*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
19 Kasım 2017, 05:15:24

Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz

Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Atatürk İle Küçük İdris  (Okunma Sayısı 2676 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 14 Eylül 2015, 09:01:27 »
Serdar Yıldırım Offline
Tecrübeli Üye

Cumhuriyet ilan edildikten sonra Atatürk, yurt gezilerine çıkar, vatandaşlarla görüşürdü. Orta Anadolu ilçelerinden birine gidilmişti. Çevre ilçelerden, köylerden pek çok kişi Atatürk'ü karşılamaya gelmişti. Atatürk onlarla konuşuyor, sohbet ediyordu. İşte tam bu sırada kalabalıktan:

" Baba.. baba.. " diyen bir ses duyuldu. Bu bir çocuk sesiydi. Bütün başlar sesin geldiği tarafa doğru döndü.

Atatürk:
" Efendiler, izin veriniz. O, baba diyen çocuk buraya gelsin. " dedi. Herkes kenara çekilip yol açtı. Biraz sonra çocuk, Atatürk'ün karşısındaydı. On yaşlarında bir çocuktu.

" Baba, hoş geldin, " diyerek Atatürk'ün elini öptü.

Atatürk:
" Çocuk, söyle bakalım, senin adın ne? " diye sordu.

" Benim adım İdris. "

" Söyle bakalım İdris. Ben nereden senin baban oluyormuşum? "

" Sen benim atamsın, babamsın. Sen bütün Türkiye'nin babasısın. Nasıl ama düşmanları yere çaldın. Düşmana bir çaktın, bir de yer çaktı... "

Çocuğun coşkulu bir şekilde konuşmasından etkilenen Atatürk, çocuğun çok fakir olduğunu öğrendikten sonra ilçe kaymakamına talimat verip, İdris'in bir öğrenci yurduna yerleştirilmesini, eğitim olanağının sağlanmasını istedi.

Robot Moderatör
Anahtar Kelime
Offline Pasif

View Profile
Re: Atatürk İle Küçük İdris
« Posted on: 19 Kasım 2017, 05:15:24 »

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Atatürk İle Küçük İdris oyunları, Atatürk İle Küçük İdris programı, Atatürk İle Küçük İdris , Atatürk İle Küçük İdris program yükle, Atatürk İle Küçük İdris download, Atatürk İle Küçük İdris hikayeleri, Atatürk İle Küçük İdris kitabı, Atatürk İle Küçük İdris haber, Atatürk İle Küçük İdris yükle, Atatürk İle Küçük İdris videosu, Atatürk İle Küçük İdris, şarkı sözleri
« Yanıtla #1 : 21 Eylül 2015, 21:26:03 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

teşekkür ederiz üstad

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.

İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
Bir Küçük Alicik Varmış... Eğitim feyza05 1 2655 Son Mesaj 16 Ağustos 2008, 22:07:56
Gönderen: feyza05
Küçük Fil Müzik Etkinlikleri feyza05 5 5264 Son Mesaj 18 Ağustos 2008, 21:38:03
Küçük Dere Müzik Etkinlikleri feyza05 0 3029 Son Mesaj 25 Ağustos 2008, 01:01:33
Küçük Çocuk Eğitim feyza05 1 2879 Son Mesaj 13 Eylül 2008, 05:36:06
Küçük Kırmızı Tavuk Eğitim elmakurdu 0 6736 Son Mesaj 22 Kasım 2008, 21:23:55
Gönderen: elmakurdu
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -