*
Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
14 Temmuz 2020, 12:57:30


Kullanıcı adınızı, parolanızı ve aktif kalma süresini giriniz


Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
K: Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması  (Okunma Sayısı 3259 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
« : 28 Kasım 2014, 16:25:47 »

Mehmet Offline
Site Yöneticisi
Bilge Üye

*****
Mesaj Sayısı: 2161Meb, Aynı Okulda 8 Yılını Dolduran Öğretmenlere Rotasyon Getirilmesini Öngören Yönetmelik Taslağındaki Süreyi 12 Yıla Çıkarmayı Planlıyor.

milli Eğitim Bakanlığı (meb) İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, Aa Muhabirine Yaptığı Açıklamada, Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nin Taslak Olarak Hazırlandığını Ve İlgililerin Görüşüne Açıldığını Belirtti.

yönetmeliğe İlişkin, 2 Bin 177 Görüş Geldiğini Aktaran Aydoğdu, Kayseri'de Yapılan Toplantıyla Bu Görüş Ve Önerilerin Değerlendirildiğini Kaydetti. Aydoğdu, Rotasyonun Taslakta 8 Yıl Planlandığını Ancak Toplantının Sonucunda 12 Yıl Olması Konusunda Mutabakat Sağlandığını Belirterek, Sözlerini Şöyle Sürdürdü:

"öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne 12 Yıl Olarak Koyduk. Gelecek Hafta İçerisinde Sayın Bakanımız Başkanlığında Bir Sunum Yapacağız. Orada Sayın Bakanımızın Verdiği Nihai Karara Göre, Rotasyon Belli Olacak. Bunun Yanında, Alternatif Bir Görüşte Şu, 15 Yıldan Başlayarak Kademeli Olarak Rotasyon Yapılması. 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında 15 Yılını Dolduranlar, 2015-2016'da 14 Yıl, 13 Yıl, 12 Yıl, Kademeli Yapıp Geçişleri Rahatlatmak Amacıyla Böyle Bir Teklifimiz Var. Şuradan Sonra Yapılacak Toplantı Sonucunda Bu Netleşecek. Aralık İçerisinde De Yönetmeliğin Çıkacağını Düşünüyorum."

yönetmelik Çalışmasında Bakan Nabi Avcı'nın Talimatıyla Hem Eğitim Camiasının Hem De Sosyal Tarafların Görüşlerinin Alındığına Dikkati Çeken Aydoğdu, Rotasyonu Tüm Sendikalarla Da Görüştüklerini İfade Etti.

makul Ve Mantıklı Olan Tüm Görüşlerin Yönetmeliğe Alındığını Vurgulayan Aydoğdu, Yönetmeliğin Tüm Tarafların Görüşü Alınarak Hazırlandığı İçin Sonucunun Çok Olumlu Olacağını Düşündüğünü Belirtti.

aydoğdu, Rotasyonun İlçelerde Yapılması Kararı Aldıklarını Da Söyledi.

"yılda 350 Bin Kişi Yer Değişikliği İçin Müracaat Ediyor"

meb'in, Eş Durumu Tayinleri Konusunda Eleştirildiğini Dile Getiren Aydoğdu, Dünyanın Hiçbir Yerinde Meb'deki Kadar Öğretmen Sirkülasyonunun Olduğu Bir Ülke Bulunmadığını İfade Etti.

aydoğdu, Bakanlığa, Yılda 350 Bin Kişinin Yer Değişikliği İçin Müracaat Ettiğini Ve Her Yıl 150 Bin Öğretmenin Yerinin Değiştiğini Bildirdi.

hamza Aydoğdu, "meb'in İş Ve İşlemlerin İnanılmaz Derecede Düzenli, Tertipli Ve Çoğu Öğretmenin De İhtiyacına Karşılık Veren Bir Sistem Halinde Yürütüldüğünü" Kaydetti.

öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ni İlgili Kanunlar Ve Başbakanlık Çerçeve Yönetmeliği İle Üst Normları Dikkate Alarak Hazırladıklarını Anlatan Aydoğdu, "biz Kendi Kafamızda Birinin Talimatıyla, Eşi Özel Sektörde Çalışan Ve Geçmişte Bir Yıl Olan Sigortalılığı Üç Yıla Çıkarmadık. Ağustos Ayı İçinde Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Çerçeve Yönetmeliği'nde Bir Yıl Olan Bu Sigortalılık Süresi Üç Yıla Çıkarıldı. Bu Çerçeve Yönetmelik Meb'i Ve Bütün Bakanlıkları Bağlayan Bir Üst Normdur" Diye Konuştu.

eş Durumu Tayinleri Görüşülüyor

tüm Bakanlıkların 6 Ay İçinde Kendi Yönetmeliklerini Çerçeve Yönetmeliğe Uygun Hale Getirmesi Gerektiğine İşaret Eden Aydoğdu, Şunları Kaydetti:

"bazıları Meb'i Eleştirirken, 'çerçeve Yönetmeliğinde Olmayan Konuları Da Siz Yönetmeliğinize Koyuyorsunuz' Diyorlar. Doğrudur, Çerçeve Yönetmeliğinde Bir Hüküm Yoksa Bizi Kısıtlayan, Biz Kendi Yönetmeliğimize Bırakabiliriz. Ama Çerçeve Yönetmeliğinde Bir Hüküm Varsa, Biz Onunun Aksine Bir Hüküm Ortaya Koyamayız. Burada Biz De Mecburiyetten Başbakanlık Çerçeve Yönetmeliği'ne Uygun Olarak, Eşi Özel Sektörde Çalışan Öğretmenlerimize Üç Yıl Olarak Koyduk. Fakat Sayın Bakanımız Da Bu Konuda Gerçekten Bizim Hassas Davranmamız Gerektiği, Öğretmenlerimizin Hak Kaybına Uğramaması Gerektiği Üzerine Bize Talimat Verdi. Biz De Bu Konuyu Başbakanlıkla, Devlet Personelle Görüşüyoruz. Eğer Bu Konuyla İlgili Bizim Şubat Eş Atamasında Herhangi Bir Esneme Olursa Ya Da Biz Bunu Kanun Ve Yönetmelikler Çerçevesinde Şubat Atamasını Düzeltebilir Miyiz, Düzeltemez Miyiz Konusuyla İlgili Devlet Personel Başkanlığı Ve Başbakanlıkla Ciddi Bir Çalışma Yapıyoruz."

bu Konuyla İlgili Bir Esneme Olursa Kamuoyuyla Paylaşılacağını Bildiren Aydoğdu, Ancak Şu An Çerçeve Yönetmeliğe Uygun Hareket Etme Mecburiyetinde Olduklarının Altını Çizdi.
Logged

Aradığını bulmak için sen de birşeyler eklemelisin.

Lütfen özelden soru sormayınız.Herkesin faydalanması için sorularınızı lütfen forum sayfalarımıza yazınız.


Robot Moderatör
Anahtar Kelime
*****
Offline Pasif

Mesajlar: 4000


View Profile
Re: Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması
« Posted on: 14 Temmuz 2020, 12:57:30 »

 

MESAJDAKİ DOSYA VE EKLENTİLERİ GÖRMEK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ.Üye olmak 10 Sniyenizi alacaktır.

giris  kayit
Anahtar Kelimeler: Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması oyunları, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması programı, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması , Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması program yükle, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması download, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması hikayeleri, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması kitabı, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması haber, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması yükle, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması videosu, Meb'den Rotasyon Ve Eş Durumu Açıklaması, şarkı sözleri
Logged
 
İlgili Konular
Konu Başlığı Başlatan Y G Son Mesaj
İstiklal Marşı'nın Açıklaması (10 Kıta) Türkçe sevgiseli42 0 5162 Son Mesaj 21 Şubat 2009, 15:31:01
Gönderen: sevgiseli42
Meb'de Rotasyon Dönemi Başlayacak Haber göndermek isteyenler... Mehmet 0 3649 Son Mesaj 11 Temmuz 2012, 09:24:27
Gönderen: Mehmet
Öğretmenlere İl Dışı Rotasyon Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Mehmet 0 3313 Son Mesaj 26 Şubat 2014, 14:32:24
Gönderen: Mehmet
Koncuk'tan Yönetici Atama Açıklaması Sendikalar Mehmet 0 7953 Son Mesaj 15 Nisan 2014, 08:35:38
Gönderen: Mehmet
Öğretmenlere Rotasyon Meclis'e Geldi Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Mehmet 0 2501 Son Mesaj 11 Temmuz 2014, 08:58:50
Gönderen: Mehmet
Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  
 
Gitmek istediğiniz yer:  

|- | - | - | - | -
Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006, Simple Machines

sitemap ( urllist ( rss ( archiv ( arsiv ( xml (

MKPortal ©2003-2007 mkportal.it