*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
20 Kasım 2017, 02:05:56

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Memleketimden Okul Manzaralar…….  (Okunma Sayısı 3162 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 05 Mayıs 2008, 19:20:51 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

Memleketimden Okul  Manzaralar…….

MEB dünyanın sayılı bakanlıklarından olan ve içerisinde personeli ,öğretmeni ve öğrenci ile milyonlarca insanı ilgilendiren bir kurumdur. Bu güne kadar hep gerek görsel ve gerekse yazılı basında bir çok sıkıntısını okuduk.Bunlar genelde ya sürekli mahkemelerden dönen yönetici atama yönetmelikleri ya da öğretmen atamaları olmuştur. Evet yukarıda sayılanlar gerçekten eğitim-öğretim için olmazsa olmazlarındandır. Ama ben bu gün bu koskoca bakanlığın belki de unutulan veya unutturulmaya çalışılan başka bir yönlerine bakmak istiyorum sizlerle….
   Evet ,bu gün bakanlığımızın bekli de en önemli ve de öncelikli sorunlarından bir tanesi olması gereken yardımcı hizmetler sınıfı ile ilgili yazmak istiyorum.Malumunuz okullarımızda uğrunda canımızı bile vermekten  çekinmeyeceğiz  varlıklarımız olan çocuklarımız eğitim görmekte.Onların hijyenik ortamda ,fiziki anlamda tertip ve düzeni sağlanmış yerlerde eğitim görmesi gerekmektedir.Belki de biz eğitimcilerin en hassas olması gereken konu bu olması gerekirken maalesef şu anda her şeyi unutmuş ve ikinci bir görev olarak verilen ve sonunun ne olacağı belli olmayan yöneticilik işleri ile uğraşmaktayız.
   Sendikalarımız haklı olarak en popüler olan konularda mücadeleler yapmakta böyle fazla ilgi ve talep gösterilmeyen konulara pek ilgi göstermemektedir. Nerde yönetmelik iptali veya nerde üye sayısını arttıracak, daha göz önünde olmasını sağlayacak konular var ise o alanlarda boy göstermektedir.
Dünyanın neresinde bir eğitimci okul çıkışında elbisesini değiştirip sınıfını süpürür veya dünyanın hangi kurumunda işi sadece eğitim olan bir eğitimci soba yakmakla, kalorifer yakmakla uğraşır. Sakın bana “Ya yapıversin ne çıkar”demeyin. Bu çok büyük bir ayıp acziyettir. O sınıfa girecek öğretmen sınıfa girdiğinde tüm dünya ile olan bağlantısını koparması gerekirken bu konularla ilgilenmek zorunda kalıyor.
Gelelim bakanlığımıza, o kadar yanlış bir personel rejimi politikamız var ki bazı okullarda haddinden fazla yardımcı personel çeşitli sebeplerden dolayı istihkam edilmiş iken bazı okullarımızda da bir tane bile bulunmamaktadır. İdarecilerimiz “madem bakanlığımız veremiyor biz başımızın çaresine bakalım “ der ve veli desteği ile para toplayarak bu işleri yürütmeye çalışınca bu sefer de ya sigortasız işçi çalıştırmaktan yüklü miktarda cezalar ödemekte ya da zorla para topluyor denerek görevlerinden alınmaktadır.

Sonuç itibari ile bu problem bizimdir ve bakanlığımızın bu konuda acil çözümler üretmesi çok mu zordur merak ediyoruz. Bunun çözümü yeni personel almak değil kaymakamlıklar veya özel idare müdürlükleri vasıtası ile hizmet alımı yoluyla okullarımızın bu ihtiyaçlarının çözümünü sağlamaktır. Bu sayede hem daha kaliteli hizmet alınmış olacak hem de çocuklarımız daha sağlıklı ortamlarda eğitim görecektir.

Not:Bir sonraki yazımızın konusu:Okullarımızın Ödenek Sorunları

Mehmet KURU
      Eğitim Yöneticisi
egitimciyim.net@gmail.com

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Memleketimden Okul Manzaralar…….
« Posted on: 20 Kasım 2017, 02:05:56 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Memleketimden Okul Manzaralar……. oyunları, Memleketimden Okul Manzaralar……. programı, Memleketimden Okul Manzaralar……. , Memleketimden Okul Manzaralar……. program yükle, Memleketimden Okul Manzaralar……. download, Memleketimden Okul Manzaralar……. hikayeleri, Memleketimden Okul Manzaralar……. kitabı, Memleketimden Okul Manzaralar……. haber, Memleketimden Okul Manzaralar……. yükle, Memleketimden Okul Manzaralar……. videosu, Memleketimden Okul Manzaralar……., şarkı sözleri

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Okul Zil Programı Programlar Mehmet 7 9106 Son Mesaj 16 Şubat 2009, 16:00:40
Gönderen: feyza05
OTMG-okul temelli mesleki geli?im modeli Eğitim cendere 0 2535 Son Mesaj 05 Ağustos 2008, 13:26:34
Gönderen: cendere
Okul Öncesi Günlük Planları Planlar feyza05 3 14503 Son Mesaj 09 Nisan 2009, 17:59:11
Gönderen: yeşiltürkü
Okul Öncesi Öğrt. Tutması Gerekenler Okul Öncesi feyza05 0 9114 Son Mesaj 22 Ağustos 2008, 23:55:34
Gönderen: feyza05
İslamı Aşk İle Yasamak… Dini Konular cendere 0 1968 Son Mesaj 03 Nisan 2009, 11:38:47
Gönderen: cendere
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -