*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
16 Aralık 2019, 04:52:43


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata  (Okunma Sayısı 939 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 30 Kasım 2017, 07:50:26 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2161Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e atanmaları hakkında açıklama

TRT Haber’de katıldığı programda sözleşmeli öğretmenler ve ücretli öğretmenler hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Şubat 2018’de 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması yapılacağını belirtti. Sözleşmeli öğretmen alımında mülakat için “gerekli” vurgusu yapan Bakan Yılmaz mülakatın süreceğini söyledi. Bakan Yılmaz’ın bir diğer açıklaması ise ücretli öğretmenlerin MEB kadrosuna alınması oldu.

5 YIL ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK YAP MÜLAKATA GİR

 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ücretli öğretmenlerin durumlarına değindi ve onların gerçekten zor şartlarda çalıştıklarını ifade etti. MEB’in çalışmasının olduğunu ifade eden Bakan Yılmaz, bu kanuni çalışma ile birlikte MEB’de 5 yıl ücretli öğretmenlik yapmış olanların direkt mülakata alınacaklarını belirtti.

Bakan İsmet Yılmaz’ın ücretli öğretmenlerin MEB’e atanması hakkında açıklama videosu;


EĞİTİM BİR-SEN AÇIKLAMA YAPTI
Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın katıldığı televizyon programında “Bizde beş yıl ücretli öğretmenlik yaparak, öğretmenlik tecrübesini kazanmış kimselere, üç katı kontenjana girme şartı olmadan mülakat hakkı konusunda bir imtiyaz tanıyacağız” ifadesine yer veren Eğitim Bir-Sen, Bakan tarafından yapılan bu açıklama için “Bakanın açıklaması, Bakanlığın ücretli öğretmenlik uygulamasını sona erdirerek kalıcı ve iş güvencesine sahip bir istihdamın sağlanması konusunda bir niyet beyanı şeklinde ise bu takdir edilecek bir uygulama olacaktır.” dedi.

Ücretli öğretmenlik uygulamasının yanlış olduğunu açıklayan Eğitim Bir-Sen, MEB personel camiası içerisinde bu uygulamanın sona erdirilmesinin gerekliliğini vurguladı. Ücretli öğretmenlik yanlışının başka bir yanlış ile düzeltilmesi yoluna gidilmemesinin altı çizilen açıklamada öğretmen açığının hakkaniyet, adalet ve eşitlik ilkelerini gözeterek kapatılması gerektiği ifade edildi.
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 3992


View Profile
Re: Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata
« Posted on: 16 Aralık 2019, 04:52:43 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata oyunları, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata programı, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata , Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata program yükle, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata download, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata hikayeleri, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata kitabı, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata haber, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata yükle, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata videosu, Eğitim Bir-Sen’den ücretli öğretmenlerin MEB’e ata, şarkı sözleri
Logged
 
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it