*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
13 Aralık 2019, 03:02:57


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Karakterinize Göre Hastalığınız  (Okunma Sayısı 2288 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 11 Temmuz 2008, 16:33:20 »
cendere
Ziyaretçi

Yapılan araştırmalar karakter yapınızın hayatınızı tahmin ettiğinizden çok daha büyük oranda etkilediğini ortaya çıkardı. Yani kişiliğiniz neyse ileride sahip olabileceğiniz muhtemel hastalıklar da önceden bilinebilecek. Mide kanserinden parkinson'a kadar geniş bir yelpazede birçok hastalık bu sayede önceden tahmin edilebilir.İnsanoğlunun birçok özelliği genlerinden gelmektedir. Vücuttaki hormon dengesi ve serotonin gibi salgılar karakteri etkileyen fiziksel unsurlardır. İsterseniz kişilik türlerini detaylandırarak inceleyelim ve o yapıdaki kişilerde ne gibi rahatsızlıklar meydana gelebilir görelim…


Atılgan ve düşüncesizce hareket edenler…Yaptğı işi düşünmeden yapan insanlar her an kaza geçirme riski taşıyan insanlardır fakat en karşılaşabilecekleri büyük risk genellikle mide ülseridir.Finnish Enstitüsü araştırmacılarının ortalama 4 bin kişi üzerinde yaptığı araştırmada bu tez canlı kişilerin diğerlerine göre 2.4 kere daha büyük risk altında olduklarını ortaya koydu. Atılgan kişiliğe sahip kişiler stresle başa çıkmaya çalışırken normalin üstünde bir oranda asit salgılarlar ve bu da ülsere neden olur. Başka bir ilginç sonuç da bu kişilerin yemek yeme konusunda kendilerini kontrol edemeyen tipler olduğudur.


Güler yüzlü ve neşeli olanlar…


Araştırmada ortaya çıkan en ilginç sonuçlardan biri güler yüzlü ve neşeli insanların erken ölme riski taşımalarıdır.Öğretmenleri ve ailesi tarafından sürekli güleryüzlü davranmaya yöneltilen çocukların ileride daha erken öldükleri gözlenmiştir. Espri yeteneği ve neşeli olmak uzun yaşamakla ters orantılı. Sürekli neşeli olan insanlar bir sorunla karşılaştıklarında da o sorunla başa çıkmakta zorlanabilirler..


Endişeli ve kaygılı yapıda olanlar...

Sürekli kaygı taşıyan insanların kan basıncıyla ilgili problemleri olabilir. Tansiyon gibi sağlık sorunları bu gruba dahil olan insanların baş belası sorunlarından biridir. Bu insanlarda stres hormonları devreye girdiği için kan basıncı etkilenebilir.Yükseklik korkusu gibi saplantıları ve fobileri olan kadınlar yüksek oranda kalp krizi riski taşıyorlar. Ayrıca kolesterol ve tansiyon riski de cabası. Bu kişilerde davranış değişiklikleri de gözlemlenebilir. Fakat bunun açıklamasını yapamazlar. Yapılan araştırmada sürekli endişe duyan insanların yüzde 27'si ölürken, başka karakterdekilerin sadece yüzde 7'si öldü.


Sinirli olanlar…


Bu gruptaki insanlarda birçok hastalık olabilir. Damar tıkanıklığı ve damar sertliği sinirli insanların karşılaştıkları hastalıklardır. Kalp krizi geçirme riski de yüksek. Bağışıklık sitemlerindeki aşırı protein iltihaplanmalara yol açabilir.Bu kişiler çok çabuk kızıp sinirlenebildikleri için depresyon gibi psikolojik kaynaklı rahatsızlıklar da yaşayabilirler. İyileşmeleri de normalden daha uzun sürer.


Utangaç kişiler…

Bu kişilerin virüs kaynaklı hastalıklara yakalanma riskleri yüksektir. Bu kişilerin vürüslerle ve bakterilerle savaşma güçleri düşüktür. Bu nedenle çok çabuk soğuk algınlığına kapılabilirler.


Optimistler…

Yapılan bir araştırma hayatın her zaman daha renkli tarafıyla ilgilenen bu gruptaki insanların, karamsar bakanlardan 7.5 yıl daha uzun yaşadığını ortaya koymuştur. Bu gruba dahil olan kişilerin herhangi bir hastalığa kapılıp ölmesi karamsarlara göre yüzde 55 oranında daha az.


Bir diğer görüşe göre optimizm yaşam enerjisini ve canlılığını arttıran bir olgu. Optimistlerde stres hormonu daha az salgılanır. Bağışıklık sistemini adeta patlatan bu karakter yapısı psikolojik birtakım rahatsızlıklara da izin vermez.


Ağzı sıkı olan ve sır tutmayı becerenler…

Bu grubun insanları duygusal sorunlar yaşayabilirler. Özellikle kendi duygularını ifade ederken… Bu nedenle kalp krizi riski taşıyan bir gruptur. Ayrıca kanser riski de bu gruba dahil olanların yakalanabilecekleri hastalıklardır. Bu kişiler genellikle streslerini kontrol
edemezler. Bu da kalplerinin fazla ve hızlı çalışmasına yol açar.


Nevrotik olanlar…

Bu kişiliktekiler çalışmayı çok sevmezler. Astım, kronik baş ağrısı, ülser, kalp krizi de yakalanabilecekleri rahatsızlıklardır. Strateji geliştirmeyi beceremeyen bu insanlar, yardım ve destek almak yerine her durumda kendilerini suçlarlar. Sürekli stres halinde oldukları için bağışıklıkları düşüktür. Yani her hastalığa açık bir yapıları vardır.


Dışadönük yapıda olanlar...

Optimistler gibi dışadönük olanlar da kalp hastalığı riskini en az taşıyan insanlardır. Hatta hastalıktan en kısa sürede kurtulan çabuk iyileşen insanlar olarak da tanımlanabilirler. Stres hormonlarını çok iyi alt eden bu kişiler medikal yöntemlere de en fazla başvuran grup olarak nitelendirilebilir. Obez olmaya da en açık karater tipidir.

Logged
Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3989


View Profile
Re: Karakterinize Göre Hastalığınız
« Posted on: 13 Aralık 2019, 03:02:57 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Karakterinize Göre Hastalığınız oyunları, Karakterinize Göre Hastalığınız programı, Karakterinize Göre Hastalığınız , Karakterinize Göre Hastalığınız program yükle, Karakterinize Göre Hastalığınız download, Karakterinize Göre Hastalığınız hikayeleri, Karakterinize Göre Hastalığınız kitabı, Karakterinize Göre Hastalığınız haber, Karakterinize Göre Hastalığınız yükle, Karakterinize Göre Hastalığınız videosu, Karakterinize Göre Hastalığınız, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Yaşınıza göre hafızanızı testi Sohbet / Eğlence cendere 1 2426 Son Mesaj 27 Temmuz 2008, 22:51:02
Gönderen: zgok
MEB hak yemeyi göz göre göre nasıl yapabiliyor? Özlük Hakları clio06 7 6916 Son Mesaj 19 Ağustos 2008, 00:16:19
Gönderen: cendere
Yaşlarına ve özelliklerine göre oyuncaklar... Eğitim feyza05 0 4300 Son Mesaj 18 Eylül 2008, 00:03:52
Gönderen: feyza05
3.sınıf Şarkıları Kılavuz Kitaba Göre Müzik viyolin 0 3526 Son Mesaj 17 Ocak 2009, 14:19:20
Gönderen: viyolin
Meb Yay. Göre Deneme Sınavı 3. Sınıflar Mehmet 0 3439 Son Mesaj 21 Aralık 2010, 21:28:31
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it