*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
17 Aralık 2017, 13:45:22

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak  (Okunma Sayısı 66 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 30 Kasım 2017, 07:51:21 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hakkında açıklama yaptı

27 Kasım 2017 tarihinde TRT Haber’de açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB’de 5 yıl süre ile ücretli öğretmenlik yapmış kişilerin 3 katı mülakat kotası aranmadan mülakata alınarak atanmaları için kanuni düzenleme yapılacağını belirtti. Bakan Yılmaz’ın açıklamalarını Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk değerlendirdi.

İSMAİL KONCUK; ŞARK KURNAZLIĞI

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Koncuk, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından televizyon programında yapılan açıklamaları hatırlattı ve “5 yıl ücretli öğretmenlik yapmış olanların doğrudan mülakata alınabileceği şeklinde mevzuat düzenlemesi yapılabileceği, açıklaması ortalığı karıştırdı.” ifadesini kullandı. Bakanın açıklamasının atanamayan ancak ücretli öğretmenlik yapmış kişileri sevindirmiş olabileceğini belirten Koncuk, atama bekleyen büyük çoğunluğun ise infial halinde olduğunu ifade etti. Bakan İsmet Yılmaz’ın açıklamalarının eski kasaba politikacılarını aklına getirdiğini söyleyen İsmail Koncuk bunun tam bir şark kurnazlığı olduğunu belirtti.

BAKAN YILMAZ BALTAYI TAŞA VURDU
Milli Eğitim Bakanının ücretli öğretmenler için yaptığı bu açıklama ile baltayı taşa vurduğunu belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, “Çünkü 5 yıl ücretli öğretmenlik yapmış çok fazla atanmamış öğretmen olmadığını hesap edemedi, ya da düşünemedi, ancak yaklaşık 400 bin öğretmenin tepkisi korkunç, bu tepki dinse bile, Sn Bakan’ın bu açıklaması tarihe geçti.” ifadelerini kullandı.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK TEHLİKELİ BİR HAL ALIR
Bakan Yılmaz tarafından yapılan bu açıklamanın aklı başında olan kimseyi memnun etmemesi gerektiğini belirten Koncuk ücretli öğretmenlik istihdamının tehlikeli bir hale gelebileceğine işaret etti. Ücretli öğretmenlik istihdamına kökten karşı gelindiğine vurgu yapan İsmail Koncuk bu düzenlemenin ücretli öğretmenliği meşru duruma getireceğini ifade etti.

Mülakata inanan güvenen tek bir kişinin olmasının dahi imkansız olduğunun altını çizen Koncuk, bu uygulama ile birlikte mülakata bel bağlanacağına değindi. Açıklamalarında “Bu sebeplerle, şark kurnazlığı ile yapılan bu açıklama siyaseten de sakattır, çok az öğretmeni kazanayım derken ki, mülakat olduğu sürece ortada bir kazanım da yoktur, yüzbinlercesini Sn. Bakana ve dolayısıyla Hükümete düşman hale getirecektir.” ifadelerine yer veren Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı, burada en büyük düşmanın mülakat olduğunu vurguladı.

BOŞ BELEŞ BÜROKRATLARA DİKKAT ETMELİ
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı üzmek istemediğini ancak kendisini uyarmak istediğini belirten Koncuk, Bakan Yılmaz’a bu tür bilgiler vererek bakanın bu yönde televizyon kanallarında açıklama yapmasını sağlayanların Bakanı sürekli kamuoyunda, MEB personel camiasında tartışılmasına sebep olduklarını vurguladı. Bakan İsmet Yılmaz’ın boş beleş bürokratlarına dikkat etmesini isteyen Koncuk, bizden söylemesi dedi.

Mülakat ve KPSS puanı ile ilgili atama konusunda basında ve kamu haber sitelerinde yer alan bilgilere de değinen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı şu ifadelerle açıklamasını sonlandırdı;

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak
« Posted on: 17 Aralık 2017, 13:45:22 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak oyunları, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak programı, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak , İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak program yükle, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak download, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak hikayeleri, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak kitabı, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak haber, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak yükle, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak videosu, İsmail Koncuk ücretli öğretmenlerin atanmaları hak, şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Öğretmenin ücretli ders vereceği kapsamın genişlet Güncel Konular Mehmet 0 3593 Son Mesaj 17 Nisan 2008, 22:54:38
Gönderen: Mehmet
Ücretli öğretmen için sigorta bildirim yazısı İdari İşler feyza05 0 3577 Son Mesaj 28 Aralık 2008, 00:08:35
Gönderen: feyza05
Topla Cümlelerini Dudaklarımdan - İsmail Sarıgene Şiirler cendere 0 2288 Son Mesaj 10 Nisan 2009, 08:04:47
Gönderen: cendere
Koncuk'tan Yönetici Atama Açıklaması Sendikalar Mehmet 0 5339 Son Mesaj 15 Nisan 2014, 08:35:38
Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata Eğitim Haberleri ve Yorumları Mehmet 0 61 Son Mesaj 30 Kasım 2017, 07:50:26
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -