*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
19 Eylül 2018, 15:31:43

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Eğitim öğretim dedikleri  (Okunma Sayısı 2998 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 25 Temmuz 2008, 12:49:32 »
cendere
Ziyaretçi

EĞİTİM ÖĞRETİM DEDİKLERİ (YÖNETİCİNİN GÜNLÜĞÜNDEN)
Halen MABEM Müdürlüğü görevini yürüten Manisa Lisesi Eski Müdürü Kadir KESKİN’in son kitabı.
Öğrenci, öğretmen, veli, yönetici, eğitimci, anne- baba, genç-yetişkin-yaşlı, kısacası herkesin ibretle okuyacağı, herkesin kendini içinde bulabileceği ve tamamen yaşanmış olayların işlendiği gerçek hayat hikâyeleriyle süslenmiş ve hayatımıza yön verecek güzellikte yazılmış bir kitap.
38 yıllık meslek hayatında karşılaştığı olayları dantel gibi işlemiş kitabında hocamız.
Meslek hayatındaki olumlu ve olumsuz davranışların işlendiği kitapta, ilk öğretmenliğe başladığı günkü heyecan ve davranıştan tutun da mesleğinin yüz akı ve yüz karası öğretmenlere kadar yaşamın her sahasında özellikle eğitim alanında her konuyu bulmak mümkün.
Keşke ilk öğretmenliğe başladığım zaman böyle kitaplar olsaydı da okuma ve kendimi geliştirme şansım olsaydı diyeceğim türden bir kitap.
‘Güzel gözlü kızım’ sözüyle yaşama bağlanan bir hayatla doğum günü kutlanırken sona eren bir hayat…
İlkokul mezunu olup hizmetli kadrosunda gözükürken valilik oluruyla şef olarak çalışan ve yıllar sonra bir vali yardımcısının hışmına uğrayarak şefliği iptal edilen, tekrar hizmetli olarak çalıştırılmak istenen yaşı ilerlemiş bir zatın onurunun ayaklar altına alınmaması için yapılan fedakârlıklar ve bu kişi ile ilgili şikâyetler karşısında bu kişiye yapılan ufak bir rica ve bu zatın ibretle izlenecek cevabı, TV’deki insanlar acıkmasın diye TV kutusuna yiyecek koyan çocuk…
Problemli ailelerin problemli çocukları, halen içimizde yaşayan eğitimcilerin ibret alınacak tutum ve davranışları, 12 Eylül’ün kâbus gibi çöken ağırlığı altında kalan eğitimcilerin sıkıntıları…
Eğitimcilerin karşılaştığı bürokratik sorunlar, engeller ve katkı payı toplamadaki tutarsız söylemler.
Ülkemizde son yıllardaki öğretmen yetiştirme sisteminin sakatlığı, Müdürümüzün Manisa Lisesi’ndeki ilginç ve bir o kadar da başarılı uygulamaları…
Öğrencilere yaptırılan anketler ve anket sonuçları ile öğrencilerin okul, öğretmen ve eğitimle ilgili ilginç görüşleri de kitaba eklenmiş ve ayrı bir güzellik kazandırmış.
Ayrıca kitapta Almanya’daki eğitim öğretim sistemi ve Avrupa’da din eğitimi ayrıntılı olarak inceleniyor.
Kısaca öğretmen ve idarecilerin yanından ayıramayacağı bir kaynak kitap yazmış hocamız.
Hocamıza ‘Eline sağlık.’diyor saygı ve sevgilerimi sunuyorum.
Alıntı
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Eğitim öğretim dedikleri
« Posted on: 19 Eylül 2018, 15:31:43 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Eğitim öğretim dedikleri oyunları, Eğitim öğretim dedikleri programı, Eğitim öğretim dedikleri , Eğitim öğretim dedikleri program yükle, Eğitim öğretim dedikleri download, Eğitim öğretim dedikleri hikayeleri, Eğitim öğretim dedikleri kitabı, Eğitim öğretim dedikleri haber, Eğitim öğretim dedikleri yükle, Eğitim öğretim dedikleri videosu, Eğitim öğretim dedikleri, şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
eğitim-öğretim ödemeği(kırtasiye parası) Soru-Cevap « 1 2 » nsk 28 27481 Son Mesaj 22 Ocak 2009, 13:31:46
Gönderen: Mehmet
2008-2009 eğitim öğretim yılı hayırlı olsun Güncel Konular cendere 2 4426 Son Mesaj 10 Şubat 2009, 23:09:48
Gönderen: Mehmet
"Çağdaş" eğitimcilerin eğitim öğretim ilkeleri Eğitim cendere 0 4924 Son Mesaj 04 Eylül 2008, 00:09:25
Gönderen: cendere
2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Kanunlar-Yönetmelikler-Genelgeler Mehmet 3 10834 Son Mesaj 13 Ekim 2009, 22:24:48
Gönderen: lepo65
2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi Eğitim mehmetaltin 2 7245 Son Mesaj 02 Eylül 2009, 20:21:36
Gönderen: maydın
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -