*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
15 Aralık 2017, 18:04:22

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1] 2   Aşağı git
  Yazdır  
K: Günün Duası  (Okunma Sayısı 19479 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 31 Ağustos 2008, 23:21:21 »
feyza05
Ziyaretçi

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Günün Duası
« Posted on: 15 Aralık 2017, 18:04:22 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Günün Duası oyunları, Günün Duası programı, Günün Duası , Günün Duası program yükle, Günün Duası download, Günün Duası hikayeleri, Günün Duası kitabı, Günün Duası haber, Günün Duası yükle, Günün Duası videosu, Günün Duası, şarkı sözleri
« Yanıtla #1 : 01 Eylül 2008, 16:28:49 »
cendere
Ziyaretçi

« Yanıtla #2 : 01 Eylül 2008, 20:11:25 »

elmakurdu Offline
Bilge Üye

Kalbin mühürlenmesine sebep olacak tamahtan sana sığınırım.

Allâh'ım, bana kazâya rıza, öldükten sonra rahat hayat, kerîm vechine bakma lezzeti lûtfeyle.

Allâh'ım, bugünün önünü salâh, ortasını felâh, sonunu hayırlı kıl.

Bize dünya ve âhiret iyiliği ver, ey merhametlilerin merhametlisi!

Âmîn... Âmîn... Âmîn...

"Her şey sen olsun şu dünyada ve olmasın sen olmayan dünya da..." iskender PALA

« Yanıtla #3 : 02 Eylül 2008, 19:09:33 »
feyza05
Ziyaretçi

« Yanıtla #4 : 04 Eylül 2008, 21:53:35 »
feyza05
Ziyaretçi

Ne olur ALLAH’ım !
Günah işlerken alma canımı..,
Tevbe ederken al..,
Veya bir hayır işlerken,senin rızan için..

ALLAH’ım !
İnan zor,çok zor bu savaş..,
Şeytan zeki,nefsim ahmak,ben yavaş..
Öyle bir an geliyor ki ,
Deniz bitti,umut karaya vurdu diyorum..,
Rahmetin yetişiyor imdada..,oluyor bana yoldaş..

Ah bir kuvvetlendirebilsem imanımı..,
Nefs’imi istediğim kalıba bir sokabilsem..
Yazıkki imanla küfür atbaşı gidiyor..

Finiş çizgisine çok kalmadı biliyorum..
İpi göğüslediğimde,
İman olsun o göğsün içinde..

Ne olur ALLAH’ım !
Kafir olarak alma beni huzuruna..,
Yak gerekirse şu günahkar bedenimi..
Yıllarca cehenneminde..,
Ama son nefeste imanla al canımı,ne olur ALLAH’ım !..

Merhamet et şu günahkar kuluna,
Canım feda kitabının,Habibinin yoluna..
Biliyorum günahkarım,isyankarım ben ama,
Rahmetinin büyüklüğü umudum,
Beni nefs’imin ve şeytanın eline bırakma ALLAH’ım !

Amin..

« Yanıtla #5 : 05 Eylül 2008, 13:07:32 »
feyza05
Ziyaretçi

Ey Rabbimiz! Gücümüzün zayıflığını, çaremizin azlığını ve insanlarca önemsenmeyişimizi sana şikayet ediyoruz. Bizi kendi gözümüzde küçük, fakat insanların gözünde büyük eyle.

Ey Rabbimiz! Senden rahmetini celbedecek şeyleri, gerçekleşmesi muhakkak olan mağfiretini, her türlü günahtan korunmayı, her türlü iyiliği kazanmayı, cennet ve Cemal'inle şereflenmeği ve cehennemden kurtuluşu dileriz.

Ey Rabbimiz! Bilerek veya bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı mağfiret et. Senden işimizde rüşde hidayet etmeni istiyor, nefislerimizin kötülüklerinden sana sığınıyoruz.

Ey Rabbimiz! Bizi yücelt, eksiğimizi- gediğimizi gider, bize rızık ihsan et, bizi salih amellere, güzel ahlaka ilet. Zira bunların salih olanına ancak sen ulaştırır, kötülerinden de ancak sen alıkorsun.

Ey Rabbimiz! Ciddiyetimizi şakamızı, zulmümüzü ve haksızlıklarımızı, hatamızı, kastımızı mağfiret buyur. İtiraf ediyoruz ki bu kusurların hepsi bizde vardır, ihsan ettiğin nimetlerin bereketinden bizi mahrum etme, mahrum ettiklerinle de imtihan etme.

Ey Rabbimiz! Her işimizde esas olması itibariyle dinimizi ıslah et. İçinde geçimimiz olan dünyayı ıslah buyur. Döneceğimiz yer olan ahiretimizi ıslah et. Hayatı her türlü hayırları artırmamıza vesile kıl. Ölümü de her türlü şerlerden kurtulup rahat etmemize vesile yap.

Ey Rabbimiz! Bizi, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana çok şükreden, Sana çok itaat eden, Sana karşı içi saygı ve huşu ile dopdolu olan, dua dua yalvaran ve durmadan Sana teveccüh eden insanlar eyle.

Ey Rabbimiz! Sana güzelce ibadet etmeyi istiyor, Senden doğru yolda azim ve sadık diller selim kalpler dileniyoruz. Dillerimizdeki düğümleri çöz, onları güçlendir ve istikamet ver. İçimizdeki kinleri, nefretleri ve hasedleri sök al.

Ey Rabbimiz! Senden hayırlı işler yapmayı, kötülükleri terk etmeyi, fakirleri sevmeyi, bizi bağışlamanı, bize merhamet etmeni ve insanların fitnesini murat buyurduğunda fitnelere düşmeden bizi vefat ettirmeni dileriz.

Ey Rabbimiz! Senden; Senin sevmeni, Senin sevdiklerinin sevgisini ve bizi Senin sevgine ulaştıracak amellerin sevgisini dileriz. Senden tertemiz bir hayat, dosdoğru bir ölüm, rezil etmeyen ve ayıpların sayılıp dökülmediği bir dönüş istiyoruz.

Ey Rabbimiz! Senden hidayet, takva, afiyet ve zenginlik istiyoruz. Bize talihsiz ve nankör olmayan, şirkten arınmış, tertemiz kalpler lutfeyle.

Amin...
« Yanıtla #6 : 05 Eylül 2008, 17:09:36 »
cendere
Ziyaretçi

hepside birbirinde değerli anlamlı dualar , elinize emeğinize sağlık arkadaşlar, Allah kabul etsin dualarımızı
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2008, 05:41:45 »
feyza05
Ziyaretçi

Amin, Rabbim kendisine el açan kullarının dualarını kabul buyursun inş.
« Yanıtla #8 : 09 Eylül 2008, 20:35:06 »
cendere
Ziyaretçi

Harika bir dua ( Arşın hazinesi )

Hz. Ali r.a .... Rasulullah (sallalahu aleyhi ve sellem)'den işittiğim bir dua öğreteyim mi ki, onun hakkında şöyle buyurmuştu:"Hangi  sıkıntılı kimse, bu duayı okursa mutlaka ALLAH'u Te'ala onun sıkıntısını açar, Hangi dertli okusa kesinlikle ALLAH onun derdini giderir! deyince o, Evet! dedi. Ali r.a ona bu duayı öğretti.

Ellahümme inni eselüke ya alimelhafiyyeh
Ve ya menissemaü bigudratihi mebniyyeh
Ve ya menilerzu biizzetihi medhıyyeh
Ve ya menişşemsü velgameru binüri celalihi müşrigatün vemüziyyeh
Ve ya mügbilen ala külli nefsin müminetin zekiyyeh
Ve ya mükessine ruabilhaifine veehli ltegıyyeh
Ya men havaicü lhalgı ındehü megzıyyeh
Ya men necca yüsüfe min rıggı lubüdiyyeh
Ya men leyse lehü bevvabün yünada vela sahıbün yüğşa
Ve la vezirun yüada
Ve la ğayruhü rabbün yüd a
Ve la yezdadü ala kesratin lhavaicü illa keramen vecüda
Ve salli ala muhammedin veelihi veeadıni süeli inneke ala külli şeyin gadir

. Duayı yapan ne isterse verilecek, ne derdi sıkıntısı varsa açılacak. Zulme uğrayan beddua etse kabul olacak daha neler neler.

Geceleyin ard arda 3 defa okumayı unutmayın! Bu dua İsmi Azamdan Arşın hazinelerinden buyurdular!
 (Allah dualarınızı isteklerinizi kabul buyursun)

« Yanıtla #9 : 09 Eylül 2008, 22:27:44 »

elmakurdu Offline
Bilge Üye

ALLAHIM !hakkımızda hayırlı gördüğünü gönlümüze razı eyle !!!

ALLAHIM!gönlümüze razı gördüğünü de hakkımızda hayırlı eyle!!!

"Her şey sen olsun şu dünyada ve olmasın sen olmayan dünya da..." iskender PALA

« Yanıtla #10 : 09 Eylül 2008, 22:34:31 »
feyza05
Ziyaretçi

Amin arkadaşlar amin, bu güzel dualar için teşekkürler...
« Yanıtla #11 : 11 Eylül 2008, 23:06:25 »
feyza05
Ziyaretçi

Ey Rabb-i Rahîmimiz..!

Efendimiz Aleyhisslâtu Vesselâm'ın Hürmetine;

Günahlarımızı Afv-ı Mağfiret Eyle..!

Dualarımızı Hayırlarla Makbul, Tevbelerimizi Kabul Eyle..!

Bizleri Efendimiz'in Ahlâkı ile Ahlâklandır..!

Bizlere;

Marifetullah, Muhabbetullah,

Muhabbet-i Resûlullah(Aleyhissalâtu Vesselâm),

İhsân Şuuru, Hizmet Şuuru, Sahabe Şuuru,

İhlâs-ı Etemm

ve

İmanda Hakka'l Yakîne Erebilmeyi Nasip Eyle..

Beş Vakit Namaz Muhabbeti ihsân Eyle Bizlere..

Hayatlarımızı Efendimiz'in Hayatı ile Hayatlandır..!

Bize Onun(Aleyhissalâtu Vesselâm Muhabbetini İhsân Buyur..

"ALLAHım! Senden, Seni sevmeyi, Seni sevenleri sevmeyi ve Senin sevgine ulaştıracak amelleri sevmeyi dileriz.

ALLAHım! Senin sevgini bize canımızdan, ailemizden ve soğuk sudan daha ileri kıl!"

"ALLAHım, Seni bütün noksan sıfatlardan tenzih ederiz."  "Ezelden ebede her türlü hamd ve övgü, şükür ve minnet, âlemlerin Rabbi olan ALLAH’a mahsustur. (Yûnus Sûresi: 10.)

"Seni her türlü noksandan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiğinden başka bilgimiz yoktur. Sen her şeyi hakkıyla bilir, her işi hikmetle yaparsın." (Bakara Sûresi: 32.)

"Ey Rabbimiz! Bizi doğru yola eriştirdikten sonra kalplerimizi sapıklığa meylettirme. Yüce katından bize bir rahmet bağışla. Muhakkak ki veren Sensin, duâ edip istediklerimizi bize bağışlayan Sensin." (Al-i İmrân Sûresi: 8.)

"ALLAHım, Efendimiz Muhammed’e, onun âl ve Ashâb ve kardeşlerine Senin için hoşnutluk ve onun için de hakkı edâ olacak bir rahmet ve selâm eyle. Bizi ve dinimizi selâmette kıl. Duâmızı kabul et ey âlemlerin Rabbi! "

Amin.. Amin... Amin...
« Yanıtla #12 : 13 Eylül 2008, 16:23:50 »
cendere
Ziyaretçi

Kelimelerin kalbine hikmet koyduğu için de şükrettik mi Rabbimize? Gözümüzü gözümüze göstermediği için de hamd ettik mi Rabbimize? Ummadığımız halde bizi ebede aday ettiği için minnet duyduk mu Rabbimize? En acınası halimize, yokluğumuza, herkesten önce, hatta kendimizden bile önce, herkesten daha çok, hatta kendimizden de çok şefkat edip bizi var kıldığının farkında mıyız Rabbimizin? Sessizliğimizi en güzel dua bilip dil,damak, dudak verdiğini hatırlıyor muyuz Rabbimizin? Yeryüzünde gördüğümüz en eski şeyi her sabah en taze şey eyleyip ufkumuza sessizce getiren Rabbimize her gün en az bir dua borçlu olduğumuzu biliyor muyuz?

SENAİ DEMRCİ
« Yanıtla #13 : 16 Eylül 2008, 21:49:09 »
cendere
Ziyaretçi

Abdullah bin Abbas -radıyallahu anhüma-dan ri­vâyete göre Peygamber Efendimiz'in (SAV)  duâlarından bi­ri şu duâ idi:

"Yâ Rabb! Kalbimi nurlandır, gözümü nurlandır, ku­lağımı nurlandır, sağımı nurlandır, solumu nurlandır, üs­tümü nurlandır, altımı nurlandır, önümü nurlandır, arkamı nurlandır ve beni nûr eyle (bir başka rivayette) benim damarlarımı nurlandır, etimi nurlandır, kanımı nurlandır, saçımı nurlandır, yüzümü nurlandır.”
« Yanıtla #14 : 17 Eylül 2008, 22:22:05 »
cendere
Ziyaretçi

Hz. Ali’den Ramazan duası

ALLAH'ım! Sen'in her şeyi kaplayan rahmetin hakkına ve kendisiyle her şeye üstün geldiğin, karşısında her şeyin boyun eğdiği ve her şeyin ram olduğu gücün hakkına ve her şeye galip geldiğin ceberut (ilahi azamet) un hakkına ve önünde hiç bir şeyin duramadığı izzetin hakkına ve her şeyi dolduran azametin hakkına ve her şeye üstün gelen saltanatın hakkına ve her şeyin fani olmasından sonra baki kalacak veçhin hakkına ve her şeyin temellerini dolduran isimlerin hakkına ve her şeyi ihata eden ilmin hakkına ve her şeyi aydınlatan cemalinin nuru hakkına, Senden niyaz ederim.

Ey Nur, ey Kuddüs, ey evvellerin evveli ve ey ahirlerin ahiri!
ALLAH'ım! Benim ismet perdesini yırtan günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Bedbahtlıklara yol açan günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Nimetleri değiştiren günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Duanın icabetini önleyen günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! Belanın inmesine sebebiyet veren günahlarımı bağışla.
ALLAH'ım! İşlediğim bütün günahları ve yaptığım bütün hataları bağışla.
ALLAH'ım! Ben san zikrinle yaklaşmak istiyorum ve Sen'inle Sen'den şefaat diliyorum ve cömertliğin hakkına beni kendine yaklaştırmanı ve şükrünü eda etmeyi bana nasip kılmanı ve zikrini bana ilham etmeni istiyorum Sen'den.
..........

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
günün sözü Şiirler « 1 2 ... 10 11 » bilge_66 156 64231 Son Mesaj 12 Eylül 2013, 12:40:22
Gönderen: Cumalioğlu
Aşk Duası Şiirler feyza05 0 2486 Son Mesaj 25 Ağustos 2008, 13:14:46
Gönderen: feyza05
günün ayeti Dini Konular « 1 2 » okancan 15 11443 Son Mesaj 29 Ağustos 2009, 16:25:13
Gönderen: cendere
Günün Resmi İlginç Bilgiler - Resimler - Siteler okancan 5 5076 Son Mesaj 27 Ocak 2009, 16:15:41
Gönderen: okancan
Taif Duası Dini Konular cendere 0 2300 Son Mesaj 20 Nisan 2009, 14:39:35
Gönderen: cendere
Sayfa: [1] 2   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -