*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
19 Kasım 2017, 19:53:50

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
K: günün ayeti  (Okunma Sayısı 11247 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 25 Ekim 2008, 20:55:28 »

sevgi yaşadıkça ilim paylaşıldıkça büyür
okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

"Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte gerçek hayat odur. Keşke bilselerdi!"
Ankebut, 29/64

olması gerekenler zaten yanımda...
olması gerekip te yanımda olmayanlar kimin umurunda....

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: günün ayeti
« Posted on: 19 Kasım 2017, 19:53:50 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: günün ayeti oyunları, günün ayeti programı, günün ayeti , günün ayeti program yükle, günün ayeti download, günün ayeti hikayeleri, günün ayeti kitabı, günün ayeti haber, günün ayeti yükle, günün ayeti videosu, günün ayeti, şarkı sözleri
« Yanıtla #1 : 25 Ekim 2008, 21:00:02 »
feyza05
Ziyaretçi

Allah razı olsun okancan...
« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2008, 01:24:57 »

elmakurdu Offline
Bilge Üye

"O, göklerde ve yerde tek Allah'tır. Gizlinizi, açığınızı bilir. (Hayır ve şerden) ne kazanacağınızı da bilir. " el-EN'ÂM-3. ayet

"Her şey sen olsun şu dünyada ve olmasın sen olmayan dünya da..." iskender PALA

« Yanıtla #3 : 01 Ocak 2009, 18:06:02 »
cendere
Ziyaretçi

Maide Suresi 8/ Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz, sakın ha sizi adaletsizliğe itmesin. Âdil olun. Bu, Allah’a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah’a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.
« Yanıtla #4 : 05 Ocak 2009, 00:03:29 »
cendere
Ziyaretçi

بِسْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

"Hazırladıkları hendekleri, tutuşturulmuş ateşle doldurarak çevresinde oturup, inanmış kimselere, dinlerinden dönmeleri için yaptıkları işkenceleri seyredenlerin canı çıksın. "

Burûc Suresi, Ayet: 84/4-7
« Yanıtla #5 : 05 Ocak 2009, 09:12:45 »
cendere
Ziyaretçi

“İnsanın başına bir sıkıntı gelince, Rabbine yönelerek O’na yalvarır. Sonra ALLAH, katından ona bir nimet verince, önceden yalvarmış olduğunu unutur. ALLAH’ın yolundan saptırmak için O’na bir  takım ortaklar koşar. (Rasulüm) de ki: “küfrünle biraz  oyalan. Çünkü sen muhakkak ateş ehlindensin.

Yoksa geceleyin secde ederek ve kıyamda durarak ibadet eden, ahiretin dehşetinden çekinen ve Rabbinin rahmetini dileyen kimse (o inkarcı) gibi midir? (Rasulüm) de ki: “hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?” Doğrusu ancak, akıl sahipleri bunları hakkıyla düşünür.”

(Zümer suresi/8-9)
« Yanıtla #6 : 09 Ocak 2009, 10:52:47 »
cendere
Ziyaretçi

"Şüphesiz, Biz seni bir şahid, bir müjde verici ve bir uyarıcı olarak gönderdik. Ki Allah'a ve Resûlü'ne iman etmeniz, O'nu savunup-desteklemeniz, O'nu en içten bir saygıyla-yüceltmeniz ve sabah akşam O'nu (Allah'ı) tesbih etmeniz için. Şüphesiz sana biat edenler, ancak Allah'a biat etmişlerdir. Allah'ın eli, onların ellerinin üzerindedir. Şu halde, kim ahdini bozarsa, artık o, ancak kendi aleyhine ahdini bozmuş olur. Kim de Allah'a verdiği ahdine vefa gösterirse, artık O da, ona büyük bir ecir verecektir. (Fetih Suresi, 8-10)
« Yanıtla #7 : 10 Ocak 2009, 00:12:06 »

okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

"Ey Muhammed!) De ki: "Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin!"(el-Furkan, 25/77)

buyurmakta, Elmalılı Hamdi Efendi de bu ayet-i kerimeyi şöyle tefsir etmektedir: Yani ben insanları ve cinleri ancak bana kulluk etsinler diye yarattım, buyrulduğu üzere yaratılışınızın hikmeti ibadet ve kulluktur. Onun için ibadet ve kulluğunuz olmasa Allah katında ne kıymet ve öneminiz olurdu.

« Yanıtla #8 : 10 Ocak 2009, 15:11:18 »

okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

Biz, İsrailoğulları'nı denizden geçirdik; Firavun ve askerleri azgınlıkla ve düşmanlıkla peşlerine düştü. Sular onu boğacak düzeye erişince (Firavun): "İsrailoğulları'nın Kendisi'ne inandığı (İlahtan) başka İlah olmadığına inandım ve ben de Müslümanlardanım" dedi. (Yunus Suresi, 90)

Şimdi, öyle mi? Oysa sen önceleri isyan etmiştin ve bozgunculuk çıkaranlardandın. Bugün ise, senden sonrakilere bir ayet (tarihi bir belge, ibret) olman için seni yalnızca bedeninle kurtaracağız (herkese cesedini göstereceğiz). Gerçekten insanlardan çoğu, Bizim ayetlerimizden habersizdirler. (Yunus Suresi, 91-92)

« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2009, 14:57:45 »
cendere
Ziyaretçi

Onların söyledikleri: "Rabbimiz, günahlarımızı ve işimizdeki aşırılıklarımızı bağışla, ayaklarımızı (bastıkları yerde) sağlamlaştır ve bize kafirler topluluğuna karşı yardım et" demelerinden başka bir şey değildi. (Al-i İmran Suresi, 146-147)
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2009, 23:53:06 »

okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

"Rabbim! Gerçekten de bana vereceğin her hayra muhtacım." Kasas Suresi Ayet 24

« Yanıtla #11 : 12 Ocak 2009, 10:12:42 »
cendere
Ziyaretçi

“Onlar (Yahudiler) ne zaman savaş amacıyla bir ateş alevlendirdilerse, Allah onu söndürmüştür.” (Maide Süresi, 64)
« Yanıtla #12 : 25 Ocak 2009, 00:08:10 »

okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

"allah'a Ve Resul'üne İtaat Edin Ve Birbirinizle Çekişmeyin(didişmeyin).sonra Direncinizi Yitirirsiniz,rüzgarınız Da Kesilir.sabırlı Olun.muhakkak Ki Allah Sabredenlerle Beraberdir."

enfal Suresi:46

« Yanıtla #13 : 25 Ocak 2009, 00:11:24 »

okancan Offline
Forum Yönetim Ekibi
Bilge Üye

"...allah'ın Rahmetinden Ümit Kesmeyin; Zira Kâfir Kavimden Başkası Allah'ın Rahmetinden Ümit Kesmez."
yusuf Suresi: 87

« Yanıtla #14 : 10 Nisan 2009, 14:22:16 »
cendere
Ziyaretçi

سْــــــــــــــــــــــمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم

kim Bir İyilik Getirirse Ona Ondan Daha Üstün Karşılık Vardır.
kim Bir Kötülük Getirirse, O Kötülükleri İşleyenler, Ancak Yaptıkları Kadar Ceza Görürler.

kasas Sûresi : 84

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
günün sözü Şiirler « 1 2 ... 10 11 » bilge_66 156 62745 Son Mesaj 12 Eylül 2013, 12:40:22
Gönderen: Cumalioğlu
Günün Duası Dini Konular « 1 2 » feyza05 28 19168 Son Mesaj 10 Mayıs 2009, 08:41:28
Gönderen: cendere
Günün Resmi İlginç Bilgiler - Resimler - Siteler okancan 5 4991 Son Mesaj 27 Ocak 2009, 16:15:41
Gönderen: okancan
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -