çocukların eğitiminde Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığınca kabul edilen ilgi (d)’de kayıtlı özel eğitim programları uygulanmaktadır. 

Zihinsel yetersizlik, otistik ve sağlık kuruluşlarında yatarak tedavi gören bireyler için açılan okul ve kurumlarda eğitim-öğretime devam eden öğrencilerin gelişim özellikleri (sosyal, duygusal, zihinsel ve fiziksel) ile disiplin alanlarına dönük bireysel ve grup eğitimi etkinlikleri esnasında öğretmen ve öğrencilerin rahat bir kıyafet giymesi eğitimde etkileşimi arttıracaktır. 

Bu bakımdan yukarıda adı geçen yönetmelik hükümleri, eğitim programları ile özel eğitim ilke, yöntem ve tekniklerine göre zihinsel yetersizlik, otistik ve sağlık kuruluşlarında yatarak tedavi gören çocukların devam ettiği eğitim kurumlarında; 

1-Özel eğitim öğretmenlerinin ve etkinliğe katılan diğer eğitim personelinin tören ve toplantılar ile makama girme dışındaki, öğrencilerle bir arada oldukları bireysel ve grup eğitimi etkinliklerinde daha rahat hareket edebilmeleri için gerektiğinde beden eğitim öğretmenleri gibi eşofman giymelerinin,   

2-Öğrencilerin iş atölyelerindeki çalışmaları başta olmak üzere, diğer eğitim etkinlikleri sırasında rahat hareket edebilecekleri uygun giysiler giymelerinin, ayrıca velilere de ekonomik, külfet getiren belirli bir kıyafet giyme zorunluluğu getirilmemesinin, 

Uygun olacağı düşünülmektedir.   

Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.

İmza

Doç. Dr. Hüseyin ÇELİK

Millî Eğitim Bakanı

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge
« Posted on: 18 Ağustos 2018, 06:28:50 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge oyunları, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge programı, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge , Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge program yükle, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge download, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge hikayeleri, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge kitabı, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge haber, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge yükle, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge videosu, Özel Eğitim Okulu/Kurumlarında Kılık ve Kıyafet Ge, şarkı sözleri
« Yanıtla #1 : 26 Kasım 2008, 13:29:30 »

sevgi yaşadıkça ilim paylaşıldıkça büyür
okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

bu durumda olan öğrencilerin bulunduğu okullardakı öğrenciler zaten mağdur öğrenciler. dımı hocam

olması gerekenler zaten yanımda...
olması gerekip te yanımda olmayanlar kimin umurunda....

« Yanıtla #2 : 26 Kasım 2008, 16:09:11 »
akkuru
Ziyaretçi

hocam ozle egıtım okullarındakı ogrencılerımızın durumu elbette cokta ıc acıcı degıl.ama gun gectıkce daha ıyı olacaktır.yeterkı basımıza yeteneklı ve ozel egıtımı bılen yonetıcılerımız gelsın.....bıseyden  anlamayan klasık yonetıcı davranıslarıyla olcak ıs degıl..

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Özel Eğitim Gerektiren Bireyler İçin Evde Eğitim H Özel Eğitimle İlgili Herşey Burada akkuru 0 3687 Son Mesaj 12 Mayıs 2008, 08:59:36
Gönderen: akkuru
Özel Eğitim Özel Eğitimle İlgili Herşey Burada akkuru 0 2737 Son Mesaj 12 Mayıs 2008, 10:13:44
Gönderen: akkuru
Eğitim Uygulama Okulu ve iş Eğitim Merkezi Yıllık Özel Eğitimle İlgili Herşey Burada feyza05 0 8125 Son Mesaj 16 Ekim 2008, 16:53:10
Gönderen: feyza05
Özel Eğitim-evde Eğitim Hizmetleri Yönergesi Özel Eğitimle İlgili Herşey Burada cendere 0 3180 Son Mesaj 16 Ocak 2009, 13:03:08
Gönderen: cendere
Okul Öncesi Kılık Kıyafet Genelgesi Kanunlar-Yönetmelikler-Genelgeler sevgiseli42 0 6630 Son Mesaj 01 Ekim 2009, 21:33:47
Gönderen: sevgiseli42
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -