*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
26 Mayıs 2020, 13:57:07

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Babadan Dursu'a mektup  (Okunma Sayısı 2489 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 03 Ekim 2008, 00:58:47 »
cendere
Ziyaretçi

Uy sevgili uşağum Dursun,

ALLAH'ın selamı üstine olsin...

Mektubu çok yavaş yazayrum, çünkim bilirum, çabuk okuyamazsun ! Benden yana sual edersen, ALLAHuma pin şükür iyiyüm, yeni pir iş puldum. Emrimde yüze

yakın adam var, hepsi de sessüz sedasuz, kendi hallerinde. Ne iş pulduğumu soraysan söyleyeceğum patlama, mezarluk pekçisi oldum. Bacin Emine bir uşak

doğuracak, daha erkek midur, kiz midur, pelli değül. Haçan o yüzden sağa dayi mi oldin, teyze mi oldin söyleyemeyrum. Temel emicen de tükan açtı, o da

otuza aldigini yirmipeşe verir, sürümden kazaniyormuş öyle dedi. Bizim köye findukçularin Temel'i muhtar sectuk, akillu usak da! Geçen gün hepimizi zelzeleye

karşi aşi etturdu. Temel akilludur, hem de durusttur.. Geçenlerde bir taksinin şoforu köye varmış, muhtari arayu, meğer yolda pir tavuk ezmuş sahibini

soraymuş. Muhtar Temel tavuğa pakmış, ha pu bizden değildur, pizum köyde yassu tavuk yoktur, demiş. Senin küçüğün Memet cok akilli bir uşak çıktı. Geçen

gün tepeye varmiş, elinde bir ip sallayup duriy. Anan, “Uy uşağum ne edeysun orada ?” demiş. O da hava turumuna bakayrum demiş. Çektum oni akşam

karşuma, anlat pakayum şu hava turumu işinu dedim. Anlatti, meğer ip sallanunca havanin rüzgarli olduğuni, ip islaninca da yağmur yağdiğuni anlaymiş. Çok

akilli uşak vesselam. Sen o yaşta böyle akilli degildun!

Yaa işte boyle usağum.. Memleçetten sağa pol pol havadis.. Yeni havadis olursa yine yazarum..

Baki Hudaya emanet ol.

Baban

Not: Mektupa para koyacaktum, ama geç aklima celdi, zarfi kapatmişum !

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Babadan Dursu'a mektup
« Posted on: 26 Mayıs 2020, 13:57:07 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Babadan Dursu'a mektup oyunları, Babadan Dursu'a mektup programı, Babadan Dursu'a mektup , Babadan Dursu'a mektup program yükle, Babadan Dursu'a mektup download, Babadan Dursu'a mektup hikayeleri, Babadan Dursu'a mektup kitabı, Babadan Dursu'a mektup haber, Babadan Dursu'a mektup yükle, Babadan Dursu'a mektup videosu, Babadan Dursu'a mektup, şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Son mektup Dini Konular cendere 1 3082 Son Mesaj 06 Ağustos 2008, 16:33:25
Gönderen: feyza05
Öğretmene mektup Eğitim feyza05 1 14285 Son Mesaj 19 Eylül 2008, 22:22:20
Gönderen: cendere
Atatürk'ten Son Mektup ATATÜRK Hakkında Herşey okancan 2 5377 Son Mesaj 11 Ocak 2009, 15:30:39
Gönderen: Mehmet
Karadenizliden Mektup :) Sohbet / Eğlence feyza05 0 2197 Son Mesaj 11 Ocak 2009, 00:30:24
Gönderen: feyza05
Gizli Mektup Dini Konular sevgiseli42 2 3779 Son Mesaj 25 Nisan 2009, 12:00:42
Gönderen: sevgiseli42
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -